....

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej
ul. Kościelna 3, 33-330 Grybów

VI Niedziela Wielkanocna1. Komunikat Administratora Diecezji w związku z nominacją biskupa Andrzeja Jeża, na biskupa tarnowskiego ...

2. Dzisiaj Msze święte jak w każdą niedzielę. O godzinie 11.00 Pierwsza Komunia Święta. W związku z tym przypominamy, że Msza Święta z godz.12.30 będzie odprawiona o godz. 13.00. O 17.30 nabożeństwo majowe i msza św. wieczorna. Również dzisiaj, 13 maja przeżywać będziemy pierwsze tegoroczne nabożeństwo fatimskie, które rozpoczniemy o godz. 19.00 spektaklem pt. „Wspomnienia robotników Solvay’u o Karolu Wojtyle”, zrealizowany przez krakowską grupę „Theatrum Mundi”. Więcej na ten temat dowiemy się przed spektaklem. Pragniemy podziękować za wsparcie finansowe w realizacji tego artystycznego przedsięwzięcia Panu Burmistrzowi Miasta, Panu Wójtowi i Ks. Proboszczowi. Następnie o godz. 20.00 uroczysta msza święta i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Zachęcamy wszystkich także dzieci i rodziny dzieci I komunijnych do licznego udziału, aby za przyczyną Matki Bożej Fatimskiej modlić się o potrzebne łaski dla naszych rodzin i całej parafii. Przynieśmy ze sobą lampiony. Nowe lampiony można nabywać dzisiaj przez cały dzień w zakrystii w cenie 5 PLN.

3. Od poniedziałku do piątku będziemy przeżywać „biały tydzień” dzieci pierwszokomunijnych. Zapraszamy dzieci i ich rodziców na codzienną majówkę i Mszę Świętą w ramach podziękowania za to wyjątkowe wydarzenie.

4. Nabożeństwa majowe z czytanką i udzieleniem Komunii Św. w dni powszednie o 18.00. W niedzielę o 17.30. Zachęcamy też, aby praktykować piękny zwyczaj wieczornego gromadzenia się i śpiewania Litanii Loretańskiej przy domowych kapliczkach, których jest tak wiele w naszej parafii.

5. W poniedziałek, wtorek i środę będziemy przeżywać dni krzyżowe, modląc się o urodzaje. Procesje błagalne o 18.00, we wtorek na cmentarz w poniedziałek i środę wokół kościoła,

6. We środę o 17.45 Nowenna do Matki Bożej, po niej procesja błagalna i Msza św. wspólnotowa, na którą intencje możemy zamawiać do ostatniej chwili.

7. W piątek rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Wspólnie modlić się będziemy w czasie mszy św. o 6.30 i wieczorem..

8. W najbliższą niedzielę wypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa, w naszej parafii jest to zarazem Uroczystość Odpustowa ku czci Mastki Bożej Przedziwnej. Kazania odpustowe wygłosi i uroczystej sumie z procesją eucharystyczną o godz. 11.00 przewodniczył będzie Ks. prałat Franciszek Wideł z Ropy. Liturgię mszy św. o 9.30 i 11.00 uświetnią nasze parafialne chóry. Na sumę zapraszamy także wszystkie dzieci pierwszokomunijne w strojach, oraz asystę do baldachimu feretronów i sztandarów. Msza św. z 12.30 będzie odprawiona o 13.00 Dzień odpustu to zarazem trzecia niedziela miesiąca, a zatem składka przeznaczona jest na intensywnie prowadzony, kosztowny remont starej plebanii. Ze względu na wielką liczbę stojących na zewnątrz ofiary na tacę będziemy w pogodne dni zbierać również wokół kościoła.

9.Serdeczne podziękowania za ofiary na renowację zabytkowych ram do obrazu Św. Katarzyny składamy Różom : Św. Bernadetty, Św. Małgorzaty z ul.Leszczynowej i Akacjowej, Św. Stanisława Biskupa, Św. Faustyny, Św. Antoniego z Brzezinek i Bł. Karoliny. Dziękujemy także pewnej rodzinie z ul Grunwaldzkiej za ofiarę 500 PLN na remont Muzeum oraz pewnej rodzinie z Siołkowej za ofiarę 400 PLN na ten sam cel.

10.Niektóre spotkania grup w tym tygodniu: KSM w piątek o 19.00. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w sobotę w kaplicy na Zagórzu, rozpoczęcie majówką o godz. 15.30.

11.Planujemy zorganizować w czerwcu festyn parafialny w którego organizację potrzeba, by włączyło się wiele osób chętnych. W tej sprawie zapraszamy na spotkanie organizacyjne do Centrum Duszpasterskiego we wtorek o godz. 19.30 szczególnie osoby, które mają doświadczenie w takich przedsięwzięciach lub też chcą je zdobywać.

12. Niektóre intencje Mszy św: w poniedziałek o 18:00 o szczęśliwe urodzaje i zbiory Biała Wyżna po obu stronach; we wtorek o 7:00 w intencji czcicieli św. Antoniego, w niedzielę o 6.30 w intencji róży Matek św. Małgorzaty z ul. Leszczynowej i Akacjowej dz-błag; w kaplicy na Podchełmiu: o błog. Boże w rodzinach z Kamiennej Góry i szczęśliwe zbiory.

13. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej dostępnej przy figurze św. Antoniego.

14. Przypominamy o dzisiejszej akcji oddawania krwi w przychodni Adma i możliwości oznaczenia szpiku kostnego.

15. Podobnie jak w ubiegłym roku parafia organizuję oazę – wypoczynek letni nad morzem dla dzieci i młodzieży z naszej parafii. Informacje i zapisy u Ks. Piotra Kotarby. Aby pozyskać potrzebne do wyjazdu pieniądze organizowany jest za tydzień, w dzień odpustu, kiermasz parafialny. Po każdej Mszy świętej przed kościołem będzie można nabyć piernikowe serca odpustowe, ikony i inne ciekawe przedmioty wykonane przez młodzież naszej parafii. Każda złotówka ponad sugerowaną cenę przeznaczona jest na wyjazd nad morze. Bóg zapłać za dar serca.