....

Parafia Wszystkich Świętych w Pszczynie

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia Wszystkich Świętych w Pszczynie

15 kwietnia 2012 - Niedziela Miłosierdzia Bożego

Druga Niedziela Wielkanocna to Niedziela Miłosierdzia. W świetle miłosierdzia Bożego warto poważnie przemyśleć swoje życie. Słowo Boże mówi dziś, że każdy, kto wierzy w Boga, potrafi kochać innych. Spróbujmy mocno zachwycić się miłosiernym Bogiem, aby wystarczyło nam wiary w Boga i miłości do człowieka.

Kolekta przeznaczona jest na cele charytatywne w parafii i w archidiecezji.

Informacje duszpasterskie: 15 - 21 kwietnia 2012:


Zachęcamy tegorocznych maturzystów do udania się w sobotę do Katowic na pielgrzymkę maturzystów naszej archidiecezji. Początek o g. 16.00.Spotkanie zakończy się koncertem zespołu młodzieżowego.
Dziękujmy ks. diakonowi Michałowi Niewrzołowi za pomoc w duszpasterstwie w ostatnich tygodniach i życzymy błogosławieństwa Bożego na czas przygotowywania się do święceń prezbiteratu.
Dziś przypada odpust w parafii Miłosierdzia Bożego w Pszczynie.
W czwartek przypada 7. rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Papieża Benedykta XVI.
Zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, które odprawimy dziś o 15.00.
W tym tygodniu przypada 3 piątek miesiąca. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na Parafialny Fundusz Stypendialny.
IV Ogólnopolski Tydzień Biblijny rozpoczyna się 22 kwietnia. W ramach tego tygodnia odbędzie się u na II Maraton Biblijny czyli wspólne czytanie Pisma Świętego.
Na Wydziale Teologicznym U.Ś. odbędzie się „Dzień otwarty” w czwartek 19 kwietnia o g. 10.00.
Osoby, które pragną objąć stałym „Patronatem Misyjnym” naszą misjonarkę – Siostrę Maksymilianę Sojka pracującą w Boliwii mogą odebrać przed zakrystią stosowną Deklarację.
Nocna adoracja w kaplicy Sióstr Boromeuszek odbędzie się z wtorku na środę i rozpocznie się o g. 18.00.
Msza św. za uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Ekonomicznych z okazji Święta Szkoły odprawiona zostanie u nas w środę o 9.00.
Dzieci prosimy na mszę św. szkolną w środę.
Katecheza dla rodziców 3 klas gimnazjum odbędzie się w poniedziałek o 19.00.
Spotkanie Rodziny Szkaplerznej odbędzie się we wtorek po mszy św. o 8.00.
Dziś odbywa się liczenie wiernych.
Ks. arcybiskup zarządził przeprowadzenie wyborów do Parafialnych Rad Duszpasterskich w całej archidiecezji w dniu 20 maja. W związku z tym prosimy o zgłaszanie od dziś kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Imię, nazwisko i adres kandydata należy na piśmie złożyć u ks. proboszcza lub w Kancelarii do 12 maja. Kandydatami na członków PRD muszą być osoby pełnoletnie, czynie uczestniczące w życiu wspólnoty parafialnej, znani z zasad życia zgodnego z etyką katolicką.
W „Gościu Niedzielnym” znajduje się dziś obraz Jezusa Miłosiernego z Koronką do Bożego Miłosierdzia. Prosimy o zakupienie sobie „Gościa”.
Kolekta za tydzień przeznaczona będzie na budowę kościoła Bł. Jana Pawła II w Pszczynie.
Zbiórka odpadów wielkogabarytowych na terenie miasta Pszczyna rozpocznie się 23 kwietnia i przebiegać będzie zgodnie z harmonogramem zamieszczonym w gablotce.