....

Parafia p.w. Najczystszego Serca Maryi Warszawa

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
Rzymskokatolicka Parafia p.w. Najczystszego Serca Maryi
Dek. Grochowski, Warszawa Praga Południe
Adres: 04-314 Warszawa, ul. Chłopickiego 2

13 V 2012 - VI NIEDZIELA WIELKANOCNADziś VI niedziela Wielkanocna. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Od piątku rozpoczynają się Dni krzyżowe i nowenna do Ducha Św. przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

W naszym kościele nabożeństwa majowe codziennie po mszy św. wieczornej, w niedziele i święta o godz. 17:30.

Dziś po mszy św. wieczornej o godz. 18:00 nabożeństwo Fatimskie z procesją ze świecami z racji 13 maja – rocznicy Objawień fatimskich. Serdecznie zapraszamy. W ten dzień rozpoczniemy w naszej parafii nieustanny różaniec – parafialną krucjatę różańcową w intencji naszej ojczyzny i kościoła w Polsce.

W poniedziałek od godz. 9:30 wydawanie artykułów spożywczych dla najbardziej potrzebujących.

W środę o godz. 18:00 Msza św. połączona z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po mszy św. spotkanie dla wyjeżdżających do Meksyku i do Zakopanego i Krakowa.
Dnia 22 maja planowana jest pielgrzymka do Ostrówka. Zapisy w kancelarii i zakrystii. Koszt wyjazdu 10 zł.

W piątek o godz. 16:00 spowiedź dla dzieci I-komunijnych ze S.P. 246 i S.P. 114 i ich rodziców. W sobotę o godz. 11:00 te dzieci przyjmą I komunię św.

Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej. Szczególnie polecamy ostatni nr tygodnika „Idziemy”.

We wtorki w godz. 16:00-19:00 przyjmuje psycholog. Rozpoczęła się nowa edycja programu dla rodzin przeżywających trudną sytuację – porady indywidualne prawnika i psychologa, grupa wsparcia oraz weekendowe zajęcia dla mam i dzieci. Więcej informacji na ten temat na stronie Pomoc rodzinie.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła. Wszystkich ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas Mszy św. nowennowej. Wszystkim parafianom i wszystkim Solenizantom – Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy obfitości Łask Bożych i opieki Matki Bożej i wstawiennictwa Świętych Patronów.

Spotkania chóru parafialnego odbywają się we wtorki i czwartki o 19:30. Zapraszamy.