....

Parafia Bł. Michała Kozala BM w Pruszczu Gdańskim

Ogłoszenia Parafialne - : Parafia Bł. Michała Kozala BM w Pruszczu Gdańskim

Program pielgrzymki do Meksyku - poniżejI Niedziela Wielkiego Postu 26 II 2012 r.1. W dzisiejszą pierwszą niedzielę Wielkiego Postu warto przypomnieć naukę

Błogosławionego Jana Pawła II, w którą przez tyle lat się wsłuchiwaliśmy. Oto

jego słowa: „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej

intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę

nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi.

Zwracam się do wszystkich wiernych z prośbą, by czas przygotowania do

świąt wielkanocnych poświęcili modlitwie o pokój i spełnianiu czynów

braterskiej solidarności wobec ludzi cierpiących”. Prośba Ojca Świętego,

mimo upływu lat, pozostaje ciągle aktualna.2. Polska pobożność wykształciła jedyną w świecie formę medytacji męki i

śmierci Pana Jezusa przez „ Gorzkie Żale.” Niezwykłe piękno tego

nabożeństwa dla wielu chrześcijan stało się już niedostrzegalne.

A tymczasem Gorzkie Żale są źródłem głębokich przeżyć, zadumań i

wewnętrznych skupień. Nie zapominajmy o Gorzkich Żalach,

odprawianych co niedzielę o godz. 17.00. Nie żałujmy czasu i nie

pozbawiajmy się zbyt łatwo serdecznych przeżyć, do których przecież

wśród dzisiejszej codzienności, coraz mniej mamy okazji.3. W czwartek Godzinki do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.154. W piątek przypada I Piątek miesiąca.

Okazja do spowiedzi dla wszystkich będzie w piątek.;

Spowiedź dla dzieci od godz. 15.30

dla dorosłych od godz. 17.00.

dla młodzieży godz. 18.155. W piątek zapraszamy wszystkich na Drogę Krzyżową:

Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30 z Komunią Św.

dla dorosłych o godz. 17.30 przed Mszą św.

dla młodzieży o godz. 19.00 z Komunią Św.6. Do chorych z Najświętszym Sakramentem udamy się w piątek przed południem7. Wspólnota Rodzin Domowego Kościoła serdecznie zaprasza wszystkie

małżeństwa, które w marcu zawierały sakrament małżeństwa na

Mszę Św. w najbliższą sobotę tj. 3. 03. o godz. 18:00. Msza Św. będzie

będzie połączona z odnowieniem przyrzeczeń ślubnych.8. W sobotę Nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca o godz. 17.309. Dla młodzieży , która nie posiada świadectw z religii z zakresu szkoły

ponadpodstawowej, rozpocznie się kurs uzupełniający, w dzisiejszą

niedzielę 26 lutego o godz. 15.00. w domu parafialnym.11. Ks. Mateusz organizuje pielgrzymkę motocyklową na wschód polski: od

Kodnia po Wigry i do Wilna. Odbędzie się ona w dniach 28 kwietnia – 6 maja

(obejmuje tzw. długi weekend majowy). Jest też możliwość dołączenia się w

trakcie pielgrzymki, lub wcześniejszego powrotu. W programie nawiedzenie

sanktuariów Rzymsko-katolickich, Prawosławnych i Unickich oraz zwiedzanie

ciekawych miejsc związanych z historią Polski i miejsc widokowych. Spotkanie

organizacyjne i zapisy w najbliższy piątek o godz. 20.00 w salce na plebanii.12. Przy wyjściu jest do nabycia nowy numer „ Gościa Niedzielnego.”

oraz tygodnik „ Idziemy ”

Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Ogłoszenia Parafialne - : Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny Warszawa - Wrzeciono

Ogłoszenia
Ogłoszenia parafialne

Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu/26.02.2012 r.

1. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na wspólne Nieszpory na godz. 17.00, po których odśpiewamy nabożeństwo Gorzkich Żali, połączone z kazaniem pasyjnym.

2. Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiane w każdy piątek o godz. 17.00 dla dzieci i po Mszy św. wieczornej dla dorosłych. Nabożeństwo Gorzkich Żali odprawiać będziemy w każdą niedzielę po Nieszporach o godz. 17.00. Przypominamy, że wielkopostną postawę chrześcijanina cechują: modlitwa, post i jałmużna. Tę ostatnia, rozumianą jako dzielenie się z biednymi, składać możemy do skarbonki stojącej przy krzyżu. Po Wielkim Poście nasz parafialny zespół Caritas zadysponuje tymi pieniędzmi, przeznaczając je na pomoc dla biednych.

3. Trwa Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Wszystkich uwikłanych w nałóg alkoholizmu zachęcamy do wpisywania się do Księgi Trzeźwości wyłożonej przy krzyżu, a wszystkich nas do modlitwy i postnych wyrzeczeń w tej intencji. Między innymi zachęcamy do włączenia się w podejmowaną już od wielu lat praktykę przeżycia wszystkich piątków Wielkiego Postu o chlebie i wodzie.

4. Przypominamy, że w Wielkim Poście, podobnie jak w Adwencie, przeprowadzamy przygotowanie do Chrztu dla rodziców żyjących w związkach niesakramentalnych z naszej parafii. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej. Informujemy, że w Wielkim Poście nie udzielamy Sakramentu Chrztu św., poza wyjątkowymi sytuacjami.

5. W czwartek, 1 marca, w dzień upamiętniający Żołnierzy Wyklętych, zapraszamy na Mszę św. w ich intencji na godz. 18.00.

6. Ks. Władysław Duda, który w zeszłą niedzielę przeprowadzał u nas zbiórkę na rzecz hospicjum działającego przy parafii św. Zygmunta, zajmującego się opieką paliatywną nad chorymi, bardzo serdecznie dziękuje za złożone ofiary, które wyniosły 16860 zł.

7. Pragniemy poinformować, że uruchomiliśmy przy naszej parafii poradnię prawną. Prowadzą ją wolontariusze z Fundacji Academia Iuris. Dyżury odbywają się w każdy poniedziałek w godzinach od 17.30 do 19.30 w salce przy kancelarii. Porady mogą dotyczyć wszystkich dziedzin z wyjątkiem spraw podatkowych, gospodarczych i rozwodowych i są całkowicie bezpłatne.

8. Na stolikach przy wyjściu z kościoła jest do nabycia kolejny numer tygodnika Idziemy. Inne czasopisma są do kupienia w sklepiku parafialnym.

Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej

Ogłoszenia Parafialne - : Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej

O G Ł O S Z E N I A / 26. 02. - 04. 03. 2012 /

1. Zapraszamy dziś na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 17.00.Na nabożeństwach wielkopostnych modlimy się za zmarłych zalecanych.

2. W środę zapraszamy na Nowennę do MBNP o godz. 16.30.

3. Dzieci zapraszamy w czwartek na drogę krzyżową o godz. 17.30 i na Mszę szkolną o 18.00.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca, zapraszamy na Msze św. wotywne – w I czwartek i I piątek o godz. 6.30, a w sobotę o godz. 7.00. Dodatkowa okazja do sakramentu

pokuty i pojednania będzie:

- dla dzieci w czwartek o godz. 16.30

- dla dorosłych w piątek o godz. 17.00 / podczas drogi krzyżowej /

- dla młodzieży w piątek o godz. 18.30.

5. Młodzież zapraszamy na Mszę św. w piątek o godz. 19.00.

6. W sobotę odwiedziny chorych od godz. 8.15. Chorych zgłaszamy w zakrystii.

7. Spotkanie rodziców i dzieci klas II w czwartek o godz. 18.45 w salce katechetycznej.

8. Od poniedziałku przyjmujemy ofiary za ławki w godz. 8.00 – 10.00.

9. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Diecezjalny Fundusz Oświatowy a w przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii, a przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc dzieciom Afryki.. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

10. Zachęcamy zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych do nawet drobnych ofiar na rzecz osób starszych. W tym celu można zabrać z bocznego ołtarza skarbonki „Caritas”.

Parafia św. Rocha - Jasieniec

Ogłoszenia Parafialne - : Parafia św. Rocha - Jasieniec

Ogłoszenia parafialne
I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
26.02.2012 R.

Środą Popielcową, rozpoczął się 40 – dniowy okres Wielkiego Postu, w którym mamy się przygotować do owocnego przeżycia Świąt Paschalnych.


Przypominamy nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszym kościele odprawia się w każdy piątek o godz. 16.00 dla uczniów. Prośba i apel do rodziców , aby umożliwili dzieciom udział w Drodze Krzyżowej np. przywożąc je samochodem z miejscowości trochę oddalonych od kościoła. Droga Krzyżowa dla dorosłych o godz. 16.30 .Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele o godz.16.30.


Dzisiaj po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie dla młodzieży , która przygotowuje się do bierzmowania.


W tym roku zostaną po raz pierwszy zorganizowane w rejonach archidiecezji warszawskiej spotkania członków Żywego Różańca. Pierwsze spotkanie odbędzie się w sanktuarium Matki Bożej w Lewiczynie w najbliższą sobotę / 3 marca / o godz. 10.00 i wezmą w nim udział Kółka Różańcowe z dekanatów : czerskiego , grójeckiego , mogielnickiego , konstancińskiego , piaseczyńskiego , tarczyńskiego i wareckiego. Z naszej parafii w spotkaniu wezmą udział przedstawiciele 3 Kółek Różańcowych.


W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 19.00 Katolicka Odnowa w Duchu świętym zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu.


W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca . O godz. 15.30 spowiedź , o godz. 17.00 Msza św. i nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa.


Wychodząc z kościoła możemy zaopatrzyć się w bezpłatną gazetę Informator Pielgrzyma w całości poświęconą św. Urszuli Ledóchowskiej.


W sakramentalne związki małżeńskie zamierzają wstąpić : Paweł Ziętarski , kawaler z parafii Podwyższenia Krzyża św. w Grudziądzu i Agnieszka Biernat , panna z parafii tutejszej. Zapowiedź II.


W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłego śp. + Ryszarda Mędrzyckiego. Wieczny odpoczynek ...

Parafia św. Wojciecha w Mikołowie

Ogłoszenia Parafialne - : Parafia św. Wojciecha w Mikołowie

I Niedziela Wielkiego Postu
26 lutego 2012 r.


W Wielkim Poście Kościół daje człowiekowi trzy specjalne narzędzia: post, modlitwę i jałmużnę.
Modlitwę po to, byśmy pojęli sercem, że celem naszego życia jest Bóg, który zakochał się w człowieku.
Jałmużnę po to, byśmy na drodze swego życia dostrzegli
i pokochali innych wędrowców w drodze do Ojca.
Post po to, byśmy za płaszczem przyzwyczajeń i nałogów, za stertą masek jakie zakładamy przed ludźmi i przed sobą, zobaczyli jacy jesteśmy naprawdę.
Kolekta dzisiejsza ma charakter jałmużny postnej.1.Dziś I Niedziela Wielkiego Postu, zwana Niedzielą Trzeźwości. Po każdej Mszy św. nabożeństwo ekspiacyjne za grzechy pijaństwa. O 15.00 w naszej archidiecezji święcenia diakonatu. Pamiętamy o diakonach w modlitwie. Zapraszamy dziś na Drogę krzyżową dla dzieci o 15.00 oraz na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o 16.45.
2.Zachęcamy wiernych do udziału w nabożeństwach Drogi krzyżowej w piątek po Mszy św.
o 8.00 i o 17.00. Zalecki za zmarłych na Drogę krzyżową można składać w kancelarii.
3.Spotkanie organizacyjne dla kandydatów do bierzmowania we wtorek o 18.30 w Starym Kościele. Spotkanie dla rodziców bierzmowańców z Ks. Proboszczem w środę o 18.30
w Starym Kościele.
4.W środę o 17.00 nabożeństwo do Matki Boskiej Mikołowskiej. Prośby i dziękczynienia na to nabożeństwo można składać w kancelarii.
5.W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:
a.w środę o 8.00 – w intencji emerytów, rencistów, chorych i starszych parafian,
b.w czwartek o 8.00 – o dobre, liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego oraz o uświęcenie duchowieństwa,
c.w piątek o 8.00 – do Najświętszego Serca Pana Jezusa w intencji czcicieli, szczególnie tych, którzy adorują Najświętszy Sakrament w naszej bazylice,
d.w sobotę o 8.00 – Msza św. z udziałem Żywego Różańca, a po Mszy św. spotkanie
w auli św. Piusa X.
6.W piątek o 16.00 Msza św. szkolna. Okazja do spowiedzi dla dzieci, szczególnie z klas III od 15.15.
7.Msza św. młodzieżowa w piątek o 19.00. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą św.
8.W sobotę urodziny obchodzi ks. Krzysztof Horowski. Życzymy mu błogosławieństwa Bożego i światła Ducha Świętego w kapłańskim posługiwaniu. Msza św. w intencji ks. Krzysztofa
o 17.30.
9.Za tydzień Zespół Charytatywny przed kościołami naszej parafii przeprowadzi zbiórkę na Krajowy Fundusz Misyjny – jest to akcja ogólnopolska.
10.Dzisiaj przy wyjściu z bazyliki oraz przez cały tydzień w kancelarii parafialnej dostępne są płyty z transmisji telewizyjnej Mszy św. z naszej bazyliki.
11.Dziś ukazuje się nowy numer Adalbertusa, a w nim m.in. relacje z dnia chorych oraz do nabycia jest Gość Niedzielny.

Parafia p. w. Św. Jadwigi Śl. Zawonia

Ogłoszenia Parafialne - : Parafia p. w. Św. Jadwigi Śl. Zawonia

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
Bóg zapłać rodzinom, które przygotowały świątynię na dzisiejszą niedzielę, także za ofiarę 60 zł. na jej utrzymanie. Na przyszłą niedzielę prosimy rodziny z ul. Trzebnickiej - p. Mądrych, Korczaków i Latałów


Płyty - cegiełki "Caritas" - z piosenkami w wykonaniu ks. Pawła Szerlowskiego są dostępne w zakrystii.

"Caritas" prowadzi akcję "Podziel się posiłkiem", na którą mogą płynąć pieniądze z 1% naszych podatków przekazany na tę instytucję - baner, ulotki oraz pomoc starszym, na którą przeznaczone są pieniądze z tegorocznych skarbonek na jałmużnę postnąWe wtorek na g. 18.00 zapraszam na spotkanie członków Rady ParafialnejW przyszłą niedzielę spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I. KomuniiKatechezy przedślubne w Bazylice Trzebnickiej od 1. do 31.03.2012Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnychGORZKIE ŻALE

ZŁOTÓW - PO MSZY ŚW.

ZAWONIA - 15.30DROGA KRZYŻOWAZŁOTÓW - WE CZWARTEK PO MSZY ŚW.

ZAWONIA - PIĄTEK - 16.30 I 17.30


REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE W NASZEJ PARAFII 15.-18.03.2012.

PROWADZIĆ JE BĘDZIE KS. RAFAŁ KASPRZAK.

PROSZĘ O WYGOSPODAROWANIE CZASU !!!

Parafia pw. Świętego Wawrzyńca w Nakle nad Notecią

Ogłoszenia Parafialne - : Parafia pw. Świętego Wawrzyńca w Nakle nad Notecią

Ogłoszenia parafialne

I Niedziela Wielkiego Postu

26-02-2012 r.
Parafia p.w. Św. Stanisława w Nakle nad Notecią organizuje kurs przedmałżeński. Spotkania odbywać się będą w soboty o godz. 1900 w sali Domu Parafialnego. Pierwsze spotkanie odbędzie się 03 marca.
We wtorek po Mszy Św. o godz. 1800 zebranie katechetów pracujących na terenie naszej Parafii.
W czwartek – pierwszy czwartek miesiąca o godz. 1700 Msza Św. „O liczne i święte powołania kapłańskie, misyjne i zakonne, za wszystkich pracujących w winnicy pańskiej oraz za chorych i starszych kapłanów”. Przed Mszą Św. Różaniec w intencji powołań w naszej Parafii. Po Mszy Św. zebranie Stowarzyszenia w Sali Parafialnej. Od godz. 1630 Spowiedź Św. dla uczniów Szkoły Podstawowej przed pierwszym piątkiem.
W najbliższy piątek – pierwszy piątek miesiąca Spowiedź Św. od godziny 1630 dla młodzieży i starszych.
W piątek Droga Krzyżowa dla wszystkich po Mszy Św. o godz. 1700. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w Niedzielę o godz. 1700. Zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego możemy składać do skarbony pod chórem.
Kartki do Spowiedzi Św. Wielkanocnej odbieramy w Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania oraz w Zakrystii po każdej Mszy Św.. Dobrowolne ofiary składane w kopertach, przeznaczamy na bieżące remonty budowlane w naszej Parafii. Apelujemy o wcześniejszy odbiór kartek, nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę.
W sobotę 3 marca – pierwsza sobota miesiąca. Udajemy się z do naszych chorych i osób podeszłego wieku z posługą sakramentalną. Początek od godz. 730.
Polecamy „Przewodnik Katolicki” oraz „Mały Przewodnik Katolicki” dla dzieci.
W minionym tygodniu zmarli nasi Parafianie: śp. Janina Murawska z ul. Jackowskiego, śp. Łucjanna Kiestrzyn z ul. Kilińskiego. Wszystkich naszych zmarłych Parafian polećmy Miłosierdziu Bożemu.

Katedra Płock - Parafia

Ogłoszenia Parafialne - : Katedra Płock - Parafia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I Niedziela Wielkiego Postu
26 lutego 2012 r.

1. W dniu 28 lutego Bazylika Katedralna w Płocku obchodzi 30-tą rocznicę poświęcenia wiernej kopii "Drzwi Płockich". Tak są nazywane główne drzwi wejściowe Bazyliki Katedralnej w Płocku. Oryginał "Drzwi Płockich" pochodzi z XII wieku i znajduje się obecnie w Nowogrodzie Wielkim na Rusi.

2. W niedzielę 26 lutego o godz. 10:00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna z okazji 30-tej rocznicy poświęcenia kopii "Drzwi Płockich". Mszy św. będzie przewodniczył i okolicznościowe kazanie wygłosi ks. Stefan Cegłowski, dyrektor Muzeum Diecezjalnego w Płocku.

3. Dzień 28 lutego jest dniem patrona Jego Ekscelencji Ks. Biskupa Romana Marcinkowskiego. Pamietajmy w naszych modlitwach o Dostojnym Solenizancie.

4. Przy Katedrze Płockiej, od początku stycznia br., pracuje komisja budowlana powołana przez ks. Stefana Cegłowskiego, dyrektora Wydziału Budownictwa i Sztuki Sakralnej Kurii Diecezjalnej i ks. Marka Zawadzkiego, proboszcza parafii katedralnej. Zadaniem komisji jest przygotowanie kompleksowej ekspertyzy na temat stanu technicznego budynku naszej prastarej świątyni. Wiadomo już ze wstępnego oglądu budynku katedry, że istnieje potrzeba generalnego remontu.

5. W tym tygodniu I czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. Okazja do spowiedzi i Komunii Św. Zapraszamy na Msze św. o godz. 9:00 i 18:00 i zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu.

6. W każdy I czwartek miesiąca Duszpasterstwo Małżeństw przy Parafii Katedralnej zaprasza na Mszę św. o godz. 18:00 z prośbą o dar potomstwa. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie małżeńskie w salce przy katedrze.

7. Wyjazdy do chorych w I piątek i I sobotę miesiąca od godz. 11:00 do godz. 13:00.

8. Wspólnota Małżeństw Wojsko Gedeona zaprasza na rekolekcje "Kiedy znajdziemy się na zakręcie, co z nami będzie" - o podejmowaniu dobrych decyzji w małżeństwie. Rekolekcje odbędą się w dniach 2-4 marca w Domu Rekolekcyjnym w Woźniakowie k./Kutna. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

9. Za tydzień w niedzielę 4 marca spotkanie dla dzieci klas IV przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych, a w niedzielę 11 marca dla dzieci przygotowujących się do I Komunii - uwaga zmiana terminu!!!

10. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne w katedrze:

- Droga Krzyżowa - piątek o godz. 17:00

- Gorzkie Żale - niedziela o godz. 17:00

11. Przypominamy o dzisiejszym koncercie organowym Klausa Kramera z udziałem chóru Pueri et Puellae Cantores Plocenses o godz. 19:00.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

13. Trwa zbieranie podpisów celem przyznania Radiu Maryja i TV TRWAM należnego miejsca na tzw. multipleksie. Prosimy o zgłaszanie się do zakrystii z dowodem osobistym.

Parafia rzym-kat. p.w. NMP Królowej Pol­ski w Żninie Diecezja Gnieźnieńska

Ogłoszenia Parafialne - : Parafia rzym-kat. p.w. NMP Królowej Pol­ski w Żninie Diecezja Gnieźnieńska
Ogłoszenia parafialne
Niedziela– I Wielkiego Postu 26.02.2012r.


Dzisiaj gościmy w naszej parafii Siostry Pallotynki z Gniezna.

2. Spotkanie kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania w poszczególnych grupach

- w poniedziałek grupa ks. Tomasza

- we wtorek grupa ks. proboszcza

- w środę grupa ks. Rafała

Początek spotkań o godz. 1800 w kościele.3. W czwartek I-wszy w tym miesiącu od godz. 1730 zapraszamy do modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania

kapłańskie, zakonne i misyjne. Po Mszy św. w domu parafialnym spotkanie członków Stow. Powołań Kapłańskich AG.

4. W I-wszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godz. 1500 do 1630i od godz. 1700 do 1800.

W dni powszednie okazja do spowiedzi św. jest codziennie pół godz. przed Mszą św. o godz. 700 i 1800.

Przypominamy, że rozpoczął się czas tzw. spowiedzi wielkanocnej, do której zaprasza i zobowiązuje

nas Kościół m.in. w pięciu przykazaniach kościelnych tj.

Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty.

Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię św.

5. Zapraszamy młodych na kolejne spotkanie w piątek o godz. 2000 w naszym domu parafialnym.

6. Wielkopostne odwiedziny chorych i starszych z posługą sakramentalną w ich domach w sobotę od godz. 930.

Zgłoszenia w biurze parafialnym.

7. Nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca NMP wg. objawień z Fatimy w sobotę od godz. 730 do 900.

Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele:

DROGA KRZYŻOWA w piątki po Mszach św. o godz. 900 i 1800 oraz dla dzieci o godz. 1630.

GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 1600.

8. Wielkopostne rekolekcje szkolne dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 i Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 odbędą się

w dniach od 6 do 8 marca. Szczegóły zostaną podane w szkołach.

9. Dzisiaj odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci I-wszo komunijnych.

Początek o godz.1800 w kościele. Obecność rodziców jest konieczna.

10. W dniu dzisiejszym rozpoczyna się Kurs przedmałżeński w parafii św. Floriana.

11. Stow. Rodzin Kat. zaprasza na Dzień Skupienia 2 marca od godz. 1700 w parafii św. Floriana.
W ramach Jałmużny Postnej proponujemy kupno materiałów budowlanych na budowę kaplic w Burundii w Afryce.

Koszt jednego worka cementu to ok. 23 tys. franków burundyjskich czyli ok. 50zł.

Przypominam, że w zeszłym roku nasza parafia zakupiła 75 kóz dla rodzin w Burundii oprócz tego wysłaliśmy

2 tys. różańcy dla dzieci.

Ofiary na kupno materiałów budowlanych do Burundii można wkładać do skarbony z napisem Jałmużna Postna bądź też w biurze parafialnym.

Parafia Rzymskokatolicka pod wezwaniem Świętego Jana Chrzciciela w Dysie

Ogłoszenia Parafialne - : Parafia Rzymskokatolicka pod wezwaniem Świętego Jana Chrzciciela w Dysie
I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Drodzy Siostry i Bracia w wierze
Już niespełna za miesiąc spotkamy się w waszej Parafii aby wspólnie przeżywać czas Misji Świętych. Dlatego już teraz kieruję do Was słowo aby zapewnić, że wraz z całą wspólnotą Ogniska Światła i Miłości w Kaliszanach modlimy się za Was i Waszą Parafię.
Misje Święte to czas otwarcia dla Chrystusa drzwi naszych serc i domów.
To czas, w którym Bóg chce z miłością dotknąć wszystkiego co stanowi naszą codzienność. Chce radować się tym co nas cieszy, pragnie także przyjąć do swego serca nasze boleści. A ponieważ On ma także moc zmieniać to co wydaje się niemożliwe do zmienienia, dlatego pragniemy na wspólnej modlitwie oddać Mu wszystkie nasze sprawy trudne.
Serdecznie proszę Was kochani abyście całą wspólnotą parafialną, w rodzinach, czy wreszcie indywidualnie, podjęli już teraz modlitwę w intencji Misji. Pozwólcie, że w szczególny sposób zwrócę się z prośbą o modlitwę do osób przeżywających cierpienia fizyczne i duchowe – uczyńcie ze swojego cierpienia wołanie do Boga w intencji mnie jako misjonarza i całej Parafii.
Ośmielam się też prosić dzieci – w domu czy na katechezie, ofiarujcie choćby jedno „Ojcze nasz” aby przygotować czas naszego wspólnego spotkania i modlitwy. Proszę gorąco, bo skromna modlitwa dziecka trafia prosto do Serca Ojca.
Niech nasz wspólny wysiłek modlitwy będzie przygotowaniem naszych Misji i wyproszeniem Łask, których nam wszystkim potrzeba.
Pozdrawiam serdecznie waszych Duszpasterzy i was wszystkich.
Ks. Mirosław Bielecki

W dniach od 11 do 17 marca 2012r nasza parafia będzie przeżywać Misje święte. Jest to czas słuchania nauk, odnawiania sakramentów, udział w nabożeństwach. To wyjątkowe wydarzenie w parafii jest raz na 10 lat, oby pogłębić więź z Bogiem i na nowo zafascynować się nauką Jezusa Chrystusa, czyli - Poznać, Umiłować, Naśladować. Przewodnim tematem Misji świętych, będzie „Kościół naszym domem”
9-cio dniowa nowenna wprowadzi nas w ten święty czas.

1.Przeżywamy czas Wielkiego Postu. Niech będzie on dla nas, ludzi wierzących, okazją do przemiany i nawrócenia. Jakże niewiele nieraz potrzeba, aby powagę tego świętego czasu pokuty i modlitwy zakłócić. Miejmy więc oczy otwarte i wyczulone sumienia na głos Boga. W tym tygodniu pamiętajmy szczególnie o modlitwie w intencji trzeźwości narodu polskiego.

2.Kończą się kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Usłyszmy i my wezwanie Zbawiciela: „Nawracajcie się”.

3.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, pierwszy piątek – szczególna okazja do pojednania się z Bogiem, i pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi.

4.W piątek o godzinie 16.30 z udziałem dzieci, i o 19.00 z udziałem młodzieży i dorosłych odprawione zostaną nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Czcicieli Chrystusa Ukrzyżowanego zapraszam.

5.Przypomnę, że w Niedziele WP o godzinie 6.30 Godzinki o Męce Pańskiej, a Gorzkie Żale po Mszy Św. o godz. 16.00,– i tak będzie przez cały Wielki Post.

6.Nauki przed małżeńskie w naszej parafii w każdą niedziele WP po Gorzkich Żalach w Sali KSM-u.

7.Wójt Gminy Niemce zaprasza na zebrania wiejskie, które odbędą się w dniu 26.02 2012 r. o godz. 13 w Szkole Podstawowej w Dysie oraz o godz.16 we wsi Pólko u pani sołtys Ewy Saby.

8.Podczas Misji Parafialnych będziemy stawiać przy Kościele nowy Krzyż. Zwracam się z prośbą o pomoc finansową. Krzyż będzie kosztował 5.000zł. Bóg zapłać za ofiarę na Krzyż: Stanisław Muzyka i Elżbieta Lotko po 500zł.

9.Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone są na Seminarium Duchowne w Lublinie, a ofiary składane od dziś, przez cały Wielki Post do puszki na fundusz Wielkopostnego Dzieła Pomocy „Dar Nadziei”. Ofiary złożone do puszki na Fundusz Wschodni wyniosły 60 zł. Bóg zapłać!

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wszystkich Świętych w Bobowej

Ogłoszenia Parafialne - : Parafia Rzymskokatolicka pw. Wszystkich Świętych w Bobowej
PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

26 lutego 2012 r.

1. Przeżywamy czas Wielkiego Postu. Niech będzie on dla nas, ludzi wierzących, okazją przemiany i nawrócenia. Jakże niewiele nieraz potrzeba, aby powagę tego świętego czasu pokuty i modlitwy zakłócić. Miejmy więc oczy otwarte i wyczulone sumienia na głos Boga. W tym tygodniu pamiętajmy szczególnie o modlitwie w intencji trzeźwości narodu polskiego.

2. Msze Święte dopołudniowe w niedziele Wielkiego Postu o godzinie 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 (dla dzieci). Nie będzie Mszy Świętej o godzinie 14.00. Zaś o godzinie 15.00 – Gorzkie Żale i zaraz po nich Msza Święta. Ostatnia Msza Święta o godzinie 18.00.

3. W środę wieczorem nowenna do Matki Bożej Bolesnej Nieustającej Pomocy.

4. W czwartek na wieczorną Mszę Świętą zapraszamy młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania na comiesięczne spotkanie modlitewno – formacyjne. Wcześniej należy przystąpić do sakramentu pokuty. O udział w tym spotkaniu prosimy rodziców kandydatów do bierzmowania.

5. W piątek o godzinie 17.00 odprawione zostanie nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a po nim Msza Święta. Czcicieli Chrystusa Ukrzyżowanego zapraszamy.

6. Kończą się kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Należy jednak wciąż słyszeć wezwanie Zbawiciela: „Nawracajcie się”.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne; pierwszy piątek – dzień wynagrodzenia Sercu Jezusowemu za grzechy nasze i całego świata; i pierwsza sobota – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi.

8. W związku z tym zapraszamy do spowiedzi świętej:

w środę od godz. 15.30 – spowiadać będziemy dzieci szkół podstawowych

w czwartek od godz. 15.30 – gimnazjalistów

w piątek od godz. 16.30 – starszych

9. W pierwszy piątek o godz. 15.00 – Msza Święta dla dzieci, a w pierwszą sobotę o godz. 9.00 Msza Święta w Brzanie.

10. W przyszłą niedzielę będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na ogólnopolski fundusz dzieła pomocy misjom Ad Gentes.

10. Z prasy katolickiej polecamy do nabycia: Gość Niedzielny i Niedzielę.

11. Caritas parafialna zebrała na pomoc dla dzieci po zmarłej śp. Bożenie Warzecha kwotę 8766 zł. 4 grosze. Pieniądze zostały przekazane.

11. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Domu Ojca, śp. Franciszek Paweł Rosiek z Brzany. Jego duszę polecamy Miłosiernemu Bogu „Dobry Jezu”…

Parafia św. Andrzeja Apostoła w Słopnicach Dolnych

Ogłoszenia Parafialne - : Parafia św. Andrzeja Apostoła w Słopnicach Dolnych

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIEI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 26.02.2012


1. Przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu. Po sumie Droga Krzyżowa, a o godz. 15.00 Gorzkie Żale. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

2. Wszystkich parafian zapraszamy do licznego udziału w Nabożeństwach Wielkopostnych:

- Droga Krzyżowa

w piątki:

* o godz. 16.00 – dla dzieci

* o godz. 17.00 – dla dorosłych, a po niej Msza św.

* o godz. 19.00 – dla młodzieży

W niedziele – po sumie

- Gorzkie Żale – w niedziele o godz. 15.00

3. W środę zapraszamy wszystkich na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16.30 i na Mszę Świętą.

4. W czwartek na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy młodzież z klas III naszego Gimnazjum wraz z ich rodzicami. Będzie to kolejne spotkanie przygotowujące ich do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

5. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Z tej racji z sakramentu pokuty będzie można skorzystać:

- w środę – Szkoła Podstawowa od godz. 16.00

- w czwartek – Gimnazjum od godz. 16.00

- w piątek – młodzież szkół średnich i dorośli od godz. 16.00

Bardzo prosimy o przestrzeganie powyższego porządku, gdyż on ułatwia nam korzystanie z sakramentu pojednania.

6. Msze św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa będą w piątek o godz. 6.30 i po południu o godz. 17.00. Zapraszamy.

7. Do chorych udamy się w I Piątek od godz. 8.00.

8. W najbliższą sobotę, 03 marca, zapraszamy członków i kandydatów do Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym na Dzień Skupienia, który rozpocznie się w kościele Mszą św. o godz. 9.00.

9. Przyszła niedziela będzie I Niedzielą miesiąca. Z tej racji zamiast kazania na zakończenie Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka tradycyjnie będzie przeznaczona na potrzeby budowy nowego kościoła.

10. W Wielkim Poście rezygnujemy ze składki zbieranej podczas Gorzkich Żalów na kwiaty do Grobu Pańskiego. Przy wejściach do kościoła zostaną postawione skarbonki, do których będzie można składać ofiary na wspomniane cele. Zdajemy sobie sprawę z tego, że jesteście mocno obciążeni ofiarami zbieranymi na budowę nowego kościoła. Równocześnie informujemy, że jałmużnę wielkopostną będzie można składać do skarbony przy św. Antonim. Zostaną one przeznaczone na lekarstwa i rehabilitację chorych dzieci w naszej parafii.

11. Małopolski Ośrodek Doradztwa w Limanowej informuje, że jutro o godz. 10.00 w Remizie OSP w Słopnicach Dolnych odbędzie się szkolenie informacyjne dla rolników na temat aktualnych przepisów dotyczących rolnictwa oraz obowiązkowych ubezpieczeń upraw rolnych.

12. Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Słopnicach ogłasza zapisy dzieci od 3 do 5 lat zameldowanych na obszarze Gminy Słopnice do Przedszkola Samorządowego. Zgłoszenia Będą przyjmowane w godzinach pracy sekretariatu w dniach od 1 marca do 15 kwietnia 2012 roku. Podstawą przyjęcia dziecka do przedszkola jest wypełnienie karty zapisu dziecka do przedszkola ( do zapisu potrzebny jest PESEL dziecka). Do przedszkola może uczęszczać dziecko, które ukończył 3 lata. Edukacja przedszkolna dzieci 5letnich jest obowiązkowa.

13. Na budowę kościoła otrzymaliśmy 2700 zł od członków byłej Spółki Konnej Podmogielica, Zaświercza, Koło Kościoła i 300 zł od Grażyny i Wojciecha Krawczyk.

14. „Za komuny po chleb w piekarni stały olbrzymie kolejki. Dziś stoją podobne. W kościołach po błogosławieństwo w czasie nabożeństw o uzdrowienie i uwolnienie. Czyli też w pewnym sensie po pokarm, tyle że duszy”. Więcej w artykule pt. „W Jego ranach jest nasze zdrowie” na str. IV „Tarnowskiego Gościa Niedzielnego”.

15. W minionym tygodniu do wieczności odeszli śp. Anna Curzydło z Zaświercza i Władysław Zborowski z Zieleńskówki. Polećmy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.Podmogielica1. Przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu. Gorzkie Żale o godz. 12.00, a następnie Msza św.. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

2. Wszystkich parafian zapraszamy do licznego udziału w Nabożeństwach Wielkopostnych:

- Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16.0, a po niej Msza św. Dla młodzieży w kościele parafialnym w piątki o godz. 19.00 i dla wszystkich w niedzielę po sumie.

3. W środę zapraszamy wszystkich Mszę ś. O godz. 16.0 i na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W czwartek na Mszę św. o godz. 17.00 w kościele parafialnym zapraszamy młodzież z klasy III naszego Gimnazjum wraz z ich rodzicami. Będzie to kolejne spotkanie przygotowujące ich do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

5. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Z tej racji z sakramentu pokuty będzie można skorzystać:

- w środę – od godz. 15.30

- w piątek – od godz. 15.30

6. Do chorych kapłan uda się w I Piątek o zwykłej porze.

7. W najbliższą sobotę, 03 marca, zapraszamy członków i kandydatów do Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym na Dzień Skupienia, który rozpocznie się w kościele parafialnym Mszą św. o godz. 9.00.

8. Przyszła niedziela będzie I Niedzielą miesiąca. Z tej racji zamiast kazania na zakończenie Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka będzie przeznaczona na potrzeby związane z wymianą okien w kaplicy.

9. W Wielkim Poście rezygnujemy ze składki zbieranej podczas Gorzkich Żalów na kwiaty do Grobu Pańskiego. Na stoliku przy gazetach zostanie postawiona skarbonka, do której będzie można składać ofiary na wspomniane cele. Zdajemy sobie sprawę z tego, że jesteście mocno obciążeni ofiarami zbieranymi na budowę nowego kościoła. Równocześnie informujemy, że jałmużnę wielkopostną będzie można składać do drugiej skarbony. Zostanie one przeznaczone na lekarstwa i rehabilitację chorych dzieci w naszej parafii.

10. Małopolski Ośrodek Doradztwa w Limanowej informuje, że jutro, 27 lutego 2012 r. o godz. 10.00 w Remizie OSP w Słopnicach Dolnych odbędzie się szkolenie informacyjne dla rolników na temat aktualnych przepisów dotyczących rolnictwa oraz obowiązkowych ubezpieczeń upraw rolnych.

11. Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Słopnicach ogłasza zapisy dzieci od 3 do 5 lat zameldowanych na obszarze Gminy Słopnice do Przedszkola Samorządowego. Zgłoszenia Będą przyjmowane w godzinach pracy sekretariatu w dniach od 1 marca do 15 kwietnia 2012 roku. Podstawą przyjęcia dziecka do przedszkola jest wypełnienie karty zapisu dziecka do przedszkola ( do zapisu potrzebny jest PESEL dziecka). Do przedszkola może uczęszczać dziecko, które ukończył 3 lata. Edukacja przedszkolna dzieci 5letnich jest obowiązkowa.

12. Na budowę kościoła otrzymaliśmy 2700 zł od członków byłej Spółki Konnej Podmogielica, Zaświercza, Koło Kościoła i 300 zł od Grażyny i Wojciecha Krawczyk.

13. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom i ofiarodawcom naszej kaplicy: „Bóg zapłać”. O złożenie ofiary na potrzeby kaplicy proszone są następujące osoby: Lucyna Młynarczyk, Paulina Franczak, Teresa Sroka.

14. „Za komuny po chleb w piekarni stały olbrzymie kolejki. Dziś stoją podobne. W kościołach po błogosławieństwo w czasie nabożeństw o uzdrowienie i uwolnienie. Czyli też w pewnym sensie po pokarm, tyle że duszy”. Więcej w artykule pt. „W Jego ranach jest nasze zdrowie” na str. IV „Tarnowskiego Gościa Niedzielnego”.

15. W minionym tygodniu do wieczności odeszli śp. Anna Curzydło z Zaświercza i Władysław Zborowski z Zieleńskówki. Polećmy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Niepokalanego Poczęcia N.M.P Rawa Mazowiecka

Ogłoszenia Parafialne - Rzymskokatolicka Parafia p.w. Niepokalanego Poczęcia N.M.P w Rawie Mazowieckiej:

VII Niezdiela Zwykła

1. Dzisiaj Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.

2. Tegoroczny karnawał dobiega końca. Mądrość biblijna podpowiada, że na wszystko jest w życiu czas, także na zabawę. Biorąc udział w zabawach, balach i dyskotekach pamiętajmy o poszanowaniu wiary chrześcijańskiej.

3. 22 lutego - Środa Popielcowa, którą rozpoczniemy Wielki Post. Msze św. o godz. 7.00, 8.45, 10.00, 16.30 i 18.00. Obrzęd posypania głów popiołem jest zewnętrznym znakiem, że osoby poddające się mu wchodzą na drogę nawrócenia i przemiany serca poprzez pokutę, modlitwę, jałmużnę, inne dobre uczynki i post. Przypominamy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia; pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Post obowiązuje w Środę Popielcową i Wielki Piątek wszystkie osoby pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Podejmijmy jak najgorliwiej przesłanie Wielkiego Postu, byśmy mogli jak najlepiej wejść w misterium Świąt Wielkanocnych. Jednocześnie przez cały Wielki Post będzie trwała wielka akcja trzeźwościowa. W tym roku wszelki trud związany z abstynencją ofiarujemy w intencji dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodzin, aby Chrystus naprawdę i w pełni zamieszkał w ich sercach i aby ta przyjaźń przetrwała wszelkie życiowe próby. Niech nasze rodziny staną się prawdziwymi Kościołami domowymi, które będą promieniowały żywą wiarą.

4. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej będziemy odprawiać we wszystkie piątki Wielkiego Postu o godz. 9.00 i 17.00. Gorzkie Żale z nauką pasyjną i procesją natomiast w niedzielę o godz. 17.00. Za udział w Gorzkich Żalach można we wszystkich kościołach w Polsce uzyskać raz w tygodniu, w okresie Wielkiego Postu, odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5. Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych i młodzieży ponadgimnazjalnej będziemy przeżywali po II Niedzieli Wielkiego Postu tzn. od 04 – 07 marca natomiast rekolekcje dla uczniów Gimnazjum i Szkoły Podstawowej po I Niedzieli Wielkiego Postu to jest od 27 lutego.

6. Szkolenie dla pszczelarzy odbędzie się 1 marca w Sali Miejskiego Domu Kultury w Rawie Mazowieckiej. Szczegóły w gablocie przed kościołem.

7. W czwartek spotkanie Przymierza Rodzin początek na mszy św. o godzinie 18;00

8. Wychodząc z kościoła nabywamy pod chórem naszą katolicką prasę.

9. Wizyta duszpasterska – kolęda w tym tygodniu:

- w poniedziałek 20.02 od godz. 15.30 – ul. Solidarności, blok 17 i ul. Marii Konopnickiej

- we wtorek 21.02. od godz. 15.30 – ul. Solidarności, bloki 18 i 18A oraz ulica Słowackiego nowy blok.

PARAFIA pw. Wniebowzięcia NMP Kopanica

Ogłoszenia Parafialne - PARAFIA pw. Wniebowzięcia NMP w Kopanicy:

Ogłoszenia na VII Niedzielę Zwykłą 19.02.2012r

Dziś na wszystkich mszach św. zbierane są ofiary na cele remontowe.

We wtorek o północy kończy się czas hucznych wesel, zabaw i dyskotek.

W środę rozpoczynamy Wielki Post. W tym dniu obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy. Msze św. o godz. 9.00,16.00 i 18.00. Na wszystkich mszach św. poświęcenie i posypanie głów popiołem. Po mszach św. zbiórka na Caritas Archidiecezjalną.

W środę po nowennie spotkani Kręgu Biblijnego w Domu Katolickim.

W piątek droga krzyżowa o godz. 16.00 i po wieczornej mszy św. w kościele.

Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.00, a po nich bezpośrednio msza św. bez kazania.

Po mszach św. proszę dzieci z podstawówki o odbieranie ziarenek, a wszystkich zachęcam do czytania prasy katolickiej.

W niedzielę 26.02 o godz.16.30 w Domu Katolickim odbędzie się spotkanie autorskie ze Zbigniewem Branachem.

W poniedziałek 27.02 odbędzie się zebranie OSP Kopanica o godz. 18.30 na sali wiejskiej w Kopanicy.

Przypominam, że od 1 lutego (środa) msze św. wieczorne odprawiane są o godz. 18.00, a dodatkowe o 17.30 a ostatnia msza św. niedzielna o godz. 19.00.

Na ogrzewanie zebraliśmy 1.150 zł. Bóg zapłać.

Sanktuarium Matki Bożej Uśmiechniętej - Bazylika Mniejsza pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie

Ogłoszenia Parafialne - Sanktuarium Matki Bożej Uśmiechniętej - Bazylika Mniejsza pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie:
I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

26 II 20121. DZISIAJ: Nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 15.15. Po nabożeństwie adoracja relikwii Krzyża św. przez ucałowanie. Msze św. po południu o godz. 14.00 i 18.00.

2. PIERWSZY TYDZIEŃ MIESIĄCA

I-szy czwartek: po Mszy św. o 18.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i rozpoczęcie nabożeństwa do 21.00. Msza św. o powołania do służby Bożej o godz. 21.00.

I-szy piątek: Msza św. do NSPJ z przebłaganiem o godz. 6.30.

Dzieci wczesnokomunijne i ich rodziców zapraszamy do miesięcznej spowiedzi o godz. 16.00 i ich mszę św. I-szo piątkową o godz. 16.30. W tym dniu zbierana jest ofiara, jako pomoc dla rodzin wielodzietnych.

I-sza sobota: Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi z nabożeństwem o godz. 6.30. TRADYCYJNIE GROMADZIMY SIĘ NA MSZY ŚW. O 12.00 – W INTENCJI ŻYWYCH. PO MSZY ŚW. NABOŻEŃSTWO.

OKAZJA DO SPOWIEDZI ŚW. W TE DNI OD GODZ. 17.00. ZACHĘCAMY DO SKORZYSTANIA Z SAKRAMENTU POKUTY.

Matki oczekujące potomstwa zapraszamy na mszę św. wieczorną, wtedy modlimy się o szczęśliwe rozwiązanie i udzielamy specjalnego błogosławieństwa.
PRZYGOTOWANIE DO CHRZTU

Rodziców, którzy oczekują potomstwa i zamierzają ochrzcić swoje dziecko, zapraszamy na katechezę przedchrzcielną w sobotę o godz. 17.00 do Domu Parafialnego. Przypominamy, że takich katechez przed chrztem jest 3 (zawsze w I-szą sobotę miesiąca.)

3. MIESIĘCZNE SPOTKANIE MŁODZIEŻY

Młodzież całej parafii, uczącą się, pracującą i bezrobotnych zapraszamy na comiesięczną Mszę św. w piątek o godz. 19.00. Okazja do spowiedzi o 18.30.

4. OKRES WIELKIEGO POSTU

OD ŚRODY POPIELCOWEJ ROZPOCZĄŁ SIĘ OKRES WIELKIEGO POSTU. Jest to czas, w którym mamy się przygotować na największe wydarzenie w historii zbawienia – Triduum Paschalne – przeżycie męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa - na święta wielkanocne. W tym okresie Kościół będzie nam przypominał o naszym nawróceniu do Boga i pogłębieniu naszej wiary. Mają nam w tym pomóc nabożeństwa wielkopostne.
NABOŻEŃSTWA OKRESU WIELKOPOSTNEGO

GORZKIE ŻALE I KAZANIE PASYJNE NIEDZIELA 15.15, Kazania pasyjne wygłosi diakon Szymon Resiak.

DROGA KRZYŻOWA
DLA DOROSŁYCH W KOŚCIELE PIĄTEK – PO MSZY ŚW. O 8.00 I O GODZ. 17.00

NA KALWARII SOBOTA – WYJŚCIE Z BAZYLIKI O 15.00.

DLA DZIECI: CZWARTEK – 16.30 (w ramach Mszy szkolnej)

ZALECKI ZA ZMARŁYCH, KTÓRYCH WSPOMINAĆ BĘDZIEMY W CZASIE DROGI KRZYŻOWEJ MOŻNA SKŁADAĆ W ZAKRYSTII, KANCELARII I SKARBONCE PRZY ZAKRYSTII.

5. W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ

II-ga niedziela wielkiego postu. Kolekta przeznaczona będzie na opłacenie za gaz do ogrzewania bazyliki a także pomieszczeń ochronki w GCI i w przygotowaniu posiłków w jadłodajni. Obecna faktura wynosi 6 300,- zł. Polecamy ją ofiarności parafian. Przed bazyliką zbierana będzie ofiara na Krajowy Fundusz Misyjny.

Panie z Parafialnego Zespołu Charytatywnego zapraszamy po Mszy św. do zakrystii.

6. PARAFIALNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE.

OD NIEDZIELI 11 MARCA DO ŚRODY 14 ODRAWIANE BĘDĄ PARAFIALNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. PLAN REKOLEKCJI PODANY JEST W „PANI UŚMIECHNIĘTEJ” ORAZ NA TABLICY OGŁOSZEŃ. Bardzo prosimy o zapoznanie się z tym planem i dostosowaniem swoich obowiązków tak, aby jak najlepiej włączyć się w przeżywanie tych ćwiczeń wielkopostnych. Rekolekcje poprowadzi benedyktyn z Tyńca o. Jacek Paszko. Módlmy się także w tej intencji.

7. NABOŻEŃSTWA

Nowenna do Matki Bożej Uśmiechniętej w środę po Mszy św. o 8.00 i 17.30..

Nabożeństwo Apostolstwa Dobrej Śmierci – w czwartek o 17.15;

Wystawienie Najśw. Sakramentu i cicha adoracja w piątek po Mszy św. o 6.30.

8. KATECHEZY I SPOTKANIA GRUP DUSZPASTERSKICH

Katecheza dla dorosłych – we wtorek o 19.00..

Spotkanie modlitewne Lectio Divina – w środę po Mszy św. wieczornej w salce w GCI,

Legion Maryi – w piątek po Mszy św. wieczornej

9. SPOTKANIE RADY PARAFIALNEJ.

Członków Rady Parafialnej, zarówno Duszpasterskiej jak i Ekonomicznej, zapraszamy na spotkanie w następną sobotę 10 marca na godz. 16.00 na probostwo.

10. PRZYGOTOWANIE DO SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA
WSZYSTKICH NARZECZONYCH, KTÓRZY PRAGNĄ ZAWRZEĆ ZWIĄZEK MAŁŻEŃSKI ZAPRASZAMY NA OBOWIĄZKOWE SPOTKANIE:

NAUKA PRZEDŚLUBNA – PIĄTEK 9 MARZEC O GODZ. 18.00 ORAZ SOBOTA 10 MARCA O GODZ. 17.00 W DOMU PARAFIALNYM.

DZIEŃ SKUPIENIA – NIEDZIELA 11 MARCA O GODZ. 15.00 W DOMU PARAFIALNYM;

UDZIAŁ W TYCH SPOTKANIACH MOGĄ BRAĆ UDZIAŁ RÓWNIEŻ NARZECZENI, KTÓRZY W PÓŹNIEJSZYM TERMINIE PRAGNĄ ZAWRZEĆ ZWIĄZEK MAŁŻEŃSKI.

Sanktuarium Wambierzyckiej Królowej Rodzin Patronka Ziemi Kłodzkiej Parafia Nawiedzenia NMP

Ogłoszenia Parafialne - Sanktuarium Wambierzyckiej Królowej Rodzin
Patronka Ziemi Kłodzkiej
Parafia Nawiedzenia NMP
Pl. Najświętszej Marii Panny 11
57-420 Wambierzyce

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
19 - 26. 02. 2012 r.

W tym tygodniu obchodzimy:
- dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu;
- w Środę Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Wtedy też rozpoczynają się kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty (trwają do 1. niedzieli Wielkiego Postu);
- zachęcamy do licznego udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w każdy piątek - 16.30 dzieci, 17.30 młodzież i dorośli i „Gorzkie żale” w niedzielę o 17.15;

Dziś, jutro i we wtorek w naszej bazylice od godz. 17.00 do 18.00 odbędzie się adoracja Najświęt-szego Sakramentu. W modlitewnym czuwaniu będziemy chcieli przygotować się do czasu Wielkiego Po-stu, jak i prosić o dobre przeżycie naszych parafialnych rekolekcji.

W poniedziałek, 20 lutego br., o. Zacheusz zaprasza młodzież na spotkanie w duchu św. Fran-ciszka. Spotkanie odbędzie się w salce katechetycznej przy furcie klasztornej po wieczornej Mszy św. ok. godz. 18.30. O godz. 16.00 odbędzie się zbiórka dla kandydatów na ministrantów.

We wtorek 21 lutego br., o godz. 18.30 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci przygotowują-cych się do I komunii świętej. Spotkanie odbędzie się w salce katechetycznej przy furcie klasztornej.

W Środę Popielcową, 22 lutego br., rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły, a w czasie każdej Mszy św. będzie obrzęd posypania głów popiołem. W Środę Popielcową rozpoczynamy rekolekcje parafialne, które poprowadzi o. Jarosław Zatoka, proboszcz z Wrocławia. Szczegółowy program naszych rekolekcji przedstawia się następująco - patrz załącznik. Już teraz prosimy o wygospodarowanie swojego czasu dla tych ćwiczeń duchowych, które są przed nami. (Plan rekolekcji jest także w internecie na naszej stronie i na tablicy ogłoszeń).
W środę także o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie dla Dzieci Maryi, o 16.00 zbiórka dla ministrantów młodszych, a po wieczornej Mszy św. spotkanie dla ministrantów starszych.

W piątek, 24 lutego br., nie będzie spotkania dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania, młodzież ma obowiązek uczestniczyć każdego dnia w rekolekcjach wielkopostnych.

Zapraszamy na pielgrzymkę!!!
Od 20 sierpnia do 1 września (13 dni) planujemy pielgrzymkę do Włoch – śladami św. Franciszka i nie tylko… W programie zwiedzanie i obecność w takich miastach i miejscach jak: La Verna, Gubbio, Asyż, Rzym, Monte Cassino, Neapol, Pompeje, wsypa Capri, San Giovanni Rotondo, Lanciano, Mo-noppello, Loreto, błękitny Adriatyk itd... Koszt udziału w pielgrzymce wynosi 2100 zł. i 100 euro. Zapisy i szczegółowe informację w zakrystii.

W dalszym ciągu rozprowadzamy cegiełki, z których dochód jest przeznaczony na remont naszego sanktuarium. Można je nabyć po Mszach św. w zakrystii, w sklepiku, w ruchomej szopce.

W sobotę, o godz. 17.30 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Wambierzyckiej Królowej Rodzin, a następnie na Mszę św. w intencjach przedstawionych podczas nowenny - intencje na nowennę można składać do skarbonki w prezbiterium.

Informujemy, że Msze św. w dni powszednie w naszym Sanktuarium odprawiamy o godz. 7.00 i 18.00, natomiast w niedziele o godz. 7.30, 9.00, 11.00 i 18.00. Spowiedź św. ok. 15 minut przed Mszą św. W każdą sobotę o godz. 17.30 odprawiana jest nowenna do Matki Bożej Wambierzyckiej Królowej Rodzin, a następnie Msza św. w intencjach przedstawionych podczas nowenny. Intencje na nowennę można składać do skarbonki w prezbiterium. W zakrystii można zamawiać intencje Mszalne - zapraszamy.

Za życzliwość i pomoc, złożone ofiary i modlitwy
składamy serdeczne Bóg zapłać.
Parafianom i gościom błogosławionego tygodnia
życzą Franciszkanie.

Parafia Bożego Ciała w Gdańsku Morenie

Ogłoszenia Parafialne - Parafia Bożego Ciała w Gdańsku Morenie:

26 lutego 2012 – I niedziela Wielkiego Postu

Wielki Post
W minioną Środę Popielcową rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. Dla naszego życia duchowego to czas szczególnie ważny. Przeżyjmy tegoroczny Wielki Post w duchu umartwień, dobrowolnych ofiar, większej gorliwości w okazywaniu miłości Panu Bogu I bliźnim, uczestnicząc, choćby raz w tygodniu, w codziennych Mszach świętych, w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Bardziej niż kiedykolwiek zatroszczmy się o stan swojej duszy, o stan łaski uświęcającej, przystępując do sakramentu pokuty i pojednania. Gwarantem dobrego przeżycia Wielkiego Postu będzie częsta Komunia święta.
Rekolekcje wielkopostne

Rozpoczęliśmy dzisiaj nasze parafialne rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi Ks. Jędrzej Orłowski, dyrektor Gdańskiego Hospicjum. Wszystkich Parafian bardzo serdecznie zachęcamy do udziału w tych corocznych, kilkudniowych rekolekcjach.
Program rekolekcji przedstawia się następująco:
dzieci z kl. O, I, II i III prosimy w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 9.30.
dzieci starsze z kl. IV, V i VI prosimy w poniedziałek, wtorek o godz. 10.30 i w środę o godz. 9.30.
gimnazjalistów prosimy w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 11.30.
dorosłych prosimy w poniedziałek, wtorek i środę na godzinę 8.30 lub 18.00.

Spowiedź święta dla dzieci z kl. III, IV, V i VI będzie we wtorek o godz. 15.00. Gimnazjaliści będą mieli we wtorek, po nauce o godz. 11.30, a dorosłych prosimy do spowiedzi w środę od godz. 8.00 do 9.30 oraz od godz. 17.00 do 19.00.

Zrezygnujmy z zajęć, które nie są konieczne, albo które możemy wykonać w innym czasie i przyjdźmy wszyscy na rekolekcje do naszego kościoła.

Nabożeństwa Drogi Krzyżowej
Nabożeństwa Drogi Krzyżowej będą w piątek:
dla dzieci o godz. 16.30
dla młodzieży o godz. 19.30
dla dorosłych po Mszy św. o godz. 8.30 oraz o godz. 17.30.

Dodatkowo nabożeństwa Drogi Krzyżowej z obchodzeniem stacji odbywać się będą we wtorki, o godz. 17.15.

Przypominamy, że dzisiaj o godz. 17.00 jest nabożeństwo Gorzkich Żali.

Dni eucharystyczne
W pierwszy czwartek miesiąca, 1 marca, po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00 modlić się będziemy za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii. Po Mszy św. wieczornej rozpocznie się Godzina Święta, czyli adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 20.00.
W pierwszy piątek miesiąca 2 marca, po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00 wynagradzać będziemy Boskiemu Sercu za grzechy nasze i całego świata. O godz. 16.30 zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. w łączności z nabożeństwem Drogi Krzyżowej dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalistów z I i II klas. Będzie też okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00. Dla młodzieży gimnazjalnej z III klasy oraz młodzieży ponadgimnazjalnej zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. o godz. 19.30, także w łączności z Nabożeństwem Drogi Krzyżowej.

W pierwszą sobotę miesiąca, 3 marca, po Mszy św. o godz. 8.30 uczcimy Niepokalane Serce Maryi; odmówimy także różaniec. W tym tygodniu księża odwiedzą chorych w domach.
W przyszłą niedzielę 4 marca, Msza św. o godz. 10.30 zostanie odprawiona w intencji wszystkich członków Żywego Różańca, a o godz. 17.00 odbędzie się nabożeństwo różańcowe połączone z nabożeństwem Gorzkich Żali oraz wymianą tajemnic różańcowych; po nabożeństwie spotkanie zelatorów i wicezelatorów.

Franciszkański Zakon Świeckich
We wtorek, 28 lutego, o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, a o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Wspólnoty.

Nasze ofiary
Składamy podziękowanie za ofiary złożone dla najbiedniejszych; zebraliśmy zł. Dzisiaj, Panowie z Kościelnej Służby Mężczyzn zbierają ofiary na witraże do naszego górnego kościoła. Wszystkich zachęcamy do ofiarności, nadto szukamy indywidualnych sponsorów; wystarczy ofiarować tysiąc złotych, aby uwiecznić swoje imię i nazwisko na jednym z witraży. Za tydzień, przed kościołem kwestować będą Chórzyści na organy do naszego kościoła.

Skarbonki wielkopostne
Od Caritas Polska otrzymaliśmy już tradycyjne skarbonki na jałmużnę postną. Skarbonki te są przeznaczone dla dzieci i dorosłych; rozdawać je będziemy dzieciom podczas wielkopostnych rekolekcji, ale już dziś możemy odebrać je w kiosku parafialnym. Skarbonki te będziemy zbierali w Wielką Sobotę podczas święconki. Wszystkie ofiary w nich złożone zostaną przekazane, jak w poprzednich latach, na dożywianie dzieci i gimnazjalistów z naszej szkoły przy ul. Gojawiczyńskiej.

Parafia Archikatedralna pw. Trójcy Świętej Gdańska

Ogłoszenia Parafialne - :
VII Niedziela Zwykła - 19 lutego 2012 r.


Dziś rozpoczyna się w Kościele 45 tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Tegorocznym mottem są słowa: „Rodzina szkołą
trzeźwości” [na tablicach informacje o formach pomocy osobom uzależnionym].
Także dziś w Archikatedrze uroczystość XXV lecia Kościelnej Służby Mężczyzn „Semper Fidelis” Archidiecezji Gdańskiej. O godz. 16 Msza św. a po niej Jubileuszowa Agapa w Refektarzu Pocysterskim. Na tę uroczystość serdecznie zapraszamy również wszystkich braci z Papieskiej Służby uczestniczących w organizacji papieskich pielgrzymek w 1987 i 1999 r.
Także dziś o godz. 16. w kościele św. Jakuba Msza św. i spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I-ej Komunii św. i ich rodziców.
W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Tego dnia na znak pokuty podczas liturgii posypujemy głowy popiołem i wsłuchujemy się w słowa: „nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Podejmujemy w tym okresie post, modlitwę i jałmużnę, na które „Katechizm” wskazuje jako na najważniejsze dobre uczynki. Tego dnia katolików od 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz post ścisły, czyli 3 posiłki, w tym raz do syta, który z kolei dotyczy osób od 18 do 60 roku życia. W Środę Popielcową Msze św. w katedrze o godz. 7, 8, 9 i 18, a w kościele św. Jakuba o godz. 17 dla dzieci i ich rodzin oraz o godz. 20 dla studentów i pracujących do późna – połączona z Nieszporami Wielkopostnymi.
W piątek zapraszamy na drogę krzyżową w katedrze o godz. 8.30 i 17.30 oraz w kościele św. Jakuba dla dzieci o godz. 17. i dla młodzieży i pracujących do późna o 19. i po niej Nieszpory. Ponadto DA zaprasza w niedzielę między Gorzkimi Żalami i Mszą św. o 20. na „Podwieczorek niedzielny”.
Od przyszłej niedzieli Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.
Stowarzyszenie Trzeźwości „Oliwa”, obchodzące swoje 25-o lecie, zaprasza na otwarty miting w czwartek na godz. 17. do sali klubowej. Po spotkaniu o godz. 19. w kościele św. Jakuba. uroczysta Msza św. jubileuszowa, podczas której będziemy modlić się o trzeźwość narodu oraz w intencji ludzi i rodzin dotkniętych chorobą alkoholową.
W czwartek wspominamy Św. Polikarpa [odpust w parafii w Gdańsku Osowej] oraz Bł. Wincentego Frelichowskiego patrona harcerzy. Tego dnia przypada także 21 rocznica sakry Abpa Sławoja Leszka Głódzia. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i powierzamy opiece MB Oliwskiej i świętych Patronów.
Dzisiaj członkowie Zespołu CARITAS zbierają ofiary na obiady i pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci z naszej parafii.
Przy wyjściu do nabycia prasa religijna, a w sklepiku m.in. dewocjonalia i pamiątki. W styczniu i lutym sklepik parafialny
czynny jest w soboty i niedziele [w soboty w godz. od 11 do 16 i niedziele od 10 do 16].
Droga Neokatechumenalna naszej parafii zaprasza na katechezy neokatechumenalne, które odbywają się w poniedziałki i środy o godz. 19:30 w kościele Św. Jakuba.
Polecajmy Bogu naszych zmarłych: zmarłych w minionym tygodniu naszych parafian: Annę Piecek l. 92 i Eugeniusza Białka l. 58 mieszkańców ul. Opata Jacka Rybińskiego, wszystkich zmarłych z naszej parafii, [polecanych w tej


Życzymy wszystkim błogosławionego tygodnia. Na owocne przeżywanie czasu Wielkiego Postu, czasu pokuty i nawrócenia niech nam Bóg błogosławi.

Parafia Lubińska

Ogłoszenia Parafialne - :
OGŁOSZENIA PARAFIALNE 26. II. 20121. Przeżywamy Wielki Post; w tym okresie szczególnej modlitwy zapraszam na nabożeństwa pasyjne:

Droga Krzyżowa w piątki : w Lubiniu o godz. 16:00 i 17:30; w Bieżyniu o godz. 16:30,

w Żelaznie o godz. 16:00.

Gorzkie Żale w niedziele: w Lubiniu po sumie a w Bieżyniu przed mszą św.2. Dzisiaj w Lubiniu o godz. 15:00 w klasztorze spotkanie Żywego Różańca.3. Kurs dla narzeczonych rozpocznie się dzisiaj w Bielewie mszą św. o godz. 15:00; w pozostałe dni do środy włącznie mszą o godz. 17:30. Po mszach codziennie po dwa wykłady.4. Od jutra do środy włącznie rekolekcje szkolne dla Zespołu Szkół w Lubiniu a od 5 do 7 marca

dla Szkoły Podstawowej w Bieżyniu – polecam nasze młode pokolenia Waszym modlitwom.5. W tym tygodniu msza wieczorna z nowenną w kościele św. Leonarda. W I piątek miesiąca spowiedź rano i przed Drogą Krzyżową. Objazd chorych w piątek Lubiń, w sobotę pozostałe wioski a o godz. 17:30 Fatimski Różaniec.6. W przyszłą niedzielę po mszach św. zbiórka na Papieskie Dzieła Misyjne.7. Za tydzień spotkanie z dziećmi komunijnymi i ich rodzicami na mszy o 9:30. Spotkania z młodzieżą przed bierzmowaniem po sumie od 11 marca.8. W tym roku od każdego statystycznego mieszkańca parafii jest odprowadzana na Archidiecezję:

- danina - 1,55 zł.

- tzw. „minimum” czyli kwartalnie 1,10 zł

- fundusz pomocy chorym kapłanom - 0,35 zł.

- ponieważ parafia korzysta z posługi klasztoru proszę o 1,20 zł na kształcenia naszych kleryków

w sumie jest to 7,50 zł od osoby.

Kopertę z tymi świadczeniami składa ok. 2/3 parafian.Proszę przewidzieć, że okazja do spowiedzi może być tylko przed mszą św.

Przyjmowanie intencji także pogrzebowych na bieżący rok jest możliwe tylko

na msze święte w tygodniu na godz. 7:15


PRZEWODNIK KATOLICKI


CIEKAWE TEMATY:

- jaka będzie polska rodzina …

- czy potrzebujemy Kościoła ? …

- agresywny antyklerykalizm …

- postać ks. Franciszka Blachnickiego …

Parafia Rzymskokatolicka św. Marii Magdaleny

Ogłoszenia Parafialne - Parafia Rzymskokatolicka św. Marii Magdaleny Wólka Kosowska:
VII Niedziela Zwykła
Dzisiaj o godz. 9:30 spotkanie Rady Parafialnej.
Także dziś na Mszy św. o godz. 12:30 i po niej przygotowanie dla rodziców i dzieci przed I Komunią. Msza św. rozpocznie się oddzielnie dla dzieci w Sali Miłosierdzia i w kościele dla dorosłych. Po liturgii słowa dzieci przejdą do kościoła na wspólną część eucharystyczną. Prosimy o punktualność.
W środę (22 II) rozpoczynamy Wielki Post. Msze Św. w Magdalence z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7:00, 9:00 i 18:00; w Lesznowoli o godz. 19:00. Wszyscy wierni są zobowiązani czynić pokutę, tak by sprzyjała ona nawróceniu serca. Czynami pokutnymi są: modlitwa, jałmużna, uczynki pobożności i miłości, umartwienie przez wierniejsze wypełnianie obowiązków, wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (ci co ukończyli 14. rok życia) i zabaw. Post ścisły w Środę Popielcową i Wielki Piątek obowiązuje wszystkich między 18., a 60. rokiem życia.
Od dziś do soboty trwa 45. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy zatem do podjęcia przyrzeczeń abstynenckich, także na czas całego Wielkiego Postu.
Zapraszamy w niedziele na Gorzkie Żale w kościele i w kaplicy o godz. 9.30 (za uczestnictwo można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami). Droga Krzyżowa w kościele z udziałem dzieci w piątki Wielkiego Postu o godz. 17:30, dorosłych o godz. 18:45.
W piątek (24 II) kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania o godz. 18:30.
Za tydzień (26 II) na Mszy św. o godz. 18:00 będziemy modlili się za Ks. Proboszcza i prosili Boga o dalsze błogosławieństwo dla naszego Solenizanta.
Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w powstającym w naszej parafii forum dyskusyjnym „Magdalenka 2012”. Tematyka spotkań będzie dotyczyć problemów społecznych i politycznych, zarówno o charakterze społecznym jak i ogólnym. Pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę 3 marca o godz. 16:00 w Sali Miłosierdzia. Zaproszenie na spotkanie przyjął ks. Biskup Piotr Jarecki, który wygłosi wprowadzenie do tematu: „Społeczne i polityczne konsekwencje wiary chrześcijańskiej”. Serdecznie zapraszamy do tworzenia tych spotkań.
Jeszcze tylko w tym tygodniu można zamówić w bibliotece wybrany format Pisma Świętego. Dostępnych jest ponad 20 rodzajów – zapraszamy. Można już także odebrać zamówione okładki.

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Ogłoszenia Parafialne - Rzymskokatolicka Parafia p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Władysławowo:

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU
26.02.2012 r.


W tym świętym czasie przemiany i nawrócenia Chrystus chce nas przemienić, abyśmy coraz bardziej upodabniali się do Niego i troszczyli się nie tylko o własne zbawienie, lecz także stawali się dla innych światłem i drogowskazem na drodze do zbawienia.
W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątki o godz. 9.00, po której zostanie odprawiona Msza święta, o godz. 16.45 dla dzieci, o godz. 17.30 i o godz. 19.00 dla młodzieży. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15.
W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Dodatkowe Msze święte o godz.9.30. W czwartek po tej Mszy świętej zapraszamy na spotkanie do Domu Parafialnego Jana Pawła II.
W I czwartek i I piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00 i okazja do spowiedzi świętej.
W I czwartek na Mszę świętą wieczorną zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza i ich rodziców. Po Mszy świętej spotkanie dla rodziców na plebanii.
W I piątek odwiedzamy chorych od godz. 8.00.
Społeczność Zespołu Szkól Nr 1 im. Jana Pawła II we Władysławowie serdecznie zaprasza na wieczornicę pt. „Chwilo trwaj!”, która odbędzie się w dniach 1 i 2 marca o godz. 18.00 w budynku szkoły. Impreza ma charakter charytatywny. Całkowity dochód zostanie przeznaczony na pomoc dla Agnieszki - uczennicy szkoły, która cierpi na chorobę nowotworową.
W następną niedzielę 4 marca Parafialny Zespół „Caritas” będzie zbierał ofiary do puszek na paczki wielkanocne dla ubogich z naszej parafii. A w okresie całego Wielkiego Postu przy bocznych ołtarzach będą wystawione kosze, do których będzie można składać żywność, artykuły szkolne i chemiczne.
Informujemy, że w naszej parafii organizowany jest kurs przedmałżeński w terminie od 9 marca (piątek) do 12 marca (poniedziałek) o godz. 19.00 na plebanii.
Wszystkim, którzy obchodzą swoje uroczystości osobiste i rodzinne składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, pomyślności, zdrowia i opieki Matki Bożej Swarzewskiej.

Parafia św. Brata Alberta w Jaworze

Ogłoszenia Parafialne - Parafia św. Brata Alberta w Jaworze:

VII Niedziela zwykła.

1.Dzisiaj przeżywamy 7 niedzielę w ciągu roku.

2.W Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post – czas czterdziestodniowego przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Msze św. w środę z obrzędem pokutnym posypania głów popiołem o 9.00 i 18.00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (ilościowy i jakościowy). Pamiętajmy, że w Wielkim Poście prawdziwy katolik nie bierze udziału w zabawach tanecznych.

3.Pomocą w dobrym przeżyciu Wielkiego Postu są piękne nabożeństwa pasyjne. Droga Krzyżowa w piątek o 17.30, wcześniej o 17.00 msza św. Gorzkie Żale w niedziele po pierwszej mszy św. o 10.00.

4.W czwartek przypada II rocznica śmierci śp. Ks. Prałata Walentego Szałęgi. Msza św. rocznicowa w kościele św. Marcina o 18.00, w naszej kaplicy o 17.00. Pamiętajmy szczególnie w tym dniu w naszych modlitwach o zmarłym Ks. Walentym.

5.Program duszpasterski:

- msze św. w tym tygodniu: we wtorek, czwartek i piątek o 17.00, w środę o 9.00 i 18.00, w sobotę o 9.00, w niedziele o 9.00, 10.30 i 12.00;

- nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę;

- w czwartek o 16.15 próba scholii;

- w czwartek o 17.00 msza św. i po mszy spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania;

- w piątek o 19.00 rozpoczęcie kursu przedmałżeńskiego w parafii Miłosierdzia Bożego;

- jeszcze raz serdecznie dziękuję wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu zabawy karnawałowej, sponsorom nagród, wspaniałych ciast, chleba, wędlin oraz uczestnikom zabawy;

- kancelaria parafialna czynna codziennie po mszy św., oprócz niedziel i uroczystości.

6. Prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.

7.Intencje mszalne.

Parafia Świętego Krzyża i Świętego Mikołaja w Biezdrowie

Ogłoszenia Parafialne - :

25.2.2012

1.Dzisiaj I niedziela Wielkiego Postu. Msze św.: 7.30, 9.00, 10.30 i o 14.00 Gorzkie Żale.

2.Dzisiaj w parafii św. Urszuli Ledóchowskiej na Borku rozpoczyna się Kurs Przedmałżeński dla narzeczonych Mszą św. o godz.17.00, potem zapisy.

3.Zwracam się z serdeczną prośbą do wszystkich, którzy posiadają zdjęcia wnętrza kaplicy we Wróblewie, wykonane przed II Wojną światową i po niej. Po skopiowaniu wszystko będzie zwrócone tym, którzy je wypożyczą.

4.We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie dla gimnazjalistów z klas pierwszych. Obecność wszystkich jest obowiązkowa.

5.W środę po nowennie krąg biblijny.

6.Nabożeństwa wielkopostne:
a) Droga Krzyżowa:
- w Wartosławiu w czwartek o 16.30;
- w Biezdrowie w piątek o 16.00 dla dzieci;
- o 18.00 dla młodzieży o dorosłych;
b) Gorzkie Żale w niedzielę:
- w Wartosławiu o 9.00;
- w Biezdrowie o godz. 14.00.

7.W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota marca. Porządek spowiedzi:
A) w Wartosławiu w czwartek od 15.45d0 16.30, następnie Droga krzyżowa i Msza św.;
B) w Biezdrowie w piątek od 15.00, następnie Droga krzyżowa dla dzieci i Msza św.;
C) od 17.30 do 18.00, adoracja Najświętszego Sakramentu, następnie Droga krzyżowa i Msza św.;
D) w sobotę od 8.30 odwiedziny starszych i chorych z Komunią św.

7.Kościół sprzątały rodziny : Krystyny Tomczak, Felicji Stróżyńskiej, Pawlaczyków i Sobańskich.
W przyszłym tygodniu będą sprzątać rodziny : Zbigniewa Lisińskiego, Zenona Lisińskiego, Bożeny Woźnej, Franciszka Fojuda i Dudów.

8.Sakramentalny związek małżeński chcą zawrzeć;
1.Michał Wojciech Barłóg stanu wolnego z Wróblewa ze Stefanią Ewą Komuniecką stanu wolnego z Poznania. -2.
Kto by wiedział o przeszkodach związanych z planowanym małżeństwem winien to zgłosić Rządcy parafii.

Parafia Rzymsko-Katolicka p.w. Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej Zbąszyń

Ogłoszenia Parafialne - Parafia Rzymsko-Katolicka p.w. Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej 64-360 Zbąszyń, ul. Senatorska 31:

Siódma Niedziela Zwykła

1. W środę rozpoczynamy Wielki Post. Msze św.: 7.00, 8.00, 9.00, 10.30, 16.30, 18.00.

Podczas mszy św. posypanie głów popiołem. Tego dnia obowiązuje post ścisły.

W piątek o 17.30 Droga Krzyżowa. W niedzielę o 15.00 Gorzkie Żale potem msza św.

W sobotę o 17.00 msza chrzcielna (instrukcja w piątek po wieczornej mszy), o godz.18.00 nowenna do NMP Nieustającej Pomocy, po niej msza św.

2. W kiosku parafialnym do nabycia prasa katolicka.

3. Dzisiaj składka remontowa , Bóg zapłać za złożone ofiary na rzecz remontów w parafii.

Dzisiaj w kawiarence od godz. 8.30 można nabyć pączki. Zapraszamy i życzymy smacznego.

RZYMSKOKATOLICKA PARAFIA ŚW. MAŁGORZATY Bielsko - Biala

Ogłoszenia Parafialne - : RZYMSKOKATOLICKA PARAFIA ŚW. MAŁGORZATY UL. KARPACKA 146, 43-316 BIELSKO-BIAŁA


"I Niedziela Wielkiego Postu 26.II.2012.


1.Dziś I niedziela wielkiego postu. Niech ten czas pokuty i nawrócenia będzie okazją do wewnętrznego wyciszenia, modlitwy, pełnienia uczynków chrześcijańskiego miłosierdzia i korzystania z pełni łask, które płyną z sakramentów a zwłaszcza Eucharystii i pokuty.

Pierwszy tydzień Wielkiego Postu poświęcony jest sprawie trzeźwości. Bardzo prosimy, aby wpisywać się do księgi trzeźwości, w której deklarujemy powstrzymanie się od alkoholu na okres Wielkiego Postu. Księga Trzeźwości znajduje się na stoliku w kościele.

2.Dziś zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwie o godz.15.15 w czasie, którego odśpiewamy Gorzkie Żale, wysłuchamy kazania pasyjnego i oddamy cześć relikwiom krzyża świętego.

3.Przypominamy także, że w piątki odprawiamy drogę krzyżową o godz. 17.30 natomiast druga droga Krzyżowa wyjątkowo (ze względu na I piątek) będzie w tym tygodniu odprawiona o godz. 20.00

4.Nasze rekolekcje parafialne dla dorosłych i młodzieży odbędą się od 17 do 21 marca, dla młodzieży z Gimnazjum i dzieci od 19 do 21 marca.

5.W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

W pierwszy czwartek od godz. 17.00 spowiedź św. i Godzina Święta, o godz.18.00 Msza św. W pierwszy piątek o godz. 8.00 Msza św. w intencji tych osób, które złożyły ofiarę na cele naszego kościoła. Po południu od godz.16.30 spowiedź dla dzieci o godz. 17.00 Msza św. o godz.17.30 Droga Krzyżowa a po niej o godz.18.00 Msza św. za zmarłych, których żegnaliśmy w naszym kościele i o godz. 19.15 Msza św. dla młodzieży. W pierwszą sobotę od godz. 8.00 odwiedziny chorych i starszych parafian .Prosimy ich zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii najpóźniej do piątku

6.W I sobotę od Mszy o godz.8.00 Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Po południu w sobotę o godz.17.30 koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych z czytaniem wypominków a po niej o godz.18.00 Msza św.

7.W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która w tym roku wyjątkowo będzie obchodzona w poniedziałek 26 marca (bo 25 marca wypada w niedzielę) w naszym kościele na wieczornej Mszy św. pragniemy dokonać w uroczysty sposób duchowej adopcji dziecka poczętego. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którym leży na sercu przyszłość naszego narodu aby włączyli się w to dzieło modlitw w obronie poczętych dzieci. Zachęcamy parafian do włączenia się w tę trwającą 9 miesięcy modlitwę, aby ratować życie dzieci zagrożonych w łonie matki. Zapisy w zakrystii.

8.Akcja Katolicka jak co roku organizuje zbiórkę żywności do wystawionych w kościele koszy. Z zebranej żywności przygotowane zostaną paczki świąteczne dla osób bezdomnych i potrzebujących. Zbiórka trwać będzie do Niedzieli Palmowej. Wszystkie dotychczasowe zbiórki, były dla nas świadectwem, że nie jest naszym parafianom obojętny los bliźniego w potrzebie. Radością jest również to, że właściwie rozumiemy znaczenie prawdziwego postu, który jest czasem dzielenia się sobą. Za wasze dobre serca niech Wam Bóg błogosławi.

9.Klub Inteligencji Katolickiej w Bielsku-Białej zaprasza na Wielkopostne Rekolekcje dla inteligencji, które odbędą się 27, 28 i 29 lutego czyli w najbliższy poniedziałek, wtorek i w środę w Katedrze św. Mikołaja o godzinie 18.30. Temat:Wiara, nadzieja, miłość. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Leszek Łysień

10.Skończył się karnawał. Niech czas, który nastał, czas Wielkiego Postu będzie przez ludzi wierzących uszanowany. Jakże nieraz niewiele potrzeba, aby zakłócić powagę tego świętego czasu pokuty i modlitwy, czasu powrotu do Boga. Tego nie da się pogodzić z wielkopostnym umartwieniem i rozpamiętywaniem Męki Chrystusa. Jest to obce duchowi polskiej religijności i polskiej tradycji chrześcijańskiej.

przyjmijcie Boże błogosławieństwo"

Parafia Matki Boskiej Szkaplerznej w Imielinie

Ogłoszenia Parafialne - Parafia Matki Boskiej Szkaplerznej Imielin

"VII Niedziela Zwykła 19.02.2012 r.

Jezus zawsze pozostaje wierny danemu słowu. Jego wierność i stałość mogą stać się naszym udziałem – wtedy nie zniechęcą nas jakiekolwiek przeszkody i trudności. Napełniając się Jego łaską, będziemy w stanie szukać wytrwale dróg do Pana i ludzi.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, na ogrzewanie kościoła.

********************************************
W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy czterdziestogodzinne nabożeństwo o charakterze błagalnym i wynagradzającym za popełnione grzechy. Zachęcamy do adoracji w wybranej przez siebie godzinie.

Poszczególnym godzinom przewodniczyć będą następujące grupy modlitewne:
Godz. 12.00 – wspólnota Żywego Różańca i Radia Maryja
Godz. 13.00 – wspólnota Nocnej Adoracji i Apostolstwa Dobrej Śmierci
Godz. 14.00 – wspólnota Świeckiego Zakonu Karmelitańskiego
Godz. 15.00 – wspólna adoracja połączona z nieszporami.

PONIEDZIAŁEK
Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 – 10.00 oraz od 16.30 – 18.00

WTOREK Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 – 10.00 oraz od 16.30 – 18.00 połączona z nowenną ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

W tym tygodniu zapraszamy na spotkania kandydatów do bierzmowania. Klasy III B i III C w poniedziałek o godz. 18.45, zaś klasy III A i III D w czwartek, również o godz. 18.45.

ŚRODA POPIELCOWA W tym dniu rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. W Środę Popielcową wszystkich katolików obowiązuje post ścisły, tzn. mamy powstrzymać się od potraw mięsnych (jak w każdy piątek) oraz ograniczyć ilości spożywanego pokarmu. Ceremonia posypania głów popiołem odbędzie się podczas każdej Mszy św. Msze św. będą sprawowane o godz. 7.00, 8.00, 16.00 i 18.00.
Kolekta w Środę Popielcową przeznaczona będzie na cele charytatywne naszej parafii. Od Środy Popielcowej rozpoczynamy „Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu”. Zachęcamy parafian do podpisania deklaracji trzeźwości, które będą wyłożone na stoliku pod chórem.

CZWARTEK O godz. 16.00 Msza św. szkolna.
O godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

PIĄTEK O godz. 7.30 i 17.15 zapraszamy dorosłych , młodzież i dzieci na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Wierni, którzy pobożnie odprawią Drogę Krzyżową mogą zyskać odpust zupełny spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu. Zalecki do Drogi Krzyżowej można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Kartki na zalecki można otrzymać przed kościołem, w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – NIEDZIELA TRZEŹWOŚCI
O godz. 14.30 spotkanie modlitewne wspólnoty Apostolstwa Dobrej Śmierci. O godz. 15.15 zapraszamy parafian na „Gorzkie Żale” połączone z Kazaniem Pasyjnym, które wygłosi ks. dk. Łukasz Pasuto.
W przyszłą niedzielę kolektę będzie można złożyć jako „Jałmużnę Postną”, którą kościół przeznacza na cele dobroczynne.
Nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz kolejny numer „Wiadomości Parafialnych” można nabyć przed kościołem. Miesięczniki O. Pio, Anioł i Różaniec w zakrystii.

Parafia Matki Boskiej Bolesnej Tuły

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - Parafia Matki Boskiej Bolesnej w Tułach

1. Przeżywamy czas Wielkiego Postu. Niech będzie on dla nas, ludzi wierzących, okazją do przemiany i nawrócenia. Jakże niewiele nieraz potrzeba, aby powagę tego świętego czasu pokuty i modlitwy zakłócić. Miejmy, więc oczy otwarte i wyczulone sumienia na głos Boga. W tym tygodniu pamiętajmy szczególnie o modlitwie w intencji trzeźwości narodu polskiego.

2. W piątek odprawione zostanie nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a po nim Msza Święta. Czcicieli Chrystusa Ukrzyżowanego zapraszamy.

3. Kończą się kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Usłyszmy i my wezwanie Zbawiciela: „Nawracajcie się”.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, pierwszy piątek – szczególna okazja do pojednania się z Bogiem, i pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi.

Odwiedziny chorych w piątek o godz. 08.00—proszę o zgłoszenia. Okazja do spowiedzi przed Mszami Świętymi.

5. W sobotę po Mszy porannej w Laskowicach spotkanie klas III gimnazjalnych. O godz. 09.15 także w Laskowicach spotkanie klas III komunijnych a po nim spotkanie z rodzicami klas III.

6. W przyszłą niedzielę będziemy gościć Rektora naszego Seminarium Ks. Rudolfa Nieszwiec. Kolekta na Seminarium i Kurię Biskupią, a przed kościołem na Misyjne Dzieło Pomocy Ad Gentes.

7.. Rekolekcje wielkopostne od V niedzieli Wielkiego Postu. Rekolekcje będzie głosił O. Jan Redemptorysta z Gliwic. Dzieci biorą udział w rekolekcjach razem ze starszymi.

8. Informuje Parafian, że ostatnia kolekta na kaplicę przedpogrzebową wyniosła Laskowice 1654. 10 zł Tuły 379. 93 zł razem 2.034. 03 zł

9. Wszystkie inne kolekty przeznaczamy na budowę kaplicy przedpogrzebowej,
Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary na ten nasz wspólny cel.


Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrych owoców rozpoczynającego się Wielkiego Postu.
Ogłoszenia duszpasterskie - Parafia Rzymskokatolicka p.w. N.M.P. Częstochowskiej ul. Konstytucji 3 Maja 3c, 87-100 TORUŃ

"VII NIEDZIELA ZWYKŁA
19 LUTEGO 2012 r.
W dniu dzisiejszym
W naszej parafii witamy brata diakona Grzegorza Staszaka, który rozpoczyna praktykę diakońską. Zawierzamy go waszym modlitwom, by dobrze przygotował się do święceń kapłańskich.
W dniu dzisiejszym na Mszę św. o godz. 10.00 zapraszamy pary małżeńskie, które w tym roku przeżywają jubileusz 20-lecia sakramentalnego związku małżeńskiego. W intencji tych małżeństw i ich rodzin zostanie odprawiona Msza św. jubileuszowa.
Również dziś na Mszę św. o godz. 16.00 zapraszamy osoby chore, samotne i w podeszłym wieku. Po Mszy św. spotkanie w sali duszpasterskiej.
Taca w dniu dzisiejszym przeznaczona jest na budowę kościoła. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne "Bóg zapłać".
W tygodniu
W nadchodzącym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Przez symboliczny gest posypania głów popiołem podczas liturgii tego dnia wejdziemy w okres Wielkiego Postu. Usłyszymy też naukę proroka Joela: "Nawróćcie się do Pana, Boga waszego! On bowiem jest łaskawy, miłosierny, nieskory do gniewu [...]". Słowa te najlepiej streszczają sens całego Wielkiego Postu. Ten święty czas zachęca do wzmożonej pracy nad sobą, zmierzającej do nawrócenia, czyli powrotu, zbliżenia się do łaskawego i miłosiernego Boga.
W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, to znaczy post jakościowy - niespożywanie pokarmów mięsnych, i ilościowy - jeden posiłek do syta (pozostałe to lekkie posiłki). Przypomnijmy, że post ścisły obowiązuje wiernych od 18. do 60. roku życia. Pamiętajmy również, że w okresie Wielkiego Postu nie organizujemy ani nie uczestniczymy w zabawach oraz imprezach, których charakter jest sprzeczny z pokutnym charakterem tego czasu.
Msze św. w Środę Popielcową z posypaniem głów popiołem będą o godz. 7.00, 9.00, 16.00, 18.00, 20.00. Wtedy też będziemy zbierać ofiary do puszek po Mszach św. dla ubogich z naszej parafii.
W okresie Wielkiego Postu w piątki będziemy celebrować nabożeństwo Drogi Krzyżowej:
DLA DOROSŁYCH i MŁODZIEŻY - po Mszach Świętych o godz. 9.00 (prowadzą ojcowie) i 18.00 (wspólnoty dorosłych)
DLA DZIECI I GIMNAZJALISTÓW - o godz. 16.00
DLA MŁODZIEŻY I STUDENTÓW - o godz. 20.00
Przygotowujemy się do przybycia Maryi w Jasnogórskim Wizerunku Nawiedzenia poprzez 9-miesięczną Nowennę modlitewną . Trzeci miesiąc nowenny rozpoczniemy w sobotę 25 lutego po Mszach św. o godz. 9.00 i 18.00. Do stągwi umieszczonej przy tabernakulum możemy składać swoje intencje, prośby, dziękczynienia i błagania do Matki Bożej Jasnogórskiej.
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będziemy sprawować w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00.
W przyszłą niedzielę zapraszamy na kiermasz książki w sali duszpasterskiej w godzinach: 7.30 - 15.00 i 16.30 - 19.00.
Sprawy ogólne
W Wielkim Poście czekają nas parafialne rekolekcje wielkopostne w terminie: 25 - 28 marca. Również w tym samym czasie odbędą się rekolekcje szkolne dla dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół nr 28.
Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej. Do nabycia są: "Gość Niedzielny", "Niedziela", a dla dzieci "Mały Gość Niedzielny" i "Ola i Jaś".
Dziękujemy wszystkim naszym dobrodziejom i ofiarodawcom, a także wszystkim, którzy pomagają bezinteresownie przy naszej parafii. Za nich wszystkich pomódlmy się teraz wspólnie: Zdrowaś Maryjo...
W tym tygodniu odszedł do Pana śp. Edward Gosik, lat 88. Polećmy go teraz miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek...
Psalm na niedzielę
Refren:
Uzdrów mnie, Panie, bo bardzo zgrzeszyłem

Błogosławiony człowiek, który myśli o biednym,
ocali go Pan w dniu nieszczęścia.
Pan go ustrzeże, zachowa przy życiu,
uczyni szczęśliwym na ziemi
i nie odda w moc jego wrogów.

Pan mu pomoże na łożu boleści,
podczas choroby poprawi mu posłanie.
Mówię: "O Panie, zmiłuj się nade mną,
uzdrów mnie, bo zgrzeszyłem przeciw Tobie!"

A Ty mnie podtrzymasz dzięki swej prawości
i na wieki umieścisz przed Twoim obliczem.
Błogosławiony Pan, Bóg Izraela,
aż po wszystkie wieki.

(Ps 41:2-5.13-14)
Zobacz też
Msze Święte i Nabożeństwa
Intencje mszalne
Ogłoszenia
Ogłaszamy NABÓR do:
- scholi dziecięcej "Pueri vox" - sobota, godz. 12.00
- służby ministranckiej i lektorów - sobota, godz. 12.00 - kontakt z O. Michałem lub O. Marcinem
- chóru "Con anima" - czwartek, godz. 17.00
- gospelowego zespołu "Omnes Filii Dei Domini" - omnesfdd@gmail.com
Informacje
DLA CHORYCH
Zachęcamy do zgłaszania w kancelarii parafialnej osób chorych i starszych, które nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Mszy św., a mają pragnienie skorzystać ze spowiedzi św. i przyjęcia Komunii św. Chorych tych obejmiemy naszą opieką duszpasterską w każdą pierwszą sobotę miesiąca. Wizyty duszpasterskie od godz. 8.30.
INTENCJE MSZALNE
Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych z okazji urodzin, jubileuszy rodzinnych, za zmarłych oraz o pomoc w różnych sprawach.
DEWOCJONALIA
Sprzedaż dewocjonaliów w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszach św. o godz. 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00 w kościele pod chórem."

Klasztor OO. Bernardynów Leżajsk

Ogłoszenia Parafialne - Klasztor OO. Bernardynów w Leżajsku

"Ogłoszenia Duszpasterskie 7 Niedziela Zwykła
1. Od dnia dzisiejszego do środy włącznie będziemy przeżywać w naszej parafii wielkopostne ćwiczenia rekolekcyjne, które w tym roku powiązane są z peregrynacją papieskiego krzyża wielkopiątkowego i relikwii bł. Jana Pawła II po archidiecezji przemyskiej.
Ojciec rekolekcjonista – o. Micheasz (kustosz sanktuarium św. Jana z Dukli) - pomoże nam bezpośrednio przygotować się na peregrynację i równocześnie wprowadzi nas w okres Wielkiego Postu.
W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Od tego dnia rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu. Msze św. odprawiane będą o godz. 600, 700, 900, 1200, 1530 i 1800. Tradycyjne posypanie głowy popiołem na każdej Mszy św. Na Mszy św. o godz. 1530 pożegnamy krzyż wielkopiątkowy i relikwie bł. Jana Pawła II, które przekażemy do parafii w Tarnogórze.
Przypominamy że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły tzn. ilościowy i jakościowy. Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje każdego wierzącego, natomiast post ilościowy, czyli jeden posiłek do sytości w ciągu dnia, obowiązuje wiernych którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli jeszcze 60 – tego roku życia.
W Wielkim Poście zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych : w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowa odprawiana będzie w każdy piątek Wielkiego Postu: dla dzieci o godz. 1630, a dla starszych o godz. 1715. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiane będą w niedziele Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 1530. Za odprawienie Drogi Krzyżowej zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
Informujemy również, że Franciszkański Zakon Świeckich prowadzi nabożeństwo Drogi Krzyżowej w środy i w piątki Wielkiego Postu po Mszy Św. o godz. 1200.
czw - po kilkumiesięcznej przerwie wznawiamy nasze czwartkowe adoracje Najśw. Sakramentu o godz. 1700.
pt - o godz. 1630 droga krzyżowa dla dzieci, a o godz. 1715 dla starszych.
2. W poniedziałek w Bazylice po Mszy św. o godz. 1800 spotkanie młodzieży klas trzecich gimnazjum przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Na spotkanie zaproszeni są także świadkowie bierzmowania.
3. Kolejny cykl katechez przedmałżeńskich odbędzie się w dniach od 20 do 22 kwietnia. Więcej informacji na stronie internetowej naszego sanktuarium. Na termin w miesiącu marcu brak jest już wolnych miejsc. Zgłoszenia prosimy przysyłać drogą mailową.

Parafia pw. NMP Wspomożycielki Wiernych w Szamocinie

Ogłoszenia Parafialne - Parafia pw. NMP Wspomożycielki Wiernych Szamocin

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA 7 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

Środą Popielcową rozpoczynamy OKRES WIELKIEGO POSTU.

W tym dniu Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem

w kościele Matki Bożej o godz. 7,30

w kościele św. Apostołów o godz. 10,30, 17,00 i 18,00

w Heliodorowie i Laskowie o godz. 16,00

w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły.

NABOŻEŃSTWA PASYJNE.

Droga Krzyżowa – w piątki w kościele św. Apostołów.

Dla dzieci o godz. 17,00

Dla dorosłych po Mszy św. o godz. 18,00

W okresie Wielkiego Postu Msze św. piątkowe sprawujemy

w kościele św. Apostołów.

Gorzkie Żale w kościele św. Apostołów w niedzielę o godz. 15,30

i bezpośrednio po nabożeństwie ostatnia niedzielna Msza św.

KURS PRZYGOTOWUJĄCY DO SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA

rozpoczyna się w kościele Nawiedzenia NMP w Chodzieży

w I Niedzielę Wielkiego Postu - 26 02 2012- Mszą św. o godz. 16,00.

Młodzież klas III Gimnazjum i chłopcy z Ochotniczych Hufców Pracy

otrzymają SAKRAMENT BIERZMOWANIA przez posługę

Biskupa Bogdana Wojtusia, we Wielki Wtorek 3 04 2012.

Przygotowanie będzie trwało przez 5 wtorków Wielkiego Postu,

początek we wtorek 28 02 1012 o godz. 16,00 w kościele św. Apostołów.

MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ odbędzie się w Niedzielę Palmową

na Targowisku Miejskim.Hasłem wiodącym podczas Misterium i kazań pasyjnych na

Gorzkich Żalach „Kościół jest naszym domem.”PARAFIALNE I SZKOLNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Przeżyjemy w 4 tygodniu Wielkiego Postu.

Rozpoczną się w sobotę 17,03 2012 na Mszy św.

z 4 Niedzieli Wielkiego Postu o godz. 18,00.

Parafia św. Wojciecha i Matki Bożej Bolesnej

Ogłoszenia parafialne - Parafia św. Wojciecha i Matki Bożej Bolesnej

"Kalendarz liturgiczny:

· I piątek miesiąca – spowiedź od 15.00

· Sobota – odwiedziny chorych od godz. 8.00

· W niedzielę adoracja Najśw. Sakramentu.

· Nabożeństwa wielkopostne:· W piątek – Droga Krzyżowa dla dzieci o 16.30. Natomiast dla dorosłych o 17.30 i dla młodzieży o godz. 19.30. W Modlniczce Droga Krzyżowa w środę za tydzień po Mszy św.

· Niedziela – o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i ucałowaniem relikwii Krzyża Świętego. Po nich Msza św. W Modlniczce Gorzkie Żale po Mszy św. o 9.00Od następnej niedzieli tj. 4 marca tej Mszy nie będzie sprawowanej Mszy św. o godz. 12.30, aż do grudnia 2012 r.

Spotkania gimnazjalistów:

· Kl. I – we wtorek 28 lutego o 18.00

· Kl. II – we wtorek 6 marca o 18.00"

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wszystkich Świętych i Matki Boskiej Różańcowej

Ogłoszenia Parafialne - Parafia Rzymskokatolicka pw. Wszystkich Świętych i Matki Boskiej Różańcowej:

"Ogłoszenia duszpasterskie
19 lutego 2012 - VII niedziela zwykła

Podobni jesteśmy do paralityka z dzisiejszej Ewangelii: niezdolni zbliżyć się do Miłości. I tak jak on potrzebujemy kogoś, kto nas zaprowadzi do Pana. Ewangelia ukazuje nam, że aby zostać uzdrowionym oraz rozgrzeszonym, potrzebujemy Kościoła. To on pomaga nam przyjąć dar nawrócenia.
Modlimy się dziś za akolitów naszej archidiecezji, którzy rozpoczynają rekolekcje przed święceniami diakonatu.
Kolekta przeznaczona jest na parafię a przed kościołem młodzież zbiera ofiary na zakup protez dla małej Amelki.
Informacje duszpasterskie: 19 - 26 lutego 2012:

1. W najbliższą niedzielę w parafii Skrzyszów oraz w Chorzowie odbędą się święcenia diakonatu. Nasz akolita Tomasz Cieciura przyjmie święcenia diakonatu w kościele św. Antoniego w Chorzowie o godz. 15.00. Polecamy naszego kleryka modlitwie Parafian.


2. W środę przypada Popielec. Rozpoczyna się Wielki Post. W związku z tym dziś o 15.00 oraz w poniedziałek i we wtorek o 8.30 i o 17.45 odprawimy nabożeństwa o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy. Zapraszamy też do indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu w tych dniach oraz do przystąpienia do sakramentu pokuty u progu Wielkiego Postu.


3. Popielec jest dniem postu i wstrzemięźliwości.


4. Prawo postu przewiduje tylko jeden posiłek do syta w ciągu dnia, lecz nie zabrania przyjmowania jakiegoś posiłku nie do syta rano i wieczorem. Post obowiązuje od 18. roku do rozpoczęcia 60. roku życia. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, która obowiązuje we wszystkie piątki roku dotyczy osób od 14 lat aż do śmierci.


5. W środę popielcową kolekta przeznaczona będzie na parafialne cele charytatywne.


6. Od środy przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty i Tydzień Modlitw o trzeźwość Narodu.


7. W środę popielcową msze św. odprawione będą o: 6.30, 8.00, o 16.30 z udziałem dzieci i o 18.00.


8. Pierwszą Drogę Krzyżową odprawimy w piątek o 8.30 i o 17.00. W Drodze Krzyżowej polecać będziemy Bogu naszych zmarłych. Kartki na zalecania za zmarłych odebrać możemy u ministranta i przed zakrystią.


9. Pierwsze nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym odprawione zostanie w niedzielę o 15.00. Kazania pasyjne wygłosi ks. diakon Michał Niewrzoł.


10. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych będzie w sobotę o 19.00. Chrzest św. będzie udzielany w niedzielę o 12.00.


11. Sakramentu bierzmowania w dniu 19 czerwca o g. 18.00 udzieli w naszym kościele ks. arcybiskup Wiktor Skworc młodzieży z naszej parafii oraz z parafii Miłosierdzia Bożego, bł. Jana Pawła II i św. Jadwigi.


12. Piesza Pielgrzymka Parafialna na Jasną Górę odbędzie się w tym roku w dniach od 30 czerwca do 4 lipca.


13. Duszpasterstwo Pielgrzymkowe Archidiecezji Katowickiej organizuje wyjazd do Rzymu na uroczystość przyjęcia paliusza przez metropolitę katowickiego w dniu 29 czerwca br.. Więcej informacji na ten temat znajdziemy w gablotce oraz pod nr telefonu Duszpasterstwa: 32 356 90 50 i 0 519 546 303; e-mail: pielgrzym@archidiecezja.katowice.pl


14. O tym kto i dlaczego modli się za rodziców nieżyjącej Magdy z Sosnowca przeczytamy na łamach dzisiejszego „Gościa Niedzielnego”.


15. W „Małym Gościu” dzieci znajdą planszę do wyklejania obrazków ze Szkolnej Drogi Krzyżowej.


16. Najnowszy numer miesięcznika katolickiego „List” nosi tytuł: „Dziecko na mszy św.”.Polecamy go gorąco rodzicom, którzy chodzą z dziećmi do kościoła.


17. Zachęcamy do przekazanie 1% podatku na cele realizowane przez Caritas Archidiecezji Katowickiej lub na Fundację Caritas Katowice.


18. W przyszłą niedzielę kolekta będzie miała charakter jałmużny postnej a przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na Dom Pomocy Społecznej w Pszczynie.


„Jezus rzekł do paralityka: Wstań, weź swoje łoże i idź do domu!” (Mk 2,11).
Niech słowo Boga napełnia nas mocą w chwilach słabości."