....

Parafia p.w. Nawiedzenia NMP Św. Lipka

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia p.w. Nawiedzenia NMP Św. Lipka

Adres:
Św. Lipka 29
11-440 Reszel
Polska

Ogłoszenia Duszpasterskie19 Niedziela Zwykła12 sierpnia 2012
W ramach trwających w naszej parafii uroczystości odpustowych, we wtorek, 14 sierpnia o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. dla chorych, połączona z sakramentem namaszczenia. Będzie jej przewodniczył O. Leszek Mądrzyk SJ, z Warszawy. Zapraszamy do udziału wszystkich chorych a rodziny prosimy o pomoc swym bliskim w dotarciu do kościoła.
W Wigilię Wniebowzięcia, we wtorek, Mszy sw. o godz. 18.00, będzie przewodniczył ks. dr Paweł Rabczyński, Rektor Wyższego Seminarium Duchownego Hosianum.
Po Mszy św. rozpocznie się czuwanie modlitewne. Apel Maryjny o godz. 21.00. Po Apelu - Nocne Czuwanie do godz. 5.00 rano, połączone z Mszą św. o północy.
W dzień Wniebowzięcia uroczystej sumie odpustowej o godz. 11.00, sprawowanej na placu przed bazyliką, będzie przewodniczył ks. abp Celestino Migliore, Nuncjusz Apostolski.
Oprawę muzyczną zapewnią chóry parafialne: z Reszla i ze Świętej Lipki oraz orkiestra młodzieżowa z Mrągowa.
Sumę zakończy uroczysta Procesja Eucharystyczna po placu.
Prosimy Asystę o przygotowanie orszaku procesyjnego.
Już dzisiaj serdecznie zapraszamy do udziału w tych uroczystościach naszych Drogich Parafian, rodziców, dzieci i młodzież. Zapraszamy wszystkich gości, turystów i pielgrzymów.
W ramach XXIV Świętolipskich Wieczorów Muzycznych, w najbliższy piątek, 17 sierpnia o godz. 20.00, w naszej bazylice wystąpi z koncertem Orkiestra Koncertowa Wojska Polskiego z Warszawy. Na organach zagra Karstain Askeland z Norwegii. Zapraszamy do udziału.
W minionym tygodniu przekazaliśmy 5 tys. PLN zł Bisztynkowi. W dalszym ciągu do skarbony wystawionej pod chórem, można składać ofiary na pomoc mieszkańcom tego miasta, dotkniętym siłami żywiołu. Dziękujemy za zrozumienie i hojne serce.
W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada również następujące wspomnienie: we wtorek – św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika; w piątek - św. Jacka, prezbitera.
Wszystkim pielgrzymom, turystom i gościom życzymy owocnego pobytu w Świętej Lipce oraz dobrego wypoczynku wakacyjnego.