....

Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia Żyrardów

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia

Ogłoszenia - 20.05.2012r. VII Niedziela Wielkanocna - Ur. Wniebostąpienia Pańskiego

1. W dniu dzisiejszym Kościół obchodzi liturgiczną uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Układ nabożeństw jak w każdą niedzielę.

2. Dzisiaj, podczas Eucharystii o godz. 12.00, J.E. Biskup Alojzy Orszulik udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży parafii M.B. Pocieszenia w Żyrardowie.

3. W dniu dzisiejszym o godz. 15.00 na plebanii spotkanie Koła Żywego Różańca.

4. Spotkania dla dzieci rocznicowych oraz ich rodziców dzisiaj i za tydzień o godz. 16.00.

5. Spotkania dla dzieci przygotowujących się do uroczystości I Komunii Świętej będą przebiegały w następującym porządku: w środę o godz. 18.30 - grupa I; w czwartek o godz. 18.30 - grupa II. Sakrament pokuty i pojednania w piątek od godz. 16.00.

6. W przyszłą niedzielę Kościół obchodzić będzie liturgiczną uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Święto to kończy okres paschalny. Przypominamy, że w myśl przepisów prawa kościelnego każdego wierzącego katolika obowiązuje przyjęcie „przynajmniej raz w roku Komunii Świętej w Okresie Wielkanocnym" oraz przystąpienie „przynamniej raz w roku do sakramentu pokuty". Czas stosowny dla wypełnienia tego minimum nakazanego przez przykazania kościelne upływa w przyszłą niedzielę.

7. Za tydzień dzieci klas drugich z terenu naszej parafii przyjmą po raz pierwszy w swoim życiu Komunię Świętą. W związku z tym ulega nieznaczne zmianie porządek nabożeństw. W przyszłą niedzielę Eucharystie odprawiać będziemy o godz. 7.00, 9.00, 10.00, 12.00. Po południu porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę.

8. Parafia Salezjańska organizuje w sobotę 26 maja czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego. Początek czuwania o godz. 20.00. Zakończenie ok. 0.30. Szczegółowy program czuwania znajduje się w gablocie przed kościołem.

9. Parafia Salezjańska organizuje ośmiodniowy wyjazd do Rzymu i okolic w dniach 7 - 14 lipca b.r. Szczegółowy program wyjazdu znajduje się w gablocie przed kościołem.

10. Są dostępne albumy ukazujące odnowioną katedrę w Łowiczu. Cena albumu to 77,00PLN.

11. Prasa katolicka.