....

PARAFIA pw. Wniebowzięcia NMP Kopanica

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
PARAFIA pw. Wniebowzięcia NMP
64-225 Kopanica, ul. Poniatowskiego 51/53

Ogłoszenia na II Niedzielę Wielkanocną – 15.04.2011r

Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego a po niej msza św. W ostatni dzień Oktawy Wielkanocy pragnę serdecznie podziękować wszystkim za zaangażowanie religijne, i duchowe przeżycie tego czasu. Za Niedzielę Palmową: inscenizację wjazdu Pana Jezusa (p.Zygmuntowi i właścicielce Kucyka oraz dziewczynce), dzieciom szczególnie za obecność z palmami, młodzieży i osobom z Kręgu biblijnego za czytanie Pasji. Czarkowi za pomoc w przygotowaniu. Za pamięć i obecność wszystkim w Wielki Poniedziałek w 7 Rocznicę śm. JPII., szczególnie chórowi na czele z Profesorem O.Krzysztofem, delegacjom z Rady Parafialnej, od mieszkańców z Wąchabna i Małej Wsi składających wiązanki i znicze. Za obecność i aktywność duchową podczas Świętego Triduum Paschalnego: za modlitwę i życzenia szczególnie delegacjom ministrantów i młodzieży z KSM, Żywemu Różańcowi, Margaretkom, Chórowi, Radzie Parafialnej, Mieszkańcom Jaromierza w Wielki Czwartek. Panom biorącym udział w obrzędzie obmycia nóg. Za Wielki Piątek, Sobotę i Niedzielę Zmartwychwstania: wszystkim adorującym-szczególnie stojącym na straży Strażakom z Wąchabna-p. Rysiowi za koordynację. Dzieciom pierwszokomuninjnym z ich rodzicami, obecnym kandydatom do Bierzmowania, Czarkowi i Młodzieży z KSM-u za przygotowanie pięknej inscenizacji Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek. Chórowi za ubogacenie muzyczne i duchowe przeżycie tych dni, dziewczynom śpiewającym z p.Organistą w Wielkanoc, biorącym udział w procesji Rezurekcyjnej-niosacym krzyż, figurę Zmartwychwstałego, paschał, feretrony, sztandary, chorągwie, baldachim, asystującym kapłanowi, dzieciom i młodzieży z Wąchabna i całej parafii. Raz jeszcze dziękuję zaangażowanym w postawienie nowego Krzyża i za obecność przy Jego poświęceniu na czele z ofiarodawcami i Sołtysem z Jaromierza. Za przygotowanie na ten świąteczny czas Kościoła przez rodziny z Jaromierza, za kwiaty p. Zdzisławowi Brudle, za ich dostarczenie. Służbie Liturgicznej, ministrantom, Szafarzom Nadzwyczajnym Najświętszego Sakramentu, ministrantom i pracownikom. Wszystkim i każdemu z osobna za składane w tych dniach ofiary na Mszach św.i podczas uwielbienia Krzyża i adoracji, za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, i na Daninę Diecezjalną. Za wszelkie dobro Bóg zapłać.

Dziś na każdej mszy św. zbiórka na nasze cele remontowe.

Na WT UAM i KUL zebrano sumę 1.578 zł.

Zachęcam, także do czytania prasy katolickiej. Dzieci pamiętajcie o ziarenkach. Na 150 rozdanych skarbonek w szkole przez katechetów szejscioro dzieci podjęło dar wyrzeczenia na cel potrzebujących. Ofiarowały ogółem 56 zł i 56 gr. Bóg zapłać.

W rozpoczynającym się tygodniu pamiętajmy szczególnie w modlitwie o Papieżu Benedykcie XVI z okazji jego 85 Urodzin, które przypadają jutro (16.04.) oraz 7 Rocznicy jego pontyfikatu (19.04.), a także o 10 rocznicy ingresu Arcybiskupa Metropolity Stanisława Gądeckiego.

Polecam się w modlitwie z racji wyjazdu na rekolekcje kapłańskie. Dyżur pełni O.Wojciech. We wtorek msza o 17.00. Spotkanie ministrantów w czwartek po mszy św.w Kościele.