....

Parafia Rzymskokatolicka św. Marii Magdaleny

Ogłoszenia Parafialne - Parafia Rzymskokatolicka św. Marii Magdaleny Wólka Kosowska:
VII Niedziela Zwykła
Dzisiaj o godz. 9:30 spotkanie Rady Parafialnej.
Także dziś na Mszy św. o godz. 12:30 i po niej przygotowanie dla rodziców i dzieci przed I Komunią. Msza św. rozpocznie się oddzielnie dla dzieci w Sali Miłosierdzia i w kościele dla dorosłych. Po liturgii słowa dzieci przejdą do kościoła na wspólną część eucharystyczną. Prosimy o punktualność.
W środę (22 II) rozpoczynamy Wielki Post. Msze Św. w Magdalence z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7:00, 9:00 i 18:00; w Lesznowoli o godz. 19:00. Wszyscy wierni są zobowiązani czynić pokutę, tak by sprzyjała ona nawróceniu serca. Czynami pokutnymi są: modlitwa, jałmużna, uczynki pobożności i miłości, umartwienie przez wierniejsze wypełnianie obowiązków, wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (ci co ukończyli 14. rok życia) i zabaw. Post ścisły w Środę Popielcową i Wielki Piątek obowiązuje wszystkich między 18., a 60. rokiem życia.
Od dziś do soboty trwa 45. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy zatem do podjęcia przyrzeczeń abstynenckich, także na czas całego Wielkiego Postu.
Zapraszamy w niedziele na Gorzkie Żale w kościele i w kaplicy o godz. 9.30 (za uczestnictwo można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami). Droga Krzyżowa w kościele z udziałem dzieci w piątki Wielkiego Postu o godz. 17:30, dorosłych o godz. 18:45.
W piątek (24 II) kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania o godz. 18:30.
Za tydzień (26 II) na Mszy św. o godz. 18:00 będziemy modlili się za Ks. Proboszcza i prosili Boga o dalsze błogosławieństwo dla naszego Solenizanta.
Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w powstającym w naszej parafii forum dyskusyjnym „Magdalenka 2012”. Tematyka spotkań będzie dotyczyć problemów społecznych i politycznych, zarówno o charakterze społecznym jak i ogólnym. Pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę 3 marca o godz. 16:00 w Sali Miłosierdzia. Zaproszenie na spotkanie przyjął ks. Biskup Piotr Jarecki, który wygłosi wprowadzenie do tematu: „Społeczne i polityczne konsekwencje wiary chrześcijańskiej”. Serdecznie zapraszamy do tworzenia tych spotkań.
Jeszcze tylko w tym tygodniu można zamówić w bibliotece wybrany format Pisma Świętego. Dostępnych jest ponad 20 rodzajów – zapraszamy. Można już także odebrać zamówione okładki.