....

Parafia w Magdalence

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia Rzymskokatolicka św. Marii Magdaleny
ul. Ks. H. Słojewskiego 19
05-552 Wólka Kosowska

II Niedziela Wielkanocy czyli Miłosierdzia Bożego
Polecamy modlitwie pielgrzymów z naszej parafii, na czele z Ks. Proboszczem, którzy do 22 IV będą przebywać w Ziemi Świętej.
Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego, siostry z Derd serdecznie zapraszają na Mszę św. o godz. 8:00 i po Koronce do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00. W ich kaplicy trwa nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia, natomiast w czwartek, piątek i sobotę w Derdach czterdziestogodzinne nabożeństwo i adoracja NS – podejmijmy koronkę do Miłosierdzia w kaplicy sióstr w Derdach lub w naszych domach.
Dziś na Mszy św. o godz. 12:30 i po niej przygotowanie dla rodziców i dzieci przed I Komunią. Msza św. rozpocznie się oddzielnie dla dzieci w Sali Miłosierdzia i w kościele dla dorosłych. Po liturgii słowa dzieci przejdą do kościoła na wspólną część eucharystyczną. Prosimy o punktualność.
Dziś po Mszy Św. o godz. 12:30 rozstrzygnięcie konkursu Biblijnej Akademii Najmłodszych.
Dziś zapraszamy dzieci, które uczestniczyły w drodze krzyżowej, na bal wielkanocny na godz. 15:30.
W sobotę (21 IV) zbiórka ministrantów o godz. 10:00.
Publiczne Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki informuje, że Dzień Otwarty dla kandydatów do klas pierwszych w roku szkolnym 2012/2013 i ich Rodziców odbędzie się dnia 26 kwietnia 2012 roku o godzinie 17:30 w Sali Miłosierdzia obok kościoła w Magdalence – ul. Ks. Henryka Słojewskiego 19. Zebranie będzie poprowadzone przez Ks. Mirosława Cholewę i dyrektora szkoły – Panią Krystynę Tomasiewicz. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy! Więcej informacji na stronie internetowej: www.liceumwmagdalence.pl
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na ogłoszenie i włączyli się w organizację festynu parafialnego. Dzięki temu 13 maja odbędą się m.in. trzy koncerty, występ zespołu tanecznego, pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej, bieg na 4200 m, czy licytacja oficjalnej piłki Mistrzostw Europy Tango 12.
Jest jednak jeszcze trochę do zrobienia. Poszukujemy osób, które chciałyby pomóc przy organizowaniu zabaw i gier sportowych, w dalszym ciągu przyjmujemy fanty na loterię, nagrody w konkursach, a także wszelkie inne wsparcie, także finansowe. Jesteśmy również otwarci na wszelkie inne ciekawe pomysły.
Dochód z festynu zostanie w całości przekazany na powstające przy naszej parafii liceum.
Gdyby ktoś z Państwa chciał pomóc przy organizacji festynu – prosimy o zgłoszenie się po Mszy św. do biblioteki.
Zapraszamy na czuwanie Odnowy w Duchu Świętym na Jasnej Górze 19 maja br. Szczegóły w gablocie. Koszt przejazdu 40 zł. Zapisy telefonicznie: 22 757 78 45.
Zapraszamy również na pielgrzymkę do Sanktuariów Małopolski i podhala m.in. Piekary Śląskie, Wiktorówka, Ludźmierz, Imbramowice, Bahledówka i Łagiewniki, w dniach 31 VIII (piątek) – 2 IX (niedziela) br. Koszt 380 zł (w tym śniadania i obiadokolacje). Lista wyłożona jest w kruchcie kościoła . Zaliczkę 100 zł będziemy przyjmować 29 kwietnia po każdej Mszy św.
Zmarła Genowefa Sijka z Łaz.