....

Parafia p.w. Świętej Trójcy Białobrzegi Radomskie

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
Parafia rzymskokatolicka p.w. Świętej Trójcy
ul. Krakowska 25
26-800 Białobrzegi Radomskie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
6 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 13 maja 2012

1. Poradnictwo Rodzinne będzie czynne dzisiaj od godz. 10 w salce starej plebanii.
2. Rada Rodziców, Dyrekcja i Grono Pedagogiczne ze Szkoły Podstawowej w Białobrzegach dziękują za ofiary cegiełki złożone na ufundowanie nowego sztandaru dla szkoły. Bóg zapłać! Cegiełki można też nabyć w sekretariacie szkoły przy ul. Rzemieślniczej.
3. Dzisiaj przypada kolejna rocznica objawień fatimskich, kiedy to Maryja gorąco wzywała do modlitwy różańcowej i pokuty. Ta jej prośba jest aktualna także dzisiaj, stąd podejmijmy ją ochotnym sercem. Wspomnijmy też dramatyczne wydarzenia, jakie rozegrały się na Placu Świętego Piotra 13 maja 1981 roku – kiedy próbowano zabić papieża Jana Pawła II. Dziękujmy Pani Fatimskiej za ocalenie papieża i prośmy o opamiętanie dla terrorystów.
4. Jak pamiętamy, w czasie wielkanocnym jesteśmy zobowiązani przystąpić do sakramentu pojednania. Powoli czas ten zbliża się do końca, zadbajmy o sumienne wypełnienie tego chrześcijańskiego obowiązku.
5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
6. Rocznica I Komunii św. odbędzie się w niedzielę 27 maja o g. 10.15. Spowiedź dla dzieci „rocznicowych” i ich rodzin w piątek 25 maja podczas nabożeństwa majowego. Bardzo prosimy, aby Msze św. w niedzielę pierwszokomunijną i rocznicową mogły być obsadzone przez rodziny tych dzieci. Bierzmowanie odbędzie się podczas Mszy św. w niedzielę 3 czerwca o g. 1500. Sakramentu udzieli bp Adam Odzimek.
7. Trwa miesiąc maj, czas poświęcony Matce Najświętszej. Weźmy udział w nabożeństwach majowych sprawowanych codziennie o godzinie 17.30, w soboty 8.30, przy kapliczkach o 19.15; polecajmy Matce Najświętszej wszystkie nasze sprawy. Porządek majówek przy kapliczkach podany jest w gablocie i w internecie.
8. Siostry Służki - które pracują w naszej parafii - prowadzą w miejscowości Mariówka k/Przysuchy Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące, zapewniając wysoki poziom kształcenia i przygotowania do studiów oraz dobre wychowanie w duchu katolickim; dysponują internatem. Zachęcamy do skorzystania z tej oferty edukacyjnej. Szczegóły w gablocie.
9. Badania bezpłatne słuchu odbędą się dnia 15 maja w przychodni przy ul. Spacerowej. Szczegóły na plakacie.
10. Parafia organizuje letni wypoczynek nad morzem w Kątach Rybackich. Termin od soboty 30 czerwca do soboty 7 lipca. Koszt całościowy tzn. zakwaterowanie, posiłek 3 razy dziennie, autokar w obie strony i jedna wycieczka do Gdańska oraz ubezpieczenie – 650, zł. Zapisy dzieci, młodzież i dorośli w kancelarii parafialnej. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę 100, zł.