....

Parafia p.w. św. Józefa w Klimontowie

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:

"NIEDZIELA PALMOWA
1.04.2011r.
Jutro przypada 7 rocznica śmierci bł. Jana Pawła II. Zatrzymajmy się nad jego przesłaniem skierowanym do nas. Zapraszamy na godz. 21.oo
W poniedziałek od godz. 14.00 odwiedzimy chory ze spowiedzią św. i Komunią św. z okazji świąt. Prosimy o zgłaszanie ich w zakrystii.
W każdą środę o godz. 17.30 zapraszamy na nowennę do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań do skarbony przy Jego figurze.
Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Jak Jezus wjechał do Jerozolimy, tak przychodzi i do nas. Przeżyjmy ten Wielki Tydzień jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech te trzy dni Triduum Paschalnego: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę będą dniami szczególnego zagłębienia się w Misterium Paschalne poprzez czynny udział w bogatej liturgii.
WIELKI CZWARTEK – o godz.18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej, pamiątka ustanowienia sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Po Komunii św. przeniesienie Najświętszego sakramentu do Ciemnicy. Adoracja do godz. 22.00.
WIELKI PIĄTEK – dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. Adoracja Najśw. Sakramentu w Ciemnicy od godz. 7.30. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się Drogą Krzyżową o godz. 16.15. Na zakończenie liturgii przeniesienie Najśw. Sakramentu do Grobu Pańskiego. Adoracja
do godz. 22.00. Stowarzyszenie „Wspólne Dobro" i Akcja Katolicka zapraszają na adoracja do kościoła klasztornego od godz. 20.00 do 21.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły.
WIELKA SOBOTA – jest dniem adoracji Najśw. Sakramentu w Grobie Pańskim. Pamiętamy o tym przychodzą święcić pokarmy. Poświęcenie pokarmów w kościele od godz. 8.00 do 11.00 co pół godziny, a w terenie od godz. 9.00 według stałego porządku. Chciejmy być przy tym poświęceniu, aby ksiądz nie zastał tylko samych koszyczków. O godz. 19.00 rozpocznie się liturgia Wigilii Paschalnej, uroczysta i najbogatsza w ciągu roku. Przynieśmy ze sobą świece ale zabezpieczmy je kołnierzykami aby wosk z nich nie kapał na posadzkę.
W przyszłą niedzielę UROCZYSTOŚĆ ZMRTWYCHWSANIA PAŃSKIEGO – Rezurekcja o godz. 6.00, a następnie Msze św. o godz. 9.00, 10.30 w kościele klasztornym, o 12.00 i o 17.00.
Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościoła i klasztoru. Sprzątali: Mroczek Anna, Grobelska Teresa, Król Agnieszka, Strojewska Danuta, Krupa Renata, Rowińska Elżbieta, Słaba Helena. O pomoc w sprzątaniu w środę na godz. 18.3o prosimy mieszkańców z Szymanowic Dolnych.
Robiąc wiosenne porządki na cmentarzu pamiętajmy o segregowaniu śmieci. Do kontenerów na śmieci prosimy wrzucać tylko wypalone znicze."