....

Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Nawrócenia św. Pawła

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Nawrócenia św. Pawła
os. Piastowskie 79
61-159 Poznań

Ogłoszenia
UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - 2012r.

Dzisiaj z głęboką wiarą powtarzamy: Chrystus zmartwychwstał! Ten sam wczoraj, dziś i na wieki! Ostatnie słowo należy do Niego. Ponieśmy Jego światło wszędzie tam, gdzie panuje ciemność, nadzieję tam, gdzie czai się rozpacz, i miłość tam, gdzie wciąż jeszcze do głosu dochodzi nienawiść. Niech radość paschalna sprawi, że staniemy się świadkami Zmartwychwstałego Pana!

1. Jutro drugi dzień świąt Zmartwychwstania Pańskiego – Msze św., jak w każdą niedzielę. Zadbajmy o nasz udział we Mszy św. Jest to też ogólnopolski dzień pamięci o Katolickim Uniwersytecie Lubelskim i o naszym Wydziale Teologicznym i Szkołach Katolickich w Poznaniu. Kolekta ze wszystkich Mszy św. przeznaczona jest na wspomniane uczelnie.
Wykorzystajmy czas świąteczny, by nawiedzić groby Pańskie w świątyniach naszego miasta.

2. Nowenna do Miłosierdzia Bożego – codziennie, o godz. 15:00.

3. Następna niedziela jest Świętem Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy serdecznie na zakończenie NOWENNY do Miłosierdzia Bożego na godz. 15:00.

4. Serdecznie dziękujemy za kwiaty przyniesione do Grobu Pańskiego oraz za ofiary złożone na ten cel.

5. Z racji Oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i zakaz udziału w zabawach hucznych.

6. Spotkania formacyjne młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania wznawiamy po świętach 11 i 13.04 br.

7.Zebranie organizacyjne uczestników pielgrzymki w dniach 30 kwietnia do 3 maja odbędzie się, 15 kwietnia po Koronce do Miłosierdzia Bożego w domu parafialnym. ( ok. godz. 15.45).Uczestnicy pielgrzymki na tym spotkaniu wpłacają pozostałą część kosztów.