....

Parafia Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Wysokiej

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Wysokiej

SZESNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

22 lipca 2012

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


1. Przeżywany czas urlopów i wakacji niech będzie dla nas czasem zarówno wypoczynku cielesnego, jak i duchowego wzmocnienia więzi z Bogiem. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii życzymy miłego pobytu i dobrej pogody.

2. Dziś przypada 22 dzień miesiąca, dzień modlitw za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II. Po Mszy Św. wieczornej nowenna do bł. Jana Pawła II.

3. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym biuro parafialne czynne jest od poniedziałku do piątku tylko po Mszy świętej wieczornej.

4. W najbliższą środę, 25 lipca wspominamy św. Krzysztofa, patrona kierowców. Po Mszach Św. poświęcenie samochodów i wszystkich pojazdów mechanicznych. Zebrane ofiary przeznaczone na zakup pojazdów dla misjonarzy, wyrażą nasze dziękczynienie Panu Bogu za bezpieczną podróż (1 gr -1 km).

5. W przyszłą niedzielę, 29 lipca, o godz. 12.00 Suma Odpustowa ku czci Matki Bożej Anielskiej w Rzadkowie.

6. Również w przyszłą niedzielę Parafialne Koło Caritas przeprowadzi zbiórkę do puszek. Zebrane ofiary przeznaczone zostaną na pomoc w organizacji wypoczynku dla dzieci z naszej parafii w sierpniu nad morzem.

7. Informujemy, że w drugiej połowie września organizujemy pielgrzymkę do Wilna Zapisy w biurze parafialnym.

8. Parafia w Głubczynie w dniach 21-25.08.br. organizuje pielgrzymkę do polskich miejsc świętych. Więcej informacji w gablocie ogłoszeń.

9. W piątek, 27 lipca po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie dla rodziców i chrzestnych dzieci, które w przyszłą niedzielę przyjmą sakrament Chrztu Świętego.

10. W tym tygodniu obchodzimy:

- w poniedziałek – Święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy

- we wtorek – Wspomnienie św. Kingi, dziewicy

- w środę – Święto św. Jakuba, Apostoła

- w czwartek – Wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców NMP

11. Modlitwa Różańcowa za duszę ś.p. Grzegorza Gromotki codziennie, aż do dnia pogrzebu po wieczornej Mszy Św.

12. Wszystkim jubilatom i solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: wielu łask Bożych i opieki Naszej Pani, Matki Bożej Różańcowej.