....

Parafia p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Kcynia

XII NIEDZIELA ZWYKŁA 24. VI. 2012r.

Parafia p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Kcynia

Rynek 28

89-240 Kcynia

Diecezja Bydgoska

W czwartek - 28 VI - przypada 22 rocznicę erygowania przez Księdza Prymas Józefa Kard. Glempa naszej parafii. Módlmy się, by Bóg błogosławił nam w pracy duszpasterskiej..

W piątek - 29 czerwca - uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, na fundamencie Apostołów Chrystus zbudował swój Kościół. Msze święte godz. 8, 00, 10, 00 i 17, 30. W modlitwach pamiętajmy o papieżu Benedykcie XVI.

Tego dnia główne uroczystości religijne związane z 750 rocznicą nadania Kcyni praw miejskich. Uroczysta Msza św. sprawowana przez księdza biskupa Jana Tyrawę o godz. 17 30. Zapraszamy do wspólnej dziękczynnej modlitwy.

Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego w piątek /29. VI./ godz. 8, 00. Zapraszamy rodziców, nauczycieli i wychowawców. Rodziców prosimy, aby dołożyli starań, by ich dziecko kończyło rok szkolny i katechetyczny spowiedzią i Komunią świętą.

Ksiądz prefekt mgr Przemysław Komasiński dekretem księdza biskupa Jana Tyrawy, z dniem 30 VI, zostaje przeniesiony z naszej parafii do parafii Chrystusa Króla w Bydgoszczy. Bóg zapłać za trzy lata pracy duszpasterskiej u nas; za katechizację dzieci i młodzieży, za troskę o ministrantów, za prowadzenie strony internetowej parafii, za każde dobro – Bóg zapłać. Pamiętać będziemy w modlitwach. Szczęść Boże dalszej pracy kapłańskiej.

Ksiądz Biskup Ordynariusz mianował wikariuszem naszej parafii Księdza Neoprezbitera mgr Mateusza Skierę. Wspierajmy pracę księdza Mateusza naszymi modlitwami.

Msza św. w Iwnie w okresie wakacyjnym o godz. 16, 00.

Rozliczenie z festynu parafialnego - 2012

Dochód:

- z losów – 9 430 zł.

- kawiarenka, wóz, licytacja, strzelanie – 7 190 zł.

/grill - 1235 , kawiarenka - 3 140, licytacja - 940, wóz - 1415

- wpłaty, ofiary parafian do biura – 2 140 zł.

- łącznie wpływy: 18 760 zł. Wydatki parafii – 250 zł.

Dochód z festynu - 18 510 zł.

Bogu niech będą, dzięki, że pozwolił bezpiecznie przeżyć VIII festynem parafialnym. Bóg zapłać Wszystkim trudzącym się dla festynu i wszystkim w nim uczestniczącym.

Bóg zapłać za fanty: parafianom z wiosek: Dębogóra, Grocholin, Iwno, Kazimierzewo, Karmelita, Stalówka, Łankowice, Palmierowo, Sierniki, Włodzimierzewo, Żurawia /640 zł./ i z Kcyni: handlowcom, rzemieślnikom i wszystkim indywidualnym ofiarodawcom, Urzędowi Miasta, Radzie Miasta i Gminy, Komitetom Osiedlowym, Zakładowi Poprawczemu oraz firmom: Bank Spółdzielczy, Apteka, Masarnia GS, „Pałuki” z Malic Guszczyński, Kawiarnia Wrzos – Paszkiewicz, Gospodarstwo Rolne Grocholin, „Jalux”, Rowery Michalak, p. Kurek, Kamieniarstwo Domżalski, Kamieniarstwo Wesołowski, ABS Świtalski, Meble-Czaplicki, „Mag Dom”, „Dla Domu” „Sandra”, Instalmet,. Nowak, Piekarnia, Bóg zapłać za wpłaty na konto parafii i do biura parafialnego. Bóg zapłać zespołom: Dzieciom z GOK-u, Chórowi Akatyst, „Jesienny Kwiat” z Szubina, „Propaganda Dei” z Piły. Wszystkim, którzy mieli tu swój udział. Dziękujemy: Pracownicom i Pracownikom: GOK-u, Apteki, Naszej Przychodni, Stowarzyszeniu „Karmel”, Komunalki, Straży, Policji i Braciom z Kurkowego Bractwa, Młodzieży pracującej przy losach i fantach, oraz pracującym w Kawiarence i na strzelnicy. Dziękujemy za słodkości / było bardzo dużo/, za placki i pączki, za chleb, smalec i ogórki, kluski i bigos, za napoje i artykuły garmażeryjne. By nie pominąć nikogo, więc za Wszystkim i wszystko – Bóg zapłać. To wszystko na renowację naszej Kalwarii. Przedszkole w Kcyni otrzyma od parafii meble dziecięce - ogrodowe.