....

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wszystkich Świętych w Bobowej

Ogłoszenia Parafialne - : Parafia Rzymskokatolicka pw. Wszystkich Świętych w Bobowej
PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

26 lutego 2012 r.

1. Przeżywamy czas Wielkiego Postu. Niech będzie on dla nas, ludzi wierzących, okazją przemiany i nawrócenia. Jakże niewiele nieraz potrzeba, aby powagę tego świętego czasu pokuty i modlitwy zakłócić. Miejmy więc oczy otwarte i wyczulone sumienia na głos Boga. W tym tygodniu pamiętajmy szczególnie o modlitwie w intencji trzeźwości narodu polskiego.

2. Msze Święte dopołudniowe w niedziele Wielkiego Postu o godzinie 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 (dla dzieci). Nie będzie Mszy Świętej o godzinie 14.00. Zaś o godzinie 15.00 – Gorzkie Żale i zaraz po nich Msza Święta. Ostatnia Msza Święta o godzinie 18.00.

3. W środę wieczorem nowenna do Matki Bożej Bolesnej Nieustającej Pomocy.

4. W czwartek na wieczorną Mszę Świętą zapraszamy młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania na comiesięczne spotkanie modlitewno – formacyjne. Wcześniej należy przystąpić do sakramentu pokuty. O udział w tym spotkaniu prosimy rodziców kandydatów do bierzmowania.

5. W piątek o godzinie 17.00 odprawione zostanie nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a po nim Msza Święta. Czcicieli Chrystusa Ukrzyżowanego zapraszamy.

6. Kończą się kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Należy jednak wciąż słyszeć wezwanie Zbawiciela: „Nawracajcie się”.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne; pierwszy piątek – dzień wynagrodzenia Sercu Jezusowemu za grzechy nasze i całego świata; i pierwsza sobota – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi.

8. W związku z tym zapraszamy do spowiedzi świętej:

w środę od godz. 15.30 – spowiadać będziemy dzieci szkół podstawowych

w czwartek od godz. 15.30 – gimnazjalistów

w piątek od godz. 16.30 – starszych

9. W pierwszy piątek o godz. 15.00 – Msza Święta dla dzieci, a w pierwszą sobotę o godz. 9.00 Msza Święta w Brzanie.

10. W przyszłą niedzielę będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na ogólnopolski fundusz dzieła pomocy misjom Ad Gentes.

10. Z prasy katolickiej polecamy do nabycia: Gość Niedzielny i Niedzielę.

11. Caritas parafialna zebrała na pomoc dla dzieci po zmarłej śp. Bożenie Warzecha kwotę 8766 zł. 4 grosze. Pieniądze zostały przekazane.

11. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Domu Ojca, śp. Franciszek Paweł Rosiek z Brzany. Jego duszę polecamy Miłosiernemu Bogu „Dobry Jezu”…