....

Parafia Matki Bożej Nieustają…cej Pomocy w Starachowicach

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia Matki Bożej Nieustają…cej Pomocy w Starachowicach

2 niedziela WIELKANOCNA „B” - 15.04.2012 r.1. Z racji Święta Miłosierdzia Bożego możemy dziś uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami i za pobożne odmówienie „Koronki do Miłosierdzia Bożego” w kościele wobec Najświętszego Sakramentu. Dziś takie Nabożeństwo o godz. 17.30. Chorzy mogą zyskać także taki odpust w swoich domach odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Przez cały dzień mamy możliwość ucałowania Relikwii św. Faustyny Kowalskiej, które są wystawione w klęczniku. Zarazem pragniemy złożyć serdeczne podziękowanie osobom zaangażowanym w Parafialnym Oddziale Caritas w dniu ich patronalnego święta, za ich pracę i poświęcony czas w niesieniu pomocy ludziom potrzebującym.


Próba dzieci przygotowujących się do I Komunii św., w sobotę o godz. 11.00. Natomiast dzieci przygotowujących się do Rocznicy Komunii św. we wtorek i środę o godz. 15.30.


W sklepiku parafialnym są do nabycia zaproszenia i pamiątki na I Komunie Świętą.


W zakrystii, a także na stronie internetowej jest już nowy grafik czytań dla diakonii liturgicznej.


Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży organizuje akcję rozprowadzania „smyczy” jako cegiełek na budowę kościoła bł. Jana Pawła II na radomskim Sadkowie. Koszt takiej cegiełki to tylko 2 zł.


W przyszła niedziele (22.04) po mszy św. o godz. 12.30 prosimy rodziców młodzieży przygotowujących się do sakramentu bierzmowania o przyjście na spotkanie organizacyjne.


Przypominamy, iż Katolika na mocy przykazań kościelnych obowiązuje wielkanocna spowiedź i Komunia św. do końca okresu wielkanocnego tj. do Niedzieli Trójcy św. (30 maja).


Są jeszcze wolne miejsca na Pielgrzymkę autokarową do Chorwacji i Medjugorie. Szczegóły w gablocie i zakrystii.


Przypominamy narzeczonym o obowiązku uczestniczenia przed ślubem w Dniu skupienia narzeczonych. Najbliższy taki dzień odbędzie się w sobotę 19 maja w Sanktuarium w Kałkowie.


Dziś o godz. 19.00 spotkanie Rady Parafialnej.


Dziękujemy parafianom z ul. Smugowej od nr 61 do końca za przygotowanie świątyni na liturgię dzisiejszej niedzieli i ofiarę 550 zł na potrzeby parafii. Msza św. w ich intencji będzie sprawowana 25 kwietnia o godz. 18.00. Troskę o nasz kościół przed liturgią następnej niedzieli powierzamy wierzącym rodzinom z ul. Lelewela 5 i 7.


Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: w „Gościu Niedzielnym” m.in.:

- obrazek Jezusa Miłosiernego z koronką do Bożego Miłosierdzia;

- historia jedynego obrazu Miłosierdzia Bożego powstałego pod okiem św. Faustyny;

- bioenergoterapia nie pochodzi od Ducha Świętego – rozmowa z egzorcystą.