....

PARAFIA ŚW. ALEKSANDRA Suwalki

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA ŚW. ALEKSANDRA
16-400 Suwałki, ul. Emilii Plater 2

Ogłoszenia duszpasterskie 13 maja 20121/ Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1200, spotkanie formacyjne Rodziców i Dzieci przed I komunią św.

Dziś - Wspomnienie NMP z Fatimy i 95 rocznica objawień w 1917 r. oraz kolejna rocznica zamachu na życie Bł. Jana Pawła II.

Zapraszamy na czuwanie Fatimskie, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 1800, a następnie na procesję ze świecami, podczas której, będziemy odmawiali Fatimski Różaniec.2/ W najbliższą sobotę, 19 maja o godz. 1000 w Katedrze Ełckiej z rąk J.E. Księdza Biskupa Jerzego Mazura, Biskupa Ełckiego przyjmie święcenia kapłańskie nasz Parafianin Diakon Tomasz Lewoc.

W niedzielę 20 maja w naszym kościele odprawi Mszę św. o godz. 1200 i udzieli prymicyjnego błogosławieństwa. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.3/ W poniedziałek, wtorek i środę przed Wniebowstąpieniem Pańskim przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. W te dni po nabożeństwie majowym,

a przed Mszą św. wieczorną pójdziemy w procesji

do krzyża parafialnego.4/ W piątek rozpoczynamy nowennę przed uroczystością

Zesłania Ducha Świętego.

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.5/ Uroczystość I komunii św. dzieci w naszej Parafii odbędzie się 27 maja w dwóch grupach: o godz. 1200 i 1400.Rocznica I komunii św. dla kl. III będzie miała miejsce dnia 3 czerwca, o godz. 1200.Spotkanie z Rodzicami Dzieci klas III - rocznicowych

i z Dziećmi klas III w najbliższą sobotę, po nabożeństwie majowym o godz. 1730, na które serdecznie zapraszamy. Spotkanie odbędzie się w sali biblioteki przy naszym kościele6/ Przypominamy młodzieży o możliwości wyjazdu na spotkanie Lednickie, które odbędzie się 2 czerwca.

Zapisy u Ks. Kamila do 20 maja.7/ W dniu 18 maja o godz. 1900 w Parafii Bł. Anieli Salawy rozpocznie się Nabożeństwo Drogi Światła, które jest głoszeniem światu zwycięstwa Chrystusa nad śmiercią. Ulicami miasta przejdziemy do Parafii św. Apostołów Piotra i Pawła. Zabieramy ze sobą lampiony, świece, flagi.8/ Wspólnota różańcowa informuje, że są wolne miejsca na pielgrzymkę do Wilna w dniu 19 maja. Koszt 70 zł.

* W dniu 2 czerwca, do Smolan na Wieczernik. Koszt 20 zł.

* Od 18 do 21 czerwca na pielgrzymkę z trasą; Gietrzwałd, Licheń, Kalisz, Częstochowa i Gidle. Koszt 195 zł. Zgłoszenia w Fundacji od godz. 730 do 1300.