....

Parafia św. Marka w Bydgoszczy

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
Parafia św. Marka w Bydgoszczy
Salezjanie
ul. Salezjańska 1
85-792 Bydgoszcz

XV Niedziela Zwykła – 15.07.2012 r.


Dziś XV niedziela zwykła w roku liturgicznym. W poniedziałek NMP z Góry Karmel, w piątek – bł. Czesława.


Przypominamy, że będziemy gościć pielgrzymów idących z Gdyni do Częstochowy z 1 na 2 sierpnia. Pragniemy im zapewnić nocleg i naszą gościnę. Przyjście planowane jest ok. godz. 18:00. Chętni, którzy mogą przyjąć pielgrzymów prosimy o zgłoszenie się w zakrystii lub kancelarii.


Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Lichenia na Procesję Światła. Wyjazd w piątek 27.07. o godz. 12.00. Koszt 30 zł. Zapisy u p. Krystyny w sklepiku parafialnym.


Miesiąc lipiec to szczególny czas pątniczych wędrówek do sanktuariów Maryjnych. W tym tygodniu odbywają się także mini-pielgrzymki po parafiach w Fordonie. W środę 18.07. po Mszy św. o godz. 18.30 wyrusza do naszej parafii pielgrzymka z parafii MB Królowej Męczenników. Z kolei w czwartek 19.07. po Mszy św. o godz. 18.00 pielgrzymka z naszej parafii idzie do parafii św. Łukasza. Szczegółowy plan znajduje się w gablotach.


W czwartek (19 lipca) o godz. 18:00 Msza św. w int. Parafialnego Zespołu Caritas.


Ogłoszenie Szkół Salezjańskich: Osoby, które chciałyby przyjąć na stancję ucznia, proszone są o kontakt z sekretariatem w Liceum Salezjańskim.


Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia za wstawiennictwem Maryi Wspomożycielki Wiernych i patrona parafii św. Marka życzymy wielu łask Bożych i wszelkiej pomyślności.