....

Ogłoszenia duszpasterskie - Parafia Rzymskokatolicka p.w. N.M.P. Częstochowskiej ul. Konstytucji 3 Maja 3c, 87-100 TORUŃ

"VII NIEDZIELA ZWYKŁA
19 LUTEGO 2012 r.
W dniu dzisiejszym
W naszej parafii witamy brata diakona Grzegorza Staszaka, który rozpoczyna praktykę diakońską. Zawierzamy go waszym modlitwom, by dobrze przygotował się do święceń kapłańskich.
W dniu dzisiejszym na Mszę św. o godz. 10.00 zapraszamy pary małżeńskie, które w tym roku przeżywają jubileusz 20-lecia sakramentalnego związku małżeńskiego. W intencji tych małżeństw i ich rodzin zostanie odprawiona Msza św. jubileuszowa.
Również dziś na Mszę św. o godz. 16.00 zapraszamy osoby chore, samotne i w podeszłym wieku. Po Mszy św. spotkanie w sali duszpasterskiej.
Taca w dniu dzisiejszym przeznaczona jest na budowę kościoła. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne "Bóg zapłać".
W tygodniu
W nadchodzącym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Przez symboliczny gest posypania głów popiołem podczas liturgii tego dnia wejdziemy w okres Wielkiego Postu. Usłyszymy też naukę proroka Joela: "Nawróćcie się do Pana, Boga waszego! On bowiem jest łaskawy, miłosierny, nieskory do gniewu [...]". Słowa te najlepiej streszczają sens całego Wielkiego Postu. Ten święty czas zachęca do wzmożonej pracy nad sobą, zmierzającej do nawrócenia, czyli powrotu, zbliżenia się do łaskawego i miłosiernego Boga.
W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, to znaczy post jakościowy - niespożywanie pokarmów mięsnych, i ilościowy - jeden posiłek do syta (pozostałe to lekkie posiłki). Przypomnijmy, że post ścisły obowiązuje wiernych od 18. do 60. roku życia. Pamiętajmy również, że w okresie Wielkiego Postu nie organizujemy ani nie uczestniczymy w zabawach oraz imprezach, których charakter jest sprzeczny z pokutnym charakterem tego czasu.
Msze św. w Środę Popielcową z posypaniem głów popiołem będą o godz. 7.00, 9.00, 16.00, 18.00, 20.00. Wtedy też będziemy zbierać ofiary do puszek po Mszach św. dla ubogich z naszej parafii.
W okresie Wielkiego Postu w piątki będziemy celebrować nabożeństwo Drogi Krzyżowej:
DLA DOROSŁYCH i MŁODZIEŻY - po Mszach Świętych o godz. 9.00 (prowadzą ojcowie) i 18.00 (wspólnoty dorosłych)
DLA DZIECI I GIMNAZJALISTÓW - o godz. 16.00
DLA MŁODZIEŻY I STUDENTÓW - o godz. 20.00
Przygotowujemy się do przybycia Maryi w Jasnogórskim Wizerunku Nawiedzenia poprzez 9-miesięczną Nowennę modlitewną . Trzeci miesiąc nowenny rozpoczniemy w sobotę 25 lutego po Mszach św. o godz. 9.00 i 18.00. Do stągwi umieszczonej przy tabernakulum możemy składać swoje intencje, prośby, dziękczynienia i błagania do Matki Bożej Jasnogórskiej.
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będziemy sprawować w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00.
W przyszłą niedzielę zapraszamy na kiermasz książki w sali duszpasterskiej w godzinach: 7.30 - 15.00 i 16.30 - 19.00.
Sprawy ogólne
W Wielkim Poście czekają nas parafialne rekolekcje wielkopostne w terminie: 25 - 28 marca. Również w tym samym czasie odbędą się rekolekcje szkolne dla dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół nr 28.
Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej. Do nabycia są: "Gość Niedzielny", "Niedziela", a dla dzieci "Mały Gość Niedzielny" i "Ola i Jaś".
Dziękujemy wszystkim naszym dobrodziejom i ofiarodawcom, a także wszystkim, którzy pomagają bezinteresownie przy naszej parafii. Za nich wszystkich pomódlmy się teraz wspólnie: Zdrowaś Maryjo...
W tym tygodniu odszedł do Pana śp. Edward Gosik, lat 88. Polećmy go teraz miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek...
Psalm na niedzielę
Refren:
Uzdrów mnie, Panie, bo bardzo zgrzeszyłem

Błogosławiony człowiek, który myśli o biednym,
ocali go Pan w dniu nieszczęścia.
Pan go ustrzeże, zachowa przy życiu,
uczyni szczęśliwym na ziemi
i nie odda w moc jego wrogów.

Pan mu pomoże na łożu boleści,
podczas choroby poprawi mu posłanie.
Mówię: "O Panie, zmiłuj się nade mną,
uzdrów mnie, bo zgrzeszyłem przeciw Tobie!"

A Ty mnie podtrzymasz dzięki swej prawości
i na wieki umieścisz przed Twoim obliczem.
Błogosławiony Pan, Bóg Izraela,
aż po wszystkie wieki.

(Ps 41:2-5.13-14)
Zobacz też
Msze Święte i Nabożeństwa
Intencje mszalne
Ogłoszenia
Ogłaszamy NABÓR do:
- scholi dziecięcej "Pueri vox" - sobota, godz. 12.00
- służby ministranckiej i lektorów - sobota, godz. 12.00 - kontakt z O. Michałem lub O. Marcinem
- chóru "Con anima" - czwartek, godz. 17.00
- gospelowego zespołu "Omnes Filii Dei Domini" - omnesfdd@gmail.com
Informacje
DLA CHORYCH
Zachęcamy do zgłaszania w kancelarii parafialnej osób chorych i starszych, które nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Mszy św., a mają pragnienie skorzystać ze spowiedzi św. i przyjęcia Komunii św. Chorych tych obejmiemy naszą opieką duszpasterską w każdą pierwszą sobotę miesiąca. Wizyty duszpasterskie od godz. 8.30.
INTENCJE MSZALNE
Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych z okazji urodzin, jubileuszy rodzinnych, za zmarłych oraz o pomoc w różnych sprawach.
DEWOCJONALIA
Sprzedaż dewocjonaliów w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszach św. o godz. 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00 w kościele pod chórem."