....

Parafia Matki Boskiej Królowej Męczenników w Bydgoszczy

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia Matki Boskiej Królowej Męczenników w Bydgoszczy

XIII Niedziela Zwykła
01.VII.2012 rok


1. Przypominamy o wakacyjnym porządku Mszy Św. W tygodniu i w niedziele oraz święta nie ma Mszy Św. o godz. 17.00.

2. Dla dzieci i młodzieży rozpoczęły wakacje a dla wielu dorosłych czas urlopów. Zatroszczmy się, aby przeżyły je w zdrowiu, ciesząc się pięknem świata trwając w zjednoczeniu z Panem Bogiem. Pamiętajmy o niedzielnej i świątecznej Mszy św.

3. W środę łącznie z wieczorną Mszą św. modlitwy i spotkanie Żywego Różańca.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. będzie w piątek od godz. 17.00-18.30. W czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie Stowarzyszenia Wspierania Powołań. Serdecznie zapraszamy. Ze względu na czas wakacyjny chorych w lipcu i sierpniu nie odwiedzimy.

5. Trwają przygotowania do XVII Pieszej Pielgrzymki Promienistej grupy biało-żółtej na Jasną Górę w dniach od 21. lipca do 01. sierpnia. Koszt pielgrzymki to w całości 180 zł obejmuje wyżywienie, ubezpieczenie, nocleg w Częstochowie i powrót specjalnie podstawionymi autokarami do domu. Zapisy w biurze parafialnym w godzinach urzędowania, w zakrystii po Mszach Św. oraz u ks. przewodnika do dnia 15 lipca włącznie. Spotkanie organizacyjne dotyczące szczegółów pielgrzymki 15 lipca (niedziela) o godz.19.15 w kaplicy.

6. Nadal istnieje możliwość składania do skrzyni miłości pielgrzyma intencji modlitwy. Cieszymy się, że tak wielu parafian włącza się w to niezwykłe dzieło naszej wspólnoty i oddaje w ręce pielgrzymów sprawy trudne, bolesne, strapienia życia i podziękowania. We wszystkie tych intencjach będziemy modlić się w czasie drogi i zostaną one złożone przed wizerunkiem Matki Najświętszej na Jasnej Górze. Formularze modlitwy wraz z objaśnieniem są wyłożone na skrzyniach pielgrzyma

7. Parafia nasza organizuje pielgrzymkę autokarową do Częstochowy na powitanie naszych pątników w dniu 31 lipca tj. wtorek. Warto skorzystać z tej niezwykłej okazji, by w tym dniu być z tymi, którzy po ogromnym trudzie dotrą na Jasną Górę pieszo. Przy zapisie prosimy o podanie numeru PESEL. Zapisy przyjmujemy w biurze parafialnym, a także po każdej Mszy św. w zakrystii. Koszt wyjazdu 80 zł. Serdecznie zapraszamy.

8. Za tydzień w niedzielę 8 lipca, po każdej Mszy Św. pielgrzymi zbierać będą ofiary do puszek na rzecz Pieszej Pielgrzymki Promienistej. Ofiary te pomogą w znacznym stopniu w wyżywieniu naszej grupy, pokryją także częściowo koszty transportu ciężarowego i autokarowego naszych pielgrzymów. Pozwolą również na zabezpieczenie w pełni organizacji pielgrzymki. Za każdy dar na rzecz naszego wspólnego dobra w imieniu pielgrzymów już dziś ks. Marek, przewodnik grupy sercem dziękuje.

9. Zachęcamy do wakacyjnej cotygodniowej lektury „Przewodnika Katolickiego”.

10. . Koło Radia Maryja organizuje dwu dniową pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 7- 8 lipca. Zapisy w sklepiku parafialnym, zakrystii i biurze parafialnym.

11. Dnia 1 sierpnia w naszej wspólnocie parafialnej gościć będziemy pieszych pielgrzymów z Gdańska. Dlatego jak co roku zwracamy się do chętnych, którzy chcieliby włączyć się w ten pielgrzymi trud, przyjmując na nocleg pątników. Rezerwacja noclegów pielgrzymów z Gdańska w zakrystii po każdej Mszy św. i w biurze parafialnym.

12.Uprzejmie informujemy, ze w lipcu i sierpniu będzie można przystąpić do spowiedzi św. w ramach stałego konfesjonału od poniedziałku do piątku z wyłączeniem sobót.


14. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie wycieczki, obozy, kolonie, życzymy udanego, radosnego wypoczynku, ale też przypominamy o obowiązku niedzielnej Mszy św. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo, niech ono nas prowadzi.