....

Parafia rzym-kat. p.w. NMP Królowej Polski w Żninie Diecezja Gnieźnieńska

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia rzym-kat. p.w. NMP Królowej Polski w Żninie Diecezja Gnieźnieńska

Ogłoszenia parafialne
Niedziela – II Wielkanocna, Bożego Miłosierdzia – 15. 04. 2012r.

Dzisiejszą Niedzielą Bożego Miłosierdzia, kończymy Oktawę Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego.2. I –wsza spowiedź dzieci klas II będzie mała miejsce dzisiaj o godz. 14/45.

Dzieci przychodzą z rodzicami i zabierają albę, książeczkę i świecę.

Po spowiedzi wszyscy będą uczestniczyli we Mszy św. o godz. 16.3. W poniedziałek 16 dzień miesiąca modlimy się przez wstaw. błog Jana Pawła II za obecnego papieża Benedykta XVI. Obecny papież 16 kwietnia kończy 85 lat a 19 kwietnia przeżywać będzie 7 rocznicę wyboru na stolicę Piotrową.

Zapraszamy do modlitwy, którą rozpoczniemy o godz. 17/30.4. Członkowie Stow. Wspierania Powołań Kapłańskich spotykają się w najbliższy czwartek o godz. 18 w kościele.5. Zbiórka kandydatów na ministrantów w piątek o godz. 16/45.6. Młodzież zapraszamy na kolejne spotkanie w piątek. Tym razem rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 19/30 dalszy przebieg w domu parafialnym.7. Spotkanie kandydatów przygotowujących się do bierzmowania w niedzielę 22.04. o godz. 18.8. Proponowana data udzielenia sakrament Chrztu św. w naszym kościele to niedziela 29 kwietnia godz. 12/30.9. Przypominamy, że parafialne biuro caritas czynne jest w piątki od godz. 10 do 11.10. Organizujemy po raz czwarty Pieszą Pielgrzymkę do Grobu św. Wojciecha w dn. 27 –29 kwietnia Przewidziane dwa noclegi i udział w uroczystościach odpustowych ku czci św. Wojciecha i powrót autokarem.

Koszt 40 zł. Zapisy do 23 kwietnia u ks. Rafała.11. Organizujemy wyjazd do Andaluzji w Hiszpanii. Zwiedzimy m.in. Gibralltar, Sewillę, Kordobę, Granadę, Malagę.

Termin 17 do 24 września. Zapisy i wpłaty w wysokości 500zł oraz wszelkie informacje u ks. proboszcza.12. Stow. Rodzin Kat. zaprasza na comiesięczne spotkanie do kościoła św. Floriana w środę o godz. 18.

Stow. organizuje pielgrzymkę do Piaseczna, Pelplina, Kwidzyna, Gietrzwałdu, Brodnicy i Torunia.

Termin 23 –25 07.2012. Koszt 310zł. Zapisy z wpłatą w biurze parafii św. Floriana.Przypominamy, że do uroczystości Zesłania Ducha Świętego trwa czas tzw. spowiedzi wielkanocnej, do której zaprasza i zobowiązuje nas Kościół w pięciu przykazaniach kościelnych tj.

Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty.

Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię św.


Okazja do spowiedzi św. codziennie pół godziny przed Mszą św. o godz. 7 i 18.Jeszcze dziś można złożyć ofiarę na zakup materiałów budowlanych na budowę kaplic w Burundii w Afryce.

Ofiary dla Burundii można składać do skarbony w kościele z napisem Jałmużna Postna.