....

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Niepokalanego Poczęcia N.M.P Rawa Mazowiecka

Ogłoszenia Parafialne - Rzymskokatolicka Parafia p.w. Niepokalanego Poczęcia N.M.P w Rawie Mazowieckiej:

VII Niezdiela Zwykła

1. Dzisiaj Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.

2. Tegoroczny karnawał dobiega końca. Mądrość biblijna podpowiada, że na wszystko jest w życiu czas, także na zabawę. Biorąc udział w zabawach, balach i dyskotekach pamiętajmy o poszanowaniu wiary chrześcijańskiej.

3. 22 lutego - Środa Popielcowa, którą rozpoczniemy Wielki Post. Msze św. o godz. 7.00, 8.45, 10.00, 16.30 i 18.00. Obrzęd posypania głów popiołem jest zewnętrznym znakiem, że osoby poddające się mu wchodzą na drogę nawrócenia i przemiany serca poprzez pokutę, modlitwę, jałmużnę, inne dobre uczynki i post. Przypominamy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia; pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Post obowiązuje w Środę Popielcową i Wielki Piątek wszystkie osoby pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Podejmijmy jak najgorliwiej przesłanie Wielkiego Postu, byśmy mogli jak najlepiej wejść w misterium Świąt Wielkanocnych. Jednocześnie przez cały Wielki Post będzie trwała wielka akcja trzeźwościowa. W tym roku wszelki trud związany z abstynencją ofiarujemy w intencji dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodzin, aby Chrystus naprawdę i w pełni zamieszkał w ich sercach i aby ta przyjaźń przetrwała wszelkie życiowe próby. Niech nasze rodziny staną się prawdziwymi Kościołami domowymi, które będą promieniowały żywą wiarą.

4. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej będziemy odprawiać we wszystkie piątki Wielkiego Postu o godz. 9.00 i 17.00. Gorzkie Żale z nauką pasyjną i procesją natomiast w niedzielę o godz. 17.00. Za udział w Gorzkich Żalach można we wszystkich kościołach w Polsce uzyskać raz w tygodniu, w okresie Wielkiego Postu, odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5. Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych i młodzieży ponadgimnazjalnej będziemy przeżywali po II Niedzieli Wielkiego Postu tzn. od 04 – 07 marca natomiast rekolekcje dla uczniów Gimnazjum i Szkoły Podstawowej po I Niedzieli Wielkiego Postu to jest od 27 lutego.

6. Szkolenie dla pszczelarzy odbędzie się 1 marca w Sali Miejskiego Domu Kultury w Rawie Mazowieckiej. Szczegóły w gablocie przed kościołem.

7. W czwartek spotkanie Przymierza Rodzin początek na mszy św. o godzinie 18;00

8. Wychodząc z kościoła nabywamy pod chórem naszą katolicką prasę.

9. Wizyta duszpasterska – kolęda w tym tygodniu:

- w poniedziałek 20.02 od godz. 15.30 – ul. Solidarności, blok 17 i ul. Marii Konopnickiej

- we wtorek 21.02. od godz. 15.30 – ul. Solidarności, bloki 18 i 18A oraz ulica Słowackiego nowy blok.