....

Parafia Matki Boskiej Królowej Męczenników w Bydgoszczy

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia Matki Boskiej Królowej Męczenników w Bydgoszczy

XIV Niedziela Zwykła
08.VII.2012 rok


1. Dzisiejsza niedziela jest czternastą w liturgicznym roku kościelnym. Trwają wakacje, czas urlopów i wypoczynku. Odnowa naszych sił niech będzie również czasem wdzięczności Bogu za taką możliwość.

2. W piątek przypada kolejny „dzień fatimski”. Zapraszamy wspólnoty działające w parafii na trzecie w tym roku nabożeństwo fatimskie, które odbędzie się w 94 rocznicę objawień fatimskich po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30 Prosimy o przyniesienie ze sobą lampionów lub świec, aby podczas procesji na śpiew Ave wznosić je do góry.

3. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych! Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia.

4. Trwają przygotowania do XVII Pieszej Pielgrzymki Promienistej grupy biało-żółtej na Jasną Górę w dniach od 21. lipca do 01. sierpnia. Zapisy w biurze parafialnym w godzinach urzędowania, w zakrystii po Mszach Św. oraz u ks. przewodnika do dnia 15 lipca włącznie. Spotkanie organizacyjne dotyczące szczegółów pielgrzymki za tydzień 15 lipca (niedziela) o godz.19.15 w kaplicy.

5. Nadal istnieje możliwość składania do skrzyni miłości pielgrzyma intencji modlitwy. Cieszymy się, że tak wielu parafian włącza się w to niezwykłe dzieło naszej wspólnoty i oddaje w ręce pielgrzymów sprawy trudne, bolesne, strapienia życia i podziękowania. We wszystkie tych intencjach będziemy modlić się w czasie drogi i zostaną one złożone przed wizerunkiem Matki Najświętszej na Jasnej Górze. Formularze modlitwy wraz z objaśnieniem są wyłożone na skrzyniach pielgrzyma

6. Parafia nasza organizuje pielgrzymkę autokarową do Częstochowy na powitanie naszych pątników w dniu 31 lipca tj. wtorek. Warto skorzystać z tej niezwykłej okazji, by w tym dniu być z tymi, którzy po ogromnym trudzie dotrą na Jasną Górę pieszo. Przy zapisie prosimy o podanie numeru PESEL. Zapisy przyjmujemy w biurze parafialnym, a także po każdej Mszy św. w zakrystii. Koszt wyjazdu 80 zł. Serdecznie zapraszamy.

7 Dzisiaj po każdej Mszy Św. pielgrzymi zbierać będą ofiary do puszek na rzecz Pieszej Pielgrzymki Promienistej. Ofiary te pomogą w znacznym stopniu w wyżywieniu naszej grupy, pokryją także częściowo koszty transportu ciężarowego i autokarowego naszych pielgrzymów. Pozwolą również na zabezpieczenie organizacji pielgrzymki. Za każdy dar na rzecz naszego wspólnego dobra w imieniu pielgrzymów już dziś ks. Marek, przewodnik grupy sercem dziękuje.

8. Dnia 1 sierpnia w naszej wspólnocie parafialnej gościć będziemy pieszych pielgrzymów z Gdańska. Dlatego jak co roku zwracamy się do chętnych, którzy chcieliby włączyć się w ten pielgrzymi trud, przyjmując na nocleg pątników. Rezerwacja noclegów pielgrzymów z Gdańska w zakrystii po każdej Mszy św. i w biurze parafialnym.

9. Od jutra za tydzień 16 lipca, przypada wspomnienie Najśw. Maryi Panny z góry Karmel. Wspomnienie to przypomina nam o bardzo ważnej praktyce religijnej w chrześcijańskiej duchowości, a mianowicie o szkaplerzu. Szkaplerz obok Różańca stał się jednym z podstawowych nabożeństw maryjnych. Czcząc Matkę Bożą Szkaplerzną, wierzymy, ze jest Ona Wspomożycielską dusz czyśćcowych. Msza Św. z poświęceniem szkaplerzy i ich nałożeniem w poniedziałek 16 lipca o godz. 8.30.

10. Zachęcamy do lektury tygodnika „Przewodnik Katolicki”.

11. Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza we wtorek o godz. 18.00 na modlitwę różańcową i Mszę św. w intencji żywych i zmarłych członków wspólnoty.

12. Uprzejmie informujemy, ze w lipcu i sierpniu będzie można przystąpić do spowiedzi św. w ramach stałego konfesjonału od poniedziałku do piątku z wyłączeniem sobót.