....

Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Kolnie

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Kolnie

"1 kwietnia 2012 – Niedziela Męki Pańskiej - Niedziela Palmowa

> W liturgii Niedzieli Palmowej zawarta jest myśl o tym, jak zmienny jest człowiek. Przecież ci sami ludzie krzyczeli: „Hosanna” i „Ukrzyżuj Go”. Niech te dwa słowa sąsiadujące ze sobą, będą dla nas przestrogą przed uleganiem filozofii grzechu. Dzisiejsza niedziela wprowadza nas w Wielki Tydzień. Wielu z nas nie skorzystało jeszcze z sakramentu pokuty, prosimy, by nie odkładać tego na Triduum Paschalne lub święta. Od poniedziałku do środy będziemy spowiadać pół godziny przed każdą Mszą świętą.

> Tradycyjnie dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Młodzieży. Łączmy się modlitewnie z młodym, którzy gromadzą się dziś w poszczególnych stolicach diecezji, w naszej diecezji młodzież spotyka się w tym roku w Ostrołęce.

> Cały Wielki Tydzień przeżyjmy godnie i po chrześcijańsku. Szczególnie trzy święte dni: Wielki Czwartek, Piątek i Sobota, niech będą dniami zagłębiania się w Misterium Paschalne poprzez czynny udział w bogatej liturgii.

> W Wielki Czwartek: Msza Wieczerzy Pańskiej w naszej świątyni o godzinie 19:00; potem Adoracja w Ciemnicy do godziny 22:00. Przed trzema laty, w Wielki Czwartek 2009 roku, środowisko młodych katolików Archidiecezji Gdańskiej wraz ze swoimi duszpasterzami zainicjowało powstanie strony www.kapłani.com.pl. W zamierzeniu pomysłodawców strona miała stać się przestrzenią wymiany myśli oraz modlitwy w intencji kapłanów. W pewnej mierze też odpowiedzią na uproszczony obraz posługi kapłańskiej, jaki nierzadko obecny jest w przekazie medialnym. Do dzisiaj za pośrednictwem strony objęto modlitwą ponad 6000 kapłanów. Na progu Wielkiego Tygodnia zwracamy się z prośbą o włączenie się w akcję środowiska strony tej strony „Słudzy Pana. Kapłani proszą o modlitwę”. Jej celem jest modlitwa za kapłanów jako wyraz wspólnej odpowiedzialności za dobro Kościoła. Akcja będzie miała miejsce w Wielki Czwartek, a udział w niej będzie zaproszeniem do podjęcia modlitwy za tych, których Chrystus wybrał i nazwał swoimi przyjaciółmi. Plakat informacyjny w gablocie.

> W Wielki Piątek: Jutrznia o godzinie 8:30; o godzinie 10:00 – Droga Krzyżowa dla dzieci. O godzinie 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia; o 16:00 Droga Krzyżowa po terenie parafii – ulicami Ks. J. L. Grajewskiego, Witosa, Kolejową, Sportową, Sikorskiego przy blokach nr 5, 3 i 2, 11 Listopada, Wojska Polskiego, między blokami na osiedlu Witosa przy bloku nr 9 i 11 i ulicą Ks. J. L. Grajewskiego powrót do kościoła. O 19:00 – Liturgia Męki Pańskiej; Adoracja przy Grobie Pańskim do godziny 24:00. Ofiary składane podczas Adoracji Krzyża w Wielki Piątek są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. W tym dniu, obowiązuje post ścisły, czyli jakościowy i ilościowy: powstrzymujemy się od pokarmów mięsnych i tylko raz jemy do syta. Możemy zyskać odpust zupełny za udział w adoracji i ucałowaniu krzyża.

> Do udziału w Drodze Krzyżowej w Wielki Piątek ulicami naszej parafii zaprawiamy wszystkich, szczególnie zapraszamy poszczególne stany i grupy do prowadzenia wyznaczonych stacji.

Propozycja niesienia krzyża

I stacja - Policjanci
II stacja - Ojcowie
III stacja - Pracownicy zakładów produkcyjnych placówek usługowych i sklepów
IV stacja - Matki
V stacja - Rolnicy
VI stacja - Pracownicy służby zdrowia
VII stacja - Pracownicy administracji publicznej miasta i powiatu
VIII stacja - Seniorzy
IX stacja - Nauczyciele
X stacja - Młodzież (gimnazjum i szkół średnich)
XI stacja - Strażacy
XII stacja - Koła Żywego Różańca męskie i żeńskie
XIII stacja - Dzieci szkół podstawowych (przygotowujące się do I Komunii św.)
XIV stacja - Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa

> W Wielką Sobotę: Jutrznia o godzinie 8:30; poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w kościele o pełnych godzinach, od godziny 9:00 do godziny 15:00. Poświęcenie pokarmów we wsi Czerwone w Szkole Podstawowej o godzinie 930, na dzielnicy Sztreka ok. 9:45, w Rupinie u p. sołtysa ok. 10:00. Przychodząc do świątyni nie zapominajmy o adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie. Wigilia Paschalna celebrowana przez J.E. Ks. biskupa Stanisława Stefanka, rozpocznie się na zewnątrz kościoła przy ognisku o godzinie 19:00 – przynosimy na tę liturgię świece, oczywiście odpowiednio zabezpieczone przed wylewaniem się wosku na posadzkę. Zapraszamy wszystkich na czele ze strażakami na całonocną adorację przy Grobie Pańskim, prosimy poszczególne grupy parafialne o zgłaszanie chęci prowadzenia Adoracji. Wodę święconą będzie można zaczerpnąć z naczynia ustawionego pod chórem. Paschał w intencji wnuczki, w tym roku ufundował pan Tadeusz Kozioł – składamy mu serdeczne Bóg zapłać.

> W Niedzielę Zmartwychwstania Msza święta rezurekcyjna o godzinie 6:00 z procesją wokół kościoła, zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów; następne Msze o 9:30 11:30 i 18:00.

> Począwszy od Wielkiego Piątku rozpoczynamy Nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Nowenna będzie odprawiana w naszej świątyni pół godziny przed wieczornym nabożeństwem, z wyjątkiem Wielkiego Piątku – o 15:30 i Wielkiej Soboty ok. 15:15 bezpośrednio po ostatnim poświeceniu pokarmów, w pozostałe dni o 17:30.

> Dziękujemy wszystkim za modlitwy i ofiary składane na potrzeby naszej parafii, zarówno te składane na tacę, indywidualnie, u Radnych Parafii podczas zbiórki kwartalnej, czy wpływające na konto parafii. Dziękujemy również, za składane ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego Kołu Żywego Różańca Mężczyzn św. Wojciecha i osobom prywatnym. Ofiary składane przy ciemnicy, grobie i poświęceniu pokarmów będą przeznaczone również na kwiaty do grobu

> Zapraszamy do sprzątania kościoła w najbliższą sobotę na godzinę 16:00 mieszkańców ulic Targowej i Kolejowej. Mamy też gorącą prośbę aby nie stawiać nóg na klęcznikach, na podeszwach przynosimy piasek i rysujemy klęczniki tym samym je niszcząc.

> Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:
Sławomir Lipka kawaler parafii św. Małgorzaty w Gąsewie i Ewa Rydzewska panna parafii naszej – zapowiedź II;
Adam Ciołkowski kawaler parafii św. Anny w Kolnie i Katarzyna Podchul panna parafii naszej – zapowiedź II;
Adam Kulągowski kawaler parafii św. Anny w Kolnie i Patrycja Kowalczyk panna parafii naszej – zapowiedź I
– ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami proszony jest o zgłoszenie tego do kancelarii parafialnej."