....

Parafia Matki Bożej Królowej Aniołów - Księża Michalici Warszawa

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
Parafia Matki Bożej Królowej Aniołów - Księża Michalici
ul. Ks. Bronisława Markiewicza 1
01-493 Warszawa

Niedziela Trójcy Świętej - 3 czerwca 2012 roku

03 czerwca 2012

1. Dziś V Święto Dziękczynienia. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Wilanowie, gdzie jest Świątynia, Muzeum bł. Jana Pawła II i Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Panteon Sławnych Polaków Bóg zapłać za ofiarność.

2. Dziś o godz. 17.30 Nabożeństwo czerwcowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. Również dziś o godz. 18.00 Msza św. oraz Koncert Uwielbieniowy pod hasłem: „Dzięki Ci Panie” na zakończenie Ogólnopolskich Michalickich Warsztatów Liturgiczno-Muzycznych, które od czwartku odbywały się w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.

4. W poniedziałek rocznica konsekracji Pasterza naszej Archidiecezji Kardynała Kazimierza Nycza. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

5. W poniedziałek o godz. 17.00 przed głównym wejściem do kościoła próba dla dziewczynek sypiących kwiaty w Boże Ciało.

6. Przed Uroczystością Bożego Ciała prosimy parafian o czynne włączenie się w przygotowanie ołtarzy na naszym osiedlu. Odpowiedzialnymi za przygotowanie ołtarzy są poszczególne wspólnoty parafialne z opiekunami. Szczegółowe informacje w dzisiejszej gazetce parafialnej.

7. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00; 8.30 – główna sprawowana przez Księży Prymicjantów z naszego Zgromadzenia. Po niej procesja do czterech ołtarzy. Następna Msza św. bezpośrednio po procesji o godz. 13.00; 18.00 i 20 00. W tym dniu za udział w uroczystym śpiewie „Przed tak wielkim Sakramentem” połączonym z modlitwą można uzyskać odpust zupełny.

8. Od piątku Oktawa Bożego Ciała połączona z Nabożeństwem Czerwcowym po Mszy św. o godz. 18.00 z procesją z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Prosimy o liczny udział parafian, a szczególnie Służbę Liturgiczną Ołtarza, bielanki i dziewczynki do sypania kwiatów.

9. W przyszłą niedzielę Słowo Boże podczas Mszy świętych będzie głosił ks. Jan Popiel – proboszcz parafii św. Łukasza i dziekan naszego Dekanatu Jelonkowskiego. Ofiary składane na tacę z przeznaczeniem na dalszą budowę kościoła w parafii św. Łukasza. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.

10. Uroczysta Msza św. dziękczynna w intencjach osób naszej parafii przeżywających w tym roku Złoty Jubileusz Małżeństwa będzie odprawiona 17 czerwca w niedzielę o godz. 13.00. Zaproszenia imienne zostaną wysłane do każdej rodziny.

11. Organizowana jest Pielgrzymka do Włoch i sanktuarium św. Michała Archanioła na Gargano oraz do Fatimy. Bliższe informacje na spotkaniu w poniedziałek 4 czerwca w godz. 17.00-18.00 w salce na plebanii.

12. Galeria Anielska w poniedziałek o godz.19.00 zaprasza na wernisaż wystawy p. Zofii Kaczmarek pt. „Spojrzenia”.

13. W kiosku parafialnym można nabyć prasę katolicką, szczególnie polecamy miesięcznik rodzin katolickich „Nasza Arka”, który w całości poświęcony jest bł. Bronisławowi Markiewiczowi z okazji jubileuszu 100. rocznicy Jego śmierci.