....

Parafia p.w. Świętych Polskich Braci Męczenników Bydgoszcz

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
Parafia p.w. Świętych Polskich Braci Męczenników
Sanktuarium Nowych Męczenników

Diecezja Bydgoska
Dekanat bydgoski IV

ul. ks. J. Popiełuszki 3
85-863 Bydgoszcz

Ogłoszenia Parafialne XIII Niedziela zwykła „B”
1 lipca 2012 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy XIII Niedzielę zwykłą, pierwszą podczas tegorocznych wakacji. Wszystkim wypoczywającym – szczególnie dzieciom i młodzieży życzymy dobrej pogody, radosnych chwil i bezpiecznych wakacji oraz wytrwałego podążania za Chrystusem i odkrywania obecności Boga w pięknie otaczającej nas przyrody. W Kościele Nawiedzenia do godz. 14,oo wystawienie i możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Wejdźmy na chwilę osobistej rozmowy z Chrystusem obecnym dla nas w tajemnicy Eucharystii.
2. Jak każdego roku przed wakacyjnymi wyjazdami święcimy pojazdy mechaniczne i modlimy się o bezpieczne podróżowanie. Święcenie pojazdów dzisiaj po Mszy św. o godz. 18,oo przed Kościołem Nawiedzenia, wjazd od ul. Białogardzkiej, wyjazd w stronę ul. Łomżyńskiej. Podczas tego poświęcenia będzie można złożyć ofiary na zakup samochodów dla polskich misjonarzy.
3. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu Msze św. w dni powszednie odprawiamy w porządku wakacyjnym tj. o godz. 7,oo; 8,oo i 18,oo. Porządek niedzielny pozostaje bez zmian tj. o godz. 7,3o; 9,oo; 10,15; 11,3o; 13,oo; 18,oo i 20,oo. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
4. We wtorek obchodzimy Święto św. Tomasza Apostoła a w piątek wspomnienie bł. Teresy Ledóchowskiej – dziewicy. Wszystkim Solenizantom składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask i skutecznego orędownictwa św. Patronów.
5. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota lipca. Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 17,oo.
6. W dniach 2 do 7 lipca na Wyspie Młyńskiej odbywać się będą 35. Bydgoskie Impresje Muzyczne, są to Międzynarodowe Spotkania Muzykującej Młodzieży. Szczegóły znajdują się na plakatach w gablotach ogłoszeń.
7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” znajdziemy m.in. artykuł o najstarszym wolontariuszu w Polsce, który działa w naszym Hospicjum. Do nabycia są też płyty zespołu pielgrzymkowego z nagranymi pieśniami, które ubogacają Pielgrzymów w drodze na Jasną Górę. Płyta w cenie 20 zł. jest też formą wsparcia naszych pieszych pielgrzymów na Jasną Górę. Zachęcamy do nabycia.
8. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę jako II niedzielę miesiąca będą przeznaczone na potrzeby remontowe naszego Sanktuarium. Po ostatnich nawałnicach pewnych napraw będzie wymagał dach na kościele i na plebanii. Bóg zapłać za wszelkie formy materialnego wsparcia.