....

RZYMSKOKATOLICKA PARAFIA św. Jana Chrzciciela w Kroczewie

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
RZYMSKOKATOLICKA PARAFIA św. Jana Chrzciciela w Kroczewie


Ogłoszenia parafialne - 8 kwietnia 2012
1. Wszystkim Gościom, którzy te radosne święta spędzają wśród swych najbliższych, wracając często do korzeni swojej wiary i Wam Drodzy Parafianie na Święta Zmartwychwstania Pańskiego życzymy wiele sił i radości. Niech Zmartwychwstały Chrystus ubogaca i umacnia Waszą codzienność i dodaje sił, aby każdy mógł powstać do nowego życia.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w ubogacenie Triduum Paschalnego i Wielkanocy: Lektorom i Ministrantom, Druhom Strażakom, Asyście procesyjnej, Dziewczynkom sypiącym kwiatkami i każdemu za życzliwość, pomoc i modlitwę. Szczególe podziękowania kierujemy dla Pani Ani Klimczewskiej i młodzieży: Malwiny Orzechowskiej, Karoliny Kowalik, Moniki Aleksandrowskiej, Moniki Smolińskiej, Dawidowi Grzybowskiemu i Dawidowi Kaliszewskiemu za pomoc ks. Pawłowi przy budowie Grobu Pańskiego.

3. Dziękujemy mieszkańcom Wojszczyc, Trębek Nowych – Lotnisko i Ośrodek, Falbog Wielkich za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

4. W Niedzielę Zmartwychwstania nie będzie Mszy św. o godz. 9.30 i 17.00. Msze w tym dniu będą tylko o godz. 6.00 i 11.30, a w Wojszczycach o godz. 10.00.

5. W drugi dzień świąt Msze św. tak jak w każdą niedzielę. Ofiary jakie składamy w ten dzień są przeznaczone na katolickie uczelnie naszej diecezji.

6. W następną niedzielę o godz. 12.30 specjalna Msza św. dla dzieci kl. II i IV i ich rodziców w ramach przygotowania się do Pierwszej Komunii Świętej oraz Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych. Po spotkaniu będą można odebrać stroje komunijne.

7. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.


Zachęcamy do lektury
tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” godnymi polecenia są następujące artykuły:

• Chrześcijaństwo głosi od 2 tys. Lat, że Jezus żyje. Na czym opiera się pewność naszej wiary?
• Benedykt XVI i mur hawański – O wizycie Papieża na Kubie.
• Czego nie wiemy o katastrofie smoleńskiej?
• Protesty emerytalne.

Oprócz tego znajdziemy bieżące informacje z życia Kościoła w naszej diecezji, w Polsce i na świecie.

– W kolejnym numerze „Małego Gościa Niedzielnego” znajduje się płyta z testami sprawdzającymi wiedzę dla gimnazjalistów oraz praktyczny przewodnik po trzech najważniejszych dniach w roku – po Triduum Paschalnym.