....

Parafia Matki Boskiej Szkaplerznej w Imielinie

Ogłoszenia Parafialne - Parafia Matki Boskiej Szkaplerznej Imielin

"VII Niedziela Zwykła 19.02.2012 r.

Jezus zawsze pozostaje wierny danemu słowu. Jego wierność i stałość mogą stać się naszym udziałem – wtedy nie zniechęcą nas jakiekolwiek przeszkody i trudności. Napełniając się Jego łaską, będziemy w stanie szukać wytrwale dróg do Pana i ludzi.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, na ogrzewanie kościoła.

********************************************
W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy czterdziestogodzinne nabożeństwo o charakterze błagalnym i wynagradzającym za popełnione grzechy. Zachęcamy do adoracji w wybranej przez siebie godzinie.

Poszczególnym godzinom przewodniczyć będą następujące grupy modlitewne:
Godz. 12.00 – wspólnota Żywego Różańca i Radia Maryja
Godz. 13.00 – wspólnota Nocnej Adoracji i Apostolstwa Dobrej Śmierci
Godz. 14.00 – wspólnota Świeckiego Zakonu Karmelitańskiego
Godz. 15.00 – wspólna adoracja połączona z nieszporami.

PONIEDZIAŁEK
Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 – 10.00 oraz od 16.30 – 18.00

WTOREK Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 – 10.00 oraz od 16.30 – 18.00 połączona z nowenną ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

W tym tygodniu zapraszamy na spotkania kandydatów do bierzmowania. Klasy III B i III C w poniedziałek o godz. 18.45, zaś klasy III A i III D w czwartek, również o godz. 18.45.

ŚRODA POPIELCOWA W tym dniu rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. W Środę Popielcową wszystkich katolików obowiązuje post ścisły, tzn. mamy powstrzymać się od potraw mięsnych (jak w każdy piątek) oraz ograniczyć ilości spożywanego pokarmu. Ceremonia posypania głów popiołem odbędzie się podczas każdej Mszy św. Msze św. będą sprawowane o godz. 7.00, 8.00, 16.00 i 18.00.
Kolekta w Środę Popielcową przeznaczona będzie na cele charytatywne naszej parafii. Od Środy Popielcowej rozpoczynamy „Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu”. Zachęcamy parafian do podpisania deklaracji trzeźwości, które będą wyłożone na stoliku pod chórem.

CZWARTEK O godz. 16.00 Msza św. szkolna.
O godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

PIĄTEK O godz. 7.30 i 17.15 zapraszamy dorosłych , młodzież i dzieci na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Wierni, którzy pobożnie odprawią Drogę Krzyżową mogą zyskać odpust zupełny spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu. Zalecki do Drogi Krzyżowej można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Kartki na zalecki można otrzymać przed kościołem, w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – NIEDZIELA TRZEŹWOŚCI
O godz. 14.30 spotkanie modlitewne wspólnoty Apostolstwa Dobrej Śmierci. O godz. 15.15 zapraszamy parafian na „Gorzkie Żale” połączone z Kazaniem Pasyjnym, które wygłosi ks. dk. Łukasz Pasuto.
W przyszłą niedzielę kolektę będzie można złożyć jako „Jałmużnę Postną”, którą kościół przeznacza na cele dobroczynne.
Nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz kolejny numer „Wiadomości Parafialnych” można nabyć przed kościołem. Miesięczniki O. Pio, Anioł i Różaniec w zakrystii.