....

Parafia pw. św. JADWIGI KRÓLOWEJ Bydgoszcz

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
Parafia Rzymskokatolicka

pw. św. JADWIGI KRÓLOWEJ

85-171 Bydgoszcz, ul. Wojska Polskiego 7Komunikaty Duszpasterskie 8.07.2012 roku1. W środę w liturgii wspominamy św. Benedykta pamiętajmy w naszych modlitwach szczególniej o Ojcu Świętym.

2. W piątek 13 lipca zapraszamy wszystkich na różaniec fatimski po wieczornej Mszy św.!

3. Przypominamy, że we wszystkie niedziele lipca i sierpnia nie ma Mszy św. o godzinie 15.00. Porządek pozostałych Mszy św. i nabożeństw pozostaje bez zmian.

4. Serdecznie zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Pod chórem znajdziemy Przewodnik Katolicki w cenie 4,- złotych, w którym przeczytamy o wakacjach z Panem Bogiem, o dominicantes, czyli uczestniczących w niedzielnej Mszy św., o budujących się świątyniach, i wielkim dziedzictwie duchowym i kulturowym cystersów, a także o tajemnicach Madonny Sykstyńskiej, o człowieku niezupełnie wierzącym, gestach w liturgii, a także o nauce Kościoła na temat chrześcijańskiego pogrzebu i niepokojących pomysłach ustawodawczych SLD na ten temat oraz o jubileuszowym spotkaniu Apostolstwa Dobrej Śmierci w Górce Klasztornej.

Podczas wakacji nie wydajemy Tygodnika Parafialnego. Aktualne komunikaty i intencje znajdziemy w gablotach ogłoszeniowych oraz na naszej stronie internetowej, na którą serdecznie zapraszamy!

5. W związku z pobytem na wakacjach ks. Krzysztofa w lipcu, sierpniu i wrześniu możemy przyjąć jeszcze intencje na Msze św. o godzinie 7.00. Osoby zainteresowane zapraszamy do Biura Parafialnego oraz po niedzielnych Mszach św. do zakrystii!

6. Jeszcze tylko do jutra przy naszej świątyni ustawiony będzie mammobus, w którym panie mogą wykonać bezpłatnie badania w godzinach od 8.30 do 13.30. Zapraszamy!

7. W sklepiku są do nabycia płyty – cegiełki z pieśniami pielgrzymkowymi w cenie 20,- złotych. Dochód z tej sprzedaży przeznaczony jest na rozwój naszej Diecezjalnej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę.

U pani Ireny można też odbierać płyty ze zdjęciami z pielgrzymki do Wilna.

8. Na spotkanie z mistyczką z Damaszku – Myrną Nazzour, która jako charyzmat otrzymała dar modlitwy o uzdrowienie serdecznie zapraszamy do Mogilna w sobotę i niedzielę 14 i 15 lipca. Więcej informacji na plakacie i ulotkach pod chórem.

9. Dzieciom, młodzieży, wszystkim Parafianom, Sympatykom oraz Gościom życzymy radosnego i bezpiecznego przeżywania wakacji i urlopów. Przy tej okazji przypominamy o odpowiednim stroju podczas Mszy św., modlitwy i zwiedzania miejsc świętych. Wszyscy powinni mieć zawsze zakryte ramiona, a mężczyźni długie spodnie. Niech nasz strój w świątyni będzie czytelnym znakiem wiary i wyrazem szacunku dla Pana Boga.