....

Parafia Matki Boskiej Bolesnej Tuły

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - Parafia Matki Boskiej Bolesnej w Tułach

1. Przeżywamy czas Wielkiego Postu. Niech będzie on dla nas, ludzi wierzących, okazją do przemiany i nawrócenia. Jakże niewiele nieraz potrzeba, aby powagę tego świętego czasu pokuty i modlitwy zakłócić. Miejmy, więc oczy otwarte i wyczulone sumienia na głos Boga. W tym tygodniu pamiętajmy szczególnie o modlitwie w intencji trzeźwości narodu polskiego.

2. W piątek odprawione zostanie nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a po nim Msza Święta. Czcicieli Chrystusa Ukrzyżowanego zapraszamy.

3. Kończą się kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Usłyszmy i my wezwanie Zbawiciela: „Nawracajcie się”.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, pierwszy piątek – szczególna okazja do pojednania się z Bogiem, i pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi.

Odwiedziny chorych w piątek o godz. 08.00—proszę o zgłoszenia. Okazja do spowiedzi przed Mszami Świętymi.

5. W sobotę po Mszy porannej w Laskowicach spotkanie klas III gimnazjalnych. O godz. 09.15 także w Laskowicach spotkanie klas III komunijnych a po nim spotkanie z rodzicami klas III.

6. W przyszłą niedzielę będziemy gościć Rektora naszego Seminarium Ks. Rudolfa Nieszwiec. Kolekta na Seminarium i Kurię Biskupią, a przed kościołem na Misyjne Dzieło Pomocy Ad Gentes.

7.. Rekolekcje wielkopostne od V niedzieli Wielkiego Postu. Rekolekcje będzie głosił O. Jan Redemptorysta z Gliwic. Dzieci biorą udział w rekolekcjach razem ze starszymi.

8. Informuje Parafian, że ostatnia kolekta na kaplicę przedpogrzebową wyniosła Laskowice 1654. 10 zł Tuły 379. 93 zł razem 2.034. 03 zł

9. Wszystkie inne kolekty przeznaczamy na budowę kaplicy przedpogrzebowej,
Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary na ten nasz wspólny cel.


Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrych owoców rozpoczynającego się Wielkiego Postu.