....

Rzymskokatolicka Parafia NMP Królowej Polski Pogórze

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA II NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ – 8 KWIETNIA 2012

II Niedziela Wielkanocna czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego, kończy czas Oktawy wielkanocnej. Gromadzimy się na Eucharystii w atmosferze wielkanocnej radości. Umarły i pogrzebany Chrystus zmartwychwstał i żyje, aby wstawiać się za nami u Ojca. Trwa radość Bożego zwycięstwa nad śmiercią, piekłem i szatanem. Paschalny tryumf ukazuje dziś w sposób szczególny misterium Bożego Miłosierdzia.

1. Dzisiaj po południu, na godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
2. W środę Msza szkolna dla dzieci o godz. 18.00. W trosce o religijne wychowanie dzieci prosimy rodziców nie tylko o przypominanie o niej dzieciom, ale również, aby w miarę możliwości uczestniczyli wraz z nimi w tych Mszach św.
3. W czwartek, przypada 7 rocznica wyboru na Stolicę Piotrową obecnego papieża. Pamiętajmy w modlitwie o Ojcu Świętym Benedykcie XVI.
4. W piątek, z racji, że będzie to trzeci piątek miesiąca, podczas adoracji przed Najświętszym Sakramentem o godz. 7.30 oraz 17.30 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
5. Naszej młodzieży – tej gimnazjalnej oraz tej ze szkół ponadgimnazjalnych przypominamy
o Mszy dla niej w każdy piątek o godz. 18.00. W najbliższy piątek po Mszy wieczornej, specjalne nabożeństwo dziękczynienia za Sakrament Eucharystii dla kandydatów do bierzmowania oraz ich rodziców.
6. Już za dwa tygodnie, w ostatnią niedzielę kwietnia, w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii Świętej
7. W dniu dzisiejszym przypada już 13 rocznica śmierci ks. Karola Wojtka, który też przez pewien czas za ks. Stanisława posługiwał w naszej parafii. Wielu wspomina jego mocny śpiew i grę na gitarze. Bardzo dziękuję tym parafianom, którzy stale o nim pamiętają w swoich modlitwach, co szczególnie się zaznacza w tzw. „czasie wypominkowym”.
8. Bóg zapłać za wszystkie tak hojne ofiary złożone w okresie świąt. Szczególne podziękowania za ofiary ze skarbonek „Jałmużny postnej”. W tym roku zebrano rekordową sumę 2.295 zł. Przeznaczymy je na pomoc ludziom starszym. I tak w pierwszym rzędzie z pozdrowieniami od parafii odwiedzimy dwoje parafian przebywających w Domach Pomocy Społecznej. Panie Rejonowe proszę, jeśli w swoich dzielnicach mają takie osoby, którym potrzebna byłaby pomoc, aby zgłosiły to bezpośrednio u mnie. Najserdeczniej dziękuję również za ofiary na kwiaty. Przeznaczyliśmy je zgodnie z wolą ofiarodawców, stąd dekoracje kwiatowe w okresie wielkanocnym w naszym kościele były tak bogate. Poszliśmy śladami Marii Magdaleny, która też nie żałowała bardzo drogiego nardowego olejku i wylała go na stopy Zbawiciela.
9. Bóg zapłać za dzisiaj złożone ofiary a także za ofiary na utrzymanie cmentarza.
10. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy dzieci na zajęcia do świetlicy Anioła Stróża.
11. W gablotce parafialnej możemy zapoznać się z programem pielgrzymki do Rzymu organizowanej przez Stowarzyszenie Musica Sacra w pierwszą rocznicę beatyfikacji Jana Pawła II. Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w pielgrzymce.


Błogosławieństwo Boga Ojca, Syna i Ducha Świętego
niech spocznie na nas i wspomagana w pielgrzymce życia.
Niech wszczepi w nasze serca gorącą miłość do Boga i ludzi.
Wszystkim drogim Parafianom i naszym Gościom życzymy błogosławionej niedzieli!