....

Klasztor OO. Bernardynów Leżajsk

Ogłoszenia Parafialne - Klasztor OO. Bernardynów w Leżajsku

"Ogłoszenia Duszpasterskie 7 Niedziela Zwykła
1. Od dnia dzisiejszego do środy włącznie będziemy przeżywać w naszej parafii wielkopostne ćwiczenia rekolekcyjne, które w tym roku powiązane są z peregrynacją papieskiego krzyża wielkopiątkowego i relikwii bł. Jana Pawła II po archidiecezji przemyskiej.
Ojciec rekolekcjonista – o. Micheasz (kustosz sanktuarium św. Jana z Dukli) - pomoże nam bezpośrednio przygotować się na peregrynację i równocześnie wprowadzi nas w okres Wielkiego Postu.
W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Od tego dnia rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu. Msze św. odprawiane będą o godz. 600, 700, 900, 1200, 1530 i 1800. Tradycyjne posypanie głowy popiołem na każdej Mszy św. Na Mszy św. o godz. 1530 pożegnamy krzyż wielkopiątkowy i relikwie bł. Jana Pawła II, które przekażemy do parafii w Tarnogórze.
Przypominamy że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły tzn. ilościowy i jakościowy. Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje każdego wierzącego, natomiast post ilościowy, czyli jeden posiłek do sytości w ciągu dnia, obowiązuje wiernych którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli jeszcze 60 – tego roku życia.
W Wielkim Poście zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych : w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowa odprawiana będzie w każdy piątek Wielkiego Postu: dla dzieci o godz. 1630, a dla starszych o godz. 1715. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiane będą w niedziele Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 1530. Za odprawienie Drogi Krzyżowej zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
Informujemy również, że Franciszkański Zakon Świeckich prowadzi nabożeństwo Drogi Krzyżowej w środy i w piątki Wielkiego Postu po Mszy Św. o godz. 1200.
czw - po kilkumiesięcznej przerwie wznawiamy nasze czwartkowe adoracje Najśw. Sakramentu o godz. 1700.
pt - o godz. 1630 droga krzyżowa dla dzieci, a o godz. 1715 dla starszych.
2. W poniedziałek w Bazylice po Mszy św. o godz. 1800 spotkanie młodzieży klas trzecich gimnazjum przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Na spotkanie zaproszeni są także świadkowie bierzmowania.
3. Kolejny cykl katechez przedmałżeńskich odbędzie się w dniach od 20 do 22 kwietnia. Więcej informacji na stronie internetowej naszego sanktuarium. Na termin w miesiącu marcu brak jest już wolnych miejsc. Zgłoszenia prosimy przysyłać drogą mailową.