....

Parafia p.w. św. Judy Tadeusza i św. Antoniego Padewskiego

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia p.w. św. Judy Tadeusza i św. Antoniego Padewskiego

Ogłszenia Duszpasterskie 15 kwietnia 2012 r.
Autor: ks. proboszcz Jacek Wawrzyniak SDS
13.04.2012.

Niedziela Bożego Miłosierdzia

1. Dzisiejsza niedziela, druga wielkanocna, nazywana jest niedzielą Miłosierdzia Bożego. Wszystkich czcicieli Miłosierdzia Bożego zapraszamy dzisiaj po południu do kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu. Adorację rozpoczniemy o godz.15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego, a zakończymy przed mszą św. o godz. 17.00.

2. Dzisiaj także, bezpośrednio po Mszy św. o godzinie 12.30 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II zapraszają na przedstawienie „Misterium Paschalne”.

3. Trwa remont dachu naszego kościoła. W minioną Niedzielę Zmartwychwstania taca przeznaczona na remont wyniosła 10 494 zł. Ponadto w tygodniu zostały złożone ofiary na ten cel w łącznej kwocie 1250 zł. Za składane ofiary składamy Bóg zapłać. Dziękujemy firmie transportowej pana Wiesława Burka za pomoc w wywiezieniu gruzu i śmieci ze strychu kościoła. Wszystkich Parafian prosimy o żarliwą modlitwę w intencji szczęśliwego przeprowadzenia remontu kościoła.

4. Jutro, 16 kwietnia, papież Benedykt XVI będzie obchodził 85 rocznicę urodzin. Natomiast w czwartek przypada 7 rocznica jego wyboru na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy o nim w modlitwie, prośmy Boga o wsparcie dla jego sił duchowych i fizycznych, by cały Kościół czuł jego ojcowską troskę i opiekę.

5. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej zapraszamy wraz z opiekunami na próbę – w środę 18 kwietnia o godz. 17.00.

6. W każdą środę, Żywy Różaniec zaprasza na wspólną modlitwę różańcową, pół godziny przed mszą św. wieczorną.

7. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o historii jedynego obrazu Miłosierdzia Bożego powstałego pod okiem św. Faustyny oraz w rozmowie z egzorcystą o tym, że bioenergoterapia nie pochodzi od Ducha Świętego. Natomiast w „Niedzieli” o dyskusji na temat nauczania religii w szkole oraz Bożym Miłosierdziu, jako polskim ratunku dla świata.