....

Parafia pw. św. Piotra i Pawła Ap. Złotów

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:

Parafia Rzymsko - Katolicka pw. św. Piotra i Pawła Ap.
ul. Leśna 28, 77-400 Złotów


Ogłoszenia parafialne (26.08.2012)

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA ZWYKŁA
W bieżącym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w dzisiejsza niedzielę Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej;
- w poniedziałek wspomnienie Św. Moniki-matki św. Augustyna;
- we wtorek wspomnienie Św. Augustyna, Biskupa i Doktora Kościoła;
- w środę wspomnienie Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela;
- w piątek święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Bydgoszczy;
- w sobotę wspomnienie Bł. Bronisławy, Dziewicy.
W jutrzejszy poniedziałek zapraszamy na swoje comiesięczne spotkanie członków i sympatyków Maryjnego Apostolatu Cudownego Medalika. Zawiązanie wspólnoty odbędzie się w domu parafialnym o godz. 16:30, a następnie o godz. 17:30 w kościele zostanie odprawiona w intencji Apostolatu Eucharystia. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy.
W najbliższą - I Sobotę miesiąca sierpnia o godzinie 17:00 do kościoła p.w. Św. Piotra i Pawła Apostołów zapraszamy na nabożeństwo różańcowe, po którym zostanie odprawiona Msza Św., a po niej dokonamy zmiany tajemnic Żywego Różańca. W miesiącu wrześniu razem z Apostolstwem Modlitwy modlimy się na różańcu w następujących intencjach: ogólnej - Aby postępowanie polityków cechowały zawsze uczciwość, prawość i umiłowanie prawdy; oraz misyjnej - Aby we wspólnotach chrześcijańskich wzrastała gotowość do ofiarowania misjonarzy, kapłanów i wiernych świeckich, a także konkretnych zasobów Kościołom uboższym.
Uczestnikom tegorocznej Pielgrzymki na Kresy serdecznie dziękujemy za dane w ten sposób świadectwo umiłowania Ojczyzny i publiczne przyznawanie się na trasie pielgrzymki do wiary naszej i naszych Przodków! W dzisiejszą Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej przypominamy również o dwudniowej parafialno-diecezjalnej pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się 25 i 26 października br.(czwartek-piątek). Koszt wyjazdu 150 zł. Zgłoszenia przyjmują duszpasterze i Pan kościelny Zdzisław.
Wszystkim Dobrodziejom budowy naszej parafialnej świątyni serdecznym „Bóg zapłać” dziękujemy za okazywane duchowo-materialne wsparcie! Dzisiaj w sposób szczególny w imieniu obdarowanego dziękujemy również za ofiary składane przed kościołem na edukację Księdza Piotra, który już w przyszłą niedzielę odlatuje do Rzymu, by trzeciego września br. rozpocząć studia - poprzedzone lektoratem - na tamtejszym Uniwersytecie Gregoriańskim. Także Wiernym z Sołectwa w Nowinach dziękujemy za przygotowanie tegorocznych gminnych dożynek!
Aktualny numer „Przewodnika Katolickiego” zawiera m.in. następujące artykuły: „Świadectwo o programie pojednania”- Wizyta patriarchy Moskwy i całej Rusi Cyryla I w Polsce odbiła się wielkim echem w mediach krajowych i zagranicznych. Co zmieni w naszych relacjach ze wschodnim sąsiadem, a przede wszystkim w nas Polakach, i w Rosjanach?; „Żeby się nie rozwiedli drugi raz” – Ludzie żyjący w małżeństwach niesakramentalnych często czują się w Kościele ludźmi drugiej kategorii. Zupełnie bezpodstawnie, bo w tych ludziach również jest obecny głód Pana Boga, często są ludźmi naprawdę głębokiej wiary, mającymi silną więź z Jezusem; „Z wizytą w Ojczyźnie” – Przyjechali z różnych państw: Belgii, Grecji, Białorusi i Stanów Zjednoczonych. Łączy ich to, że kochają Jezusa i Polskę; W kąciku kulinarnym: „Krem pomidorowy” i „Jak przyrządzić krokiety?” Zachęcamy do lektury katolickiej prasy.