....

Parafia p.w. św. Stanisława Kostki w Turze

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. św. Stanisława Kostki w Turze

ul.św. Stanisława Kostki 3
Tur
89-200 Szubin

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 5 sierpnia 2012

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE1. Czy możliwe jest, żeby człowiek nie był spragniony? Chyba nie. Ale dzięki wierze dane nam jest coś, co wprowadza nas w inny wymiar życia, gdzie istnieje możliwość spełnienia każdego pragnienia. Niech przypomina nam o tym ostatnie zdanie z dzisiejszej Ewangelii: „Jam jest chleb życia. (…) Kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie”.

2. Jutro Kościół obchodzi święto Przemienienia Pańskiego, przypominając nam wydarzenie na górze Tabor, gdy Jezus ujawnił swoje bóstwo wobec trzech wybranych uczniów. W ten sposób pomógł im przyjąć w przyszłości prawdę o swoim zmartwychwstaniu.

3. Przeżywamy sierpień – miesiąc trzeźwości. Podejmując wyrzeczenie picia napojów alkoholowych, chcemy przeprosić Boga za ogromne cierpienia, jakie niesie naszej Ojczyźnie nieuporządkowanie w tym względzie, a także chcemy ćwiczyć naszą wolę, by była coraz silniejsza i bardziej konsekwentna.

4. W miesiącu sierpniu msze święte w sobotę o godz. 17.00 , i w niedzielę o godz. 10.00 i 17.00 , w ostatnią niedzielę 26 sierpnia według stałego porządku.

5. W miesiącu sierpniu w sprawach pilnych / pogrzeb/ i do chorych proszę zgłaszać się do Ks. Proboszcza.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

· w środę, 8 sierpnia – święty Dominik, prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów, którego zadaniem jest szerzenie Ewangelii poprzez głoszenie słowa i świadectwo życia;

· w czwartek, 9 sierpnia, – święta Teresa Benedykta od Krzyża, filozof, nawrócona na chrześcijaństwo w wieku 30 lat, karmelitanka. Oddała swoje życie w obozie w Auschwitz. Jest patronką Europy. Prośmy, by święta ta wyprosiła duchowe odrodzenie Starego Kontynentu;

· w piątek, 10 sierpnia – święty Wawrzyniec, diakon Kościoła rzymskiego. Zginął męczeńską śmiercią w 258 roku;

· w sobotę, 11 sierpnia, święta Klara, duchowa siostra świętego Franciszka.