....

Parafia Matki Boskiej Częstochowskiej w Bydgoszczy

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia Matki Boskiej Częstochowskiej w Bydgoszczy

XV Niedziela Zwykła

15.07.2012.

1. Chrystus wzywa nas do nawrócenia, czyli oddania tego, „co cesarskie cesarzowi, co Boskie Bogu”. Mimo czasu wolnego nie lekceważmy tego wezwania ani nie odkładajmy go na później.

2. Dla wielu rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Pamiętajmy jednak, że nie ma urlopów od modlitwy, Mszy Świętej i zachowywania Bożych przykazań. Niech nie dyspensuje nikogo od uczestnictwa w Eucharystii ani odległość od kościoła ani niezorientowanie w rozkładzie nabożeństw. Uczestnictwo w niedzielnej liturgii niech ma dla nas w okresie urlopów charakter szczególnego świadectwa.

3. W poniedziałek, 16 lipca wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Mnisi z Góry Karmel dotarli do Europy i zaczęli upowszechniać zwyczaj noszenia szkaplerza Najświętszej Maryi Panny jako znaku zbawienia, ratunku w niebezpieczeństwach i przymierza pokoju.

4. W piątek, 20 lipca wspominamy błogosławionego Czesława, duchowego syna świętego Dominika, od którego przyjął habit dominikański.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej do nabycia przy wyjściu z kościoła.

6. W Biurze Parafialnym do nabycia długopis z nadrukiem: „Dar dla Jana Pawła II” jako cegiełkę na budowę kościoła pod wezwaniem Bł. Jana Pawła II podjęta przez Ks. Proboszcza Jarosława Czulińskiego, byłego Ks. Wikariusza naszej Parafii.

7. W związku z VIII Diecezjalną Pieszą Pielgrzymką z Bydgoszczy na Jasną Górę, organizatorzy wydali płytkę DVD z pieśniami pielgrzymkowymi jako cegiełkę na pokrycie kosztów organizacyjnych. Cena 20 zł. Zachęcamy do kupna płytki, aby wspomóc pielgrzymów.

8. Parafia nasza jest współorganizatorem pielgrzymki siedmiodniowej autokarem: Ukraina: Lwów – Kresy. Termin od 11. 08. do 17. 08. br.. Cena 1380 zł + 50 Euro. Trasa bez nocnych przejazdów. Bliższe informacje w gablocie i u Ks. Proboszcza naszej Parafii.

9. Msze Święte w czasie wakacji do końca sierpnia włącznie codziennie o godz. 8.00 i 18.00. W niedziele Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00.

10. Biuro Parafialne w czasie wakacji czynne w piątek od godz. 16.30 do 17.30. Sprawy pilne w zakrystii po Mszy Świętej.

11. Drogim Parafianom składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone do skarbonki na inwestycje w naszym kościele. Również za te ofiary składane na konto Parafii.

12. W poniedziałek z naszej Parafii wyrusza pielgrzymka do Fatimy i Sanktuariów w Portugalii i Hiszpanii, której przewodniczy Ks. Roman. Prośmy w modlitwach w intencji pielgrzymów, o Bożą opiekę dla nich.