....

Parafia Świętego Antoniego w Syryni

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia Świętego Antoniego w Syryni

NIEDZIELA ZMARWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 08.04.2012Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego to największe i najpiękniejsze święto. Z tej okazji wszystkim Drogim Parafianom i Miłym Gościom składam najlepsze i najserdeczniejsze życzenia: niech te dni zwycięstwa życia nad śmiercią będą pełne radości, miłości i pokoju, byśmy mimo różnych trosk i kłopotów, mogli zawsze śpiewać radosne „ALLELUJA – Jezus żyje”.


Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest potrzeby naszej parafii.1. Serdeczne podziękowania należą się wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania Świąt Wielkanocnych: chórowi „Echo” za śpiew Męki Pańskiej w Niedzielę Palmową i w Wielki Piątek, Pani katechetce Patrycji Szeliga za przygotowanie adoracji w Wielki Piątek i młodzieży prowadzącej rozważania, jak również wszystkim uczestniczącym w adoracji w Wielki Piątek, służbie kościelnej: ks. seniorowi Eugeniuszowi Cyganowi i ks. diakonowi Szymonowi Karnówce za pomoc i włączenie się w liturgię, Panom kościelnym, Pani organistce, ministrantom, dziękuję paniom i panom za piękne dekoracje, wystrój, ułożenie kwiatów, sprzątanie i mycie – wszystkim bardzo gorąco dziękuję. Dziękuję naszym strażakom za piękne trzymanie straży przy Bożym Grobie. Dziękuję wszystkim wiernym, którzy brali tak liczny udział w uroczystościach Triduum Paschalnego. Dziękuję szafarzowi Patrykowi za pomoc. Wszystkim z całego serca: Bóg zapłać!2. Dzisiaj, to jest w Niedzielę Wielkanocną Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 16.00 odprawimy uroczyste Nieszpory, które kończą obchody Świętego Triduum Paschalnego. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.3. Jak zwykle w II dzień Świąt zapraszamy młodzież na Procesję Pacholczą. Początek 340 procesji o godz. 13.00 w kościele. Było piękną tradycją tych procesji, że wszyscy szli modląc się i śpiewając. Naszą ambicją powinno być podtrzymywanie tej pięknej tradycji i włączenie się wszystkich obecnych na procesji w śpiew i modlitwę. Nie powinno zabraknąć żadnego młodzieńca i żadnej panny na procesji. Dzisiaj o godz. 22.00 wraz z biciem dzwonów do naszych domów wyruszą kompanicy – zbiórka o godz. 21.30 w salce katechetycznej.4. Jutro – w drugi dzień świąt Msze Święte jak w każdą niedzielę. Kolekta jutrzejsza przeznaczona jest tradycyjnie na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.5. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie kolektą kopertową przeznaczoną na remont naszego kościoła. Koperty z deklaracjami są wyłożone na stoliku lub do odebrania w zakrystii.6. Dziękujemy Paniom, które posprzątały nasz kościół na świąteczne spotkania przy ołtarzu Chrystusa. W tym tygodniu prosimy do sprzątania Panie z ulicy 3-go Maja numery od 41 do 59, Panie: Anitę Tkocz, Joannę Tkocz, Teresę Kalisz, Wioletę Cuber, Genowefę Cuber, Marię Keler, Dominikę Keler, Marię Tomczyk, Urszula Sobol, Mariolę Grzonka.7. W Gościu Niedzielnym dzisiaj m.in.: na czym opiera się pewność naszej wiary, że Jezus zmartwychwstał?; wzruszająca opowieść kobiety, która przeżyła katastrofę kolejową pod Szczekocinami; rozmowa z pielęgniarką z Krakowa, która zamawia setki Mszy Świętych za spotykanych ludzi.8. W Czwartek Wielkanocny - 12.04.2012, o godz. 18.00 Mszą św. w naszym kościele rozpocznie się Konwent wielkanocny kapłanów Dekanatu Pszów.

Konwent - to jest zawsze wielkie święto wszystkich kapłanów. To taki kapłański odpust. Takie spotkanie wszystkich kapłanów dekanatu (tych czynnych zawodowo jak i kapłanów emerytów) odbywa się co roku w Białym Tygodniu po Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Co roku księży gości inna parafia Dekanatu. Kulminacyjnym punktem każdego konwentu jest wspólna Eucharystia za zmarłych kapłanów sprawowana przez wszystkich kapłanów zamieszkujących dekanat. Po niej następuje spotkanie, podczas którego dzielą się swoimi doświadczeniami z pracy duszpasterskiej w naszym mieście. Jest to również okazja by porozmawiać po koleżeńsku, spotkania się z kapłanami-seniorami.

Dlatego na tę Eucharystię serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej parafii, dzieci, młodzież, dorosłych, poczty sztandarowe, by wspólnie modlić się za kapłanów, szczególnie w czasie, kiedy panoszy się antyklerykalizm i wrogość do Kościoła i kapłanów.