....

Sanktuarium Wambierzyckiej Królowej Rodzin Patronka Ziemi Kłodzkiej Parafia Nawiedzenia NMP

Ogłoszenia Parafialne - Sanktuarium Wambierzyckiej Królowej Rodzin
Patronka Ziemi Kłodzkiej
Parafia Nawiedzenia NMP
Pl. Najświętszej Marii Panny 11
57-420 Wambierzyce

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
19 - 26. 02. 2012 r.

W tym tygodniu obchodzimy:
- dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu;
- w Środę Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Wtedy też rozpoczynają się kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty (trwają do 1. niedzieli Wielkiego Postu);
- zachęcamy do licznego udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w każdy piątek - 16.30 dzieci, 17.30 młodzież i dorośli i „Gorzkie żale” w niedzielę o 17.15;

Dziś, jutro i we wtorek w naszej bazylice od godz. 17.00 do 18.00 odbędzie się adoracja Najświęt-szego Sakramentu. W modlitewnym czuwaniu będziemy chcieli przygotować się do czasu Wielkiego Po-stu, jak i prosić o dobre przeżycie naszych parafialnych rekolekcji.

W poniedziałek, 20 lutego br., o. Zacheusz zaprasza młodzież na spotkanie w duchu św. Fran-ciszka. Spotkanie odbędzie się w salce katechetycznej przy furcie klasztornej po wieczornej Mszy św. ok. godz. 18.30. O godz. 16.00 odbędzie się zbiórka dla kandydatów na ministrantów.

We wtorek 21 lutego br., o godz. 18.30 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci przygotowują-cych się do I komunii świętej. Spotkanie odbędzie się w salce katechetycznej przy furcie klasztornej.

W Środę Popielcową, 22 lutego br., rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły, a w czasie każdej Mszy św. będzie obrzęd posypania głów popiołem. W Środę Popielcową rozpoczynamy rekolekcje parafialne, które poprowadzi o. Jarosław Zatoka, proboszcz z Wrocławia. Szczegółowy program naszych rekolekcji przedstawia się następująco - patrz załącznik. Już teraz prosimy o wygospodarowanie swojego czasu dla tych ćwiczeń duchowych, które są przed nami. (Plan rekolekcji jest także w internecie na naszej stronie i na tablicy ogłoszeń).
W środę także o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie dla Dzieci Maryi, o 16.00 zbiórka dla ministrantów młodszych, a po wieczornej Mszy św. spotkanie dla ministrantów starszych.

W piątek, 24 lutego br., nie będzie spotkania dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania, młodzież ma obowiązek uczestniczyć każdego dnia w rekolekcjach wielkopostnych.

Zapraszamy na pielgrzymkę!!!
Od 20 sierpnia do 1 września (13 dni) planujemy pielgrzymkę do Włoch – śladami św. Franciszka i nie tylko… W programie zwiedzanie i obecność w takich miastach i miejscach jak: La Verna, Gubbio, Asyż, Rzym, Monte Cassino, Neapol, Pompeje, wsypa Capri, San Giovanni Rotondo, Lanciano, Mo-noppello, Loreto, błękitny Adriatyk itd... Koszt udziału w pielgrzymce wynosi 2100 zł. i 100 euro. Zapisy i szczegółowe informację w zakrystii.

W dalszym ciągu rozprowadzamy cegiełki, z których dochód jest przeznaczony na remont naszego sanktuarium. Można je nabyć po Mszach św. w zakrystii, w sklepiku, w ruchomej szopce.

W sobotę, o godz. 17.30 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Wambierzyckiej Królowej Rodzin, a następnie na Mszę św. w intencjach przedstawionych podczas nowenny - intencje na nowennę można składać do skarbonki w prezbiterium.

Informujemy, że Msze św. w dni powszednie w naszym Sanktuarium odprawiamy o godz. 7.00 i 18.00, natomiast w niedziele o godz. 7.30, 9.00, 11.00 i 18.00. Spowiedź św. ok. 15 minut przed Mszą św. W każdą sobotę o godz. 17.30 odprawiana jest nowenna do Matki Bożej Wambierzyckiej Królowej Rodzin, a następnie Msza św. w intencjach przedstawionych podczas nowenny. Intencje na nowennę można składać do skarbonki w prezbiterium. W zakrystii można zamawiać intencje Mszalne - zapraszamy.

Za życzliwość i pomoc, złożone ofiary i modlitwy
składamy serdeczne Bóg zapłać.
Parafianom i gościom błogosławionego tygodnia
życzą Franciszkanie.