....

Parafia św. Marka Bydgoszcz

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
Parafia św. Marka
Salezjanie
ul. Salezjańska 1
85-792 Bydgoszcz

Niedziela Miłosierdzia – 15.04.2012 r.


Dziś Niedziela Miłosierdzia. O godz. 14:50 w kaplicy uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego. Taca przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła i kaplicy. Tradycyjnie dzisiejsza niedziela jest świętem patronalnym CARITAS. Nasz Parafialny Zespół Caritas spotyka się w każdy III czwartek miesiąca na Mszy św. o godz. 18:00. Najbliższe odbędzie się w czwartek (18 kwietnia). Po Mszy św. spotkanie w salce. Osoby pragnące się włączyć w działalność charytatywną zapraszamy na to spotkanie.
W przyszłą niedzielę (22 kwietnia) po wieczornej Mszy św. rozpocznie się nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie za przyczyną św. Dominika Sawio.


W tym tygodniu odbywają się próby dla dzieci przed I Komunią św. : w poniedziałek (16 kwietnia) o godz. 17:00 ; w piątek (20 kwietnia) – o godz. 17:00 oraz o godz. 18:30 obowiązkowe spotkanie z rodzicami.
W sobotę (21 kwietnia) I spowiedź dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. Początek o godz. 10:00.


W poniedziałek (16 kwietnia) o godz. 18:00 Msza św. w int. Kręgów Domowego Kościoła. Po Mszy św. spotkanie w salce.


W najbliższą sobotę (21 kwietnia) w godz. od 11:00-12:30 odbędzie się w Oratorium „Wiosenna Zabawa Taneczna”. Zapraszamy do przebrania w kolorze żółtym.
We wtorek (17 kwietnia) w Oratorium od godz. 16:00-18:00 będzie można skorzystać z usług fryzjerskich.


Parafia św. Łukasza organizuje w tym roku pielgrzymki do Ziemi Świętej oraz do Katynia i Moskwy. Jest także organizatorem wakacyjnego wyjazdu dla dzieci do Krakowa. Informacje szczegółowe na plakatach w gablotce.


Osoby, które zgłosiły się na pielgrzymkę parafialną do Włoch prosimy o kontakt z ks. Proboszczem – chodzi o sprawy organizacyjne.


Przypominamy, że od piątku (20 kwietnia) do niedzieli (22 kwietnia) można składać kolejny raz makulaturę na misje w Sudanie. Dziękujemy za wsparcie tej akcji.


Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia za wstawiennictwem Maryi Wspomożycielki Wiernych i patrona parafii św. Marka życzymy wielu łask Bożych i wszelkiej pomyślności.