....

Parafia w Śmielinie p.w. Błogoslawionego Czeslawa

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia Rzymsko-Katolicka w Śmielinie p.w. Błogosławionego Czesława Śmielin

Ogłoszenia parafialne

29.07.2012

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Rozmnożenie chleba na pustyni było przygotowaniem do cudu innego chleba, tego, którego swoim wyznawcom pozostawił Jezus Chrystus. Chodzi tu o Eucharystię i wszystko, co Ona ze sobą niesie. Nie lekceważmy w wakacje tego duchowego skarbu!
W środę będziemy obchodzić kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Poległo wówczas bardzo wielu ludzi, którzy odznaczali się wielką miłością do Ojczyzny. Oby ofiara ich życia przemówiła także do nas i skłoniła nas do budowania w sobie patriotyzmu, potrzebnego nie tylko w czasie wojny, ale i pokoju.
W czwartek 2 sierpnia ci, którzy nawiedzą swój kościół parafialny, przystąpią do Komunii Świętej i pomodlą się w intencjach wyznaczonych przez papieża, mogą otrzymać tak zwany odpust Porcjunkuli, wyproszony przez świętego Franciszka z Asyżu.
Sierpień tradycyjnie przeżywany jest jako miesiąc trzeźwości. Przez wyrzeczenie się picia napojów alkoholowych chcemy przeprosić Pana Boga za ogromne cierpienia, jakie niesie naszej Ojczyźnie nieuporządkowanie w tym względzie, a także chcemy ćwiczyć naszą wolę, by była coraz silniejsza i bardziej konsekwentna.
W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca- dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne; pierwszy piątek będzie szczególna okazja do pojednania się z Bogiem od godz. 15:30; pierwsza sobota miesiąca- dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi.
W piątek tj. 3 sierpnia udam się do chorych i starszych wiekiem parafian z Komunią św. o godz. 9:00.

W TYM TYGODNIU NABOŻENSTWA:

Środa – Różaniec św. przed Mszą św. i nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

Piątek – Koronka do Miłosierdzia Bożego przed Mszą św.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

We wtorek, 31 lipca – święta Ignacy z Loyoli

W środę, 1 sierpnia– święty Alfons Liguori, biskup i doktor Kościoła.

W sobotę, 4 sierpnia– święci Jan Maria Vianney, patron proboszczów i kapłanów. W tym dniu pamiętajmy w modlitwie o naszych duszpasterzach.