....

Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Ogłoszenia Parafialne - : Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny Warszawa - Wrzeciono

Ogłoszenia
Ogłoszenia parafialne

Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu/26.02.2012 r.

1. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na wspólne Nieszpory na godz. 17.00, po których odśpiewamy nabożeństwo Gorzkich Żali, połączone z kazaniem pasyjnym.

2. Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiane w każdy piątek o godz. 17.00 dla dzieci i po Mszy św. wieczornej dla dorosłych. Nabożeństwo Gorzkich Żali odprawiać będziemy w każdą niedzielę po Nieszporach o godz. 17.00. Przypominamy, że wielkopostną postawę chrześcijanina cechują: modlitwa, post i jałmużna. Tę ostatnia, rozumianą jako dzielenie się z biednymi, składać możemy do skarbonki stojącej przy krzyżu. Po Wielkim Poście nasz parafialny zespół Caritas zadysponuje tymi pieniędzmi, przeznaczając je na pomoc dla biednych.

3. Trwa Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Wszystkich uwikłanych w nałóg alkoholizmu zachęcamy do wpisywania się do Księgi Trzeźwości wyłożonej przy krzyżu, a wszystkich nas do modlitwy i postnych wyrzeczeń w tej intencji. Między innymi zachęcamy do włączenia się w podejmowaną już od wielu lat praktykę przeżycia wszystkich piątków Wielkiego Postu o chlebie i wodzie.

4. Przypominamy, że w Wielkim Poście, podobnie jak w Adwencie, przeprowadzamy przygotowanie do Chrztu dla rodziców żyjących w związkach niesakramentalnych z naszej parafii. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej. Informujemy, że w Wielkim Poście nie udzielamy Sakramentu Chrztu św., poza wyjątkowymi sytuacjami.

5. W czwartek, 1 marca, w dzień upamiętniający Żołnierzy Wyklętych, zapraszamy na Mszę św. w ich intencji na godz. 18.00.

6. Ks. Władysław Duda, który w zeszłą niedzielę przeprowadzał u nas zbiórkę na rzecz hospicjum działającego przy parafii św. Zygmunta, zajmującego się opieką paliatywną nad chorymi, bardzo serdecznie dziękuje za złożone ofiary, które wyniosły 16860 zł.

7. Pragniemy poinformować, że uruchomiliśmy przy naszej parafii poradnię prawną. Prowadzą ją wolontariusze z Fundacji Academia Iuris. Dyżury odbywają się w każdy poniedziałek w godzinach od 17.30 do 19.30 w salce przy kancelarii. Porady mogą dotyczyć wszystkich dziedzin z wyjątkiem spraw podatkowych, gospodarczych i rozwodowych i są całkowicie bezpłatne.

8. Na stolikach przy wyjściu z kościoła jest do nabycia kolejny numer tygodnika Idziemy. Inne czasopisma są do kupienia w sklepiku parafialnym.