....

Parafia Bożego Ciała w Gdańsku Morenie

Ogłoszenia Parafialne - Parafia Bożego Ciała w Gdańsku Morenie:

26 lutego 2012 – I niedziela Wielkiego Postu

Wielki Post
W minioną Środę Popielcową rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. Dla naszego życia duchowego to czas szczególnie ważny. Przeżyjmy tegoroczny Wielki Post w duchu umartwień, dobrowolnych ofiar, większej gorliwości w okazywaniu miłości Panu Bogu I bliźnim, uczestnicząc, choćby raz w tygodniu, w codziennych Mszach świętych, w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Bardziej niż kiedykolwiek zatroszczmy się o stan swojej duszy, o stan łaski uświęcającej, przystępując do sakramentu pokuty i pojednania. Gwarantem dobrego przeżycia Wielkiego Postu będzie częsta Komunia święta.
Rekolekcje wielkopostne

Rozpoczęliśmy dzisiaj nasze parafialne rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi Ks. Jędrzej Orłowski, dyrektor Gdańskiego Hospicjum. Wszystkich Parafian bardzo serdecznie zachęcamy do udziału w tych corocznych, kilkudniowych rekolekcjach.
Program rekolekcji przedstawia się następująco:
dzieci z kl. O, I, II i III prosimy w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 9.30.
dzieci starsze z kl. IV, V i VI prosimy w poniedziałek, wtorek o godz. 10.30 i w środę o godz. 9.30.
gimnazjalistów prosimy w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 11.30.
dorosłych prosimy w poniedziałek, wtorek i środę na godzinę 8.30 lub 18.00.

Spowiedź święta dla dzieci z kl. III, IV, V i VI będzie we wtorek o godz. 15.00. Gimnazjaliści będą mieli we wtorek, po nauce o godz. 11.30, a dorosłych prosimy do spowiedzi w środę od godz. 8.00 do 9.30 oraz od godz. 17.00 do 19.00.

Zrezygnujmy z zajęć, które nie są konieczne, albo które możemy wykonać w innym czasie i przyjdźmy wszyscy na rekolekcje do naszego kościoła.

Nabożeństwa Drogi Krzyżowej
Nabożeństwa Drogi Krzyżowej będą w piątek:
dla dzieci o godz. 16.30
dla młodzieży o godz. 19.30
dla dorosłych po Mszy św. o godz. 8.30 oraz o godz. 17.30.

Dodatkowo nabożeństwa Drogi Krzyżowej z obchodzeniem stacji odbywać się będą we wtorki, o godz. 17.15.

Przypominamy, że dzisiaj o godz. 17.00 jest nabożeństwo Gorzkich Żali.

Dni eucharystyczne
W pierwszy czwartek miesiąca, 1 marca, po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00 modlić się będziemy za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii. Po Mszy św. wieczornej rozpocznie się Godzina Święta, czyli adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 20.00.
W pierwszy piątek miesiąca 2 marca, po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00 wynagradzać będziemy Boskiemu Sercu za grzechy nasze i całego świata. O godz. 16.30 zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. w łączności z nabożeństwem Drogi Krzyżowej dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalistów z I i II klas. Będzie też okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00. Dla młodzieży gimnazjalnej z III klasy oraz młodzieży ponadgimnazjalnej zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. o godz. 19.30, także w łączności z Nabożeństwem Drogi Krzyżowej.

W pierwszą sobotę miesiąca, 3 marca, po Mszy św. o godz. 8.30 uczcimy Niepokalane Serce Maryi; odmówimy także różaniec. W tym tygodniu księża odwiedzą chorych w domach.
W przyszłą niedzielę 4 marca, Msza św. o godz. 10.30 zostanie odprawiona w intencji wszystkich członków Żywego Różańca, a o godz. 17.00 odbędzie się nabożeństwo różańcowe połączone z nabożeństwem Gorzkich Żali oraz wymianą tajemnic różańcowych; po nabożeństwie spotkanie zelatorów i wicezelatorów.

Franciszkański Zakon Świeckich
We wtorek, 28 lutego, o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, a o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Wspólnoty.

Nasze ofiary
Składamy podziękowanie za ofiary złożone dla najbiedniejszych; zebraliśmy zł. Dzisiaj, Panowie z Kościelnej Służby Mężczyzn zbierają ofiary na witraże do naszego górnego kościoła. Wszystkich zachęcamy do ofiarności, nadto szukamy indywidualnych sponsorów; wystarczy ofiarować tysiąc złotych, aby uwiecznić swoje imię i nazwisko na jednym z witraży. Za tydzień, przed kościołem kwestować będą Chórzyści na organy do naszego kościoła.

Skarbonki wielkopostne
Od Caritas Polska otrzymaliśmy już tradycyjne skarbonki na jałmużnę postną. Skarbonki te są przeznaczone dla dzieci i dorosłych; rozdawać je będziemy dzieciom podczas wielkopostnych rekolekcji, ale już dziś możemy odebrać je w kiosku parafialnym. Skarbonki te będziemy zbierali w Wielką Sobotę podczas święconki. Wszystkie ofiary w nich złożone zostaną przekazane, jak w poprzednich latach, na dożywianie dzieci i gimnazjalistów z naszej szkoły przy ul. Gojawiczyńskiej.