....

Parafia św. Rocha w Jasieńcu

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia św. Rocha w Jasieńcu

III NIEDZIELA WIELKANOCY
22.04.2012 R.


W poniedziałek / 23 kwietnia / uroczystość św. Wojciecha , Biskupa i Męczennika , Patrona Polski. Chcemy zrozumieć to wielkie zadanie, jakie wypełnił św. Wojciech przed dziesięcioma wiekami na naszej ziemi i chcemy też zrozumieć , jakie dzisiaj dla nas z tego faktu wypływają zadania. Przypomniał nam o tym Ojciec Święty 3 czerwca 1997 roku, gdy mówił do nas w Gnieźnie : „ Święty Wojciech jest ciągle z nami . Pozostał w piastowskim Gnieźnie i w powszechnym Kościele otoczony chwałą męczeństwa.. I z perspektywy tysiąclecia zdaje się dzisiaj przemawiać do nas słowami św. Pawła : „ Tylko sprawujcie się w sposób godny Ewangelii Chrystusowej ....” Odczytujemy raz jeszcze dzisiaj po tysiącu lat, ten Pawłowy i Wojciechowy testament. Prosimy, aby słowa tego testamentu doczekały się spełnienia również w naszym pokoleniu.


P. Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych dziękuje serdecznie mieszkańcom Parafii Jasieniec za liczny udział w II Edycji Koncertu Pieśni Sakralnej w Hołdzie Janowi Pawłowi II i wszystkim sponsorom , którzy pomogli w organizacji koncertu.


W przyszłą niedzielę /29 kwietnia / o godz.9.30 Msza św. w intencji solenizanta ks. Jarosława Sawickiego. Po Mszy św. dostojnemu solenizantowi złożymy życzenia.


W najbliższą niedzielę na wszystkich Mszach św. wystąpi zespół muzyczny „ Charyzmaty”. Zespół występował w czasie Mszy św. za Ojczyznę celebrowanych przez Sługę Bożego ks. Jerzego Popiełuszkę . Witał swoją muzyką Ojca Świętego Jana Pawła II podczas pielgrzymek do Ojczyzny. Zespół za swoje występy nie pobiera honorarium ani wynagrodzenia. Jedyną formą wsparcia dalszego działania zespołu „ Charyzmaty” są dobrowolne ofiary , które można złożyć po Mszach św. przed kościołem do puszek.