....

Parafia rzymskokatolicka pw. Świętego Andrzeja Apostoła w Zabrzu

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
Parafia rzymskokatolicka pw. Świętego Andrzeja Apostoła w Zabrzu
41-800 Zabrze, ul. Wolności 196

Dziś Niedziela Wielkanocna. O godzinie 16.00 – uroczyste nieszpory świąteczne, o godzinie 18.00 – Msza święta wieczorna. Zapraszamy.

Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Za tydzień kolekta III niedzieli miesiąca przeznaczona na spłatę kolejnej raty kredytu.

Jutro Poniedziałek Wielkanocny. W tym dniu zostaną wygłoszone tradycyjne nauki świąteczne. Kazania wygłosi ks. Tomasz Jaklewicz, redaktor „Gościa Niedzielnego”. W drugi dzień świąt nie ma Mszy świętej o godzinie 13.15. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Także jutro 100. rocznicę urodzin obchodzi nasza parafianka – pani Adelajda Wawersig. Dostojnej solenizantce składamy życzenia Bożego błogosławieństwa oraz wszelkiej pomyślności.

We wtorek zapraszamy do udziału w nabożeństwie ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. O godzinie 18.00 – Msza święta i Nowenna Nieustająca.

Msza święta szkolna w czwartek o godzinie 17.00. Prosimy rodziców, by przypominali dzieciom o tym obowiązku. Po Mszy obowiązkowe spotkanie dla klas drugich gimnazjalnych przed bierzmowaniem.

W piątek o godzinie 16.00 w domu katechetycznym spotkanie parafialnego klubu seniora. Zapraszamy zainteresowanych.

W tym samym dniu od godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza święta zbiorowa za zmarłych, natomiast w sobotę o godzinie 9.00 Msza święta w języku niemieckim (po Mszy spotkanie w domu katechetycznym).

Także w sobotę o godzinie 8.30 w domu katechetycznym kolejne spotkanie dla osób dorosłych przygotowujących się do bierzmowania.

Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. W tygodniu przed nabożeństwami wieczornymi odprawiamy w kosciele nowennę do Bożego Miłosierdzia (dzisiaj uczynimy to podczas nieszporów).

Także za tydzień zostanie odprawiona uroczysta Msza święta w intencji dzieci obchodzących rocznicę Pierwszej Komunii świętej (w przypadku ładnej pogodny spotykamy się przed godziną 9.00 przy Grocie). Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy do spowiedzi w sobotę od godziny 17.00.

Dziękujemy osobom przygotowującym wystrój Bożego Grobu oraz dbającym o czystość kościoła jak również służbie liturgicznej, szafarzom Eucharystii, Dzieciom Maryi, górnikom oraz wszystkim wiernym za udział w tegorocznych uroczystościach Świętego Triduum Paschalnego.

Tradycyjnie zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii oraz przy wyjściu z kościoła można nabyć świąteczny numer „Gościa Niedzielnego”. W nim między innymi: na czym opiera się pewność naszej wiary, że Jezus zmartwychwstał oraz wiele innych ciekawych artykułów.

Wszystkim naszym Parafianom
życzymy pełnych pokoju i radości Świąt Zmartwychwstania Pańskiego z radosnym Alleluja!