....

Parafia Rzymsko-Katolicka NMP Królowej Polski i Św. Antoniego z Padwy Srażów

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
Parafia Rzymsko-Katolicka
NMP Królowej Polski i Św. Antoniego z Padwy
w Strażowie

"OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej 01.04.2012r.

1. Dziś po południu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15:15 później Msza Św. Na Gorzkich Żalach przez cały Wielki Post jest zbierana taca z przeznaczeniem na dekorację i kwiaty do Bożego grobu.

2. Rozpoczynamy Wielki Tydzień- czas liturgicznego upamiętnienia Tajemnicy Paschy Jezusa Chrystusa, której sercem i centrum jest Święte Triduum Paschalne- czyli Trzy Wielkie dni Męki, Śmierci i Zmartwychwstania naszego Pana.

3. We wtorek i w środę różaniec w intencji Ojczyzny, czwartek koronka w intencji kapłanów- modlitwę prowadzi Apostolat Margaretka, różaniec tym tygodniu prowadzi Róża p. Gancarz Katarzyny w intencji trzeźwości.

4. W tygodniu Msze Święte od poniedziałku do środy o godz. 7:00(spowiedź w dekanacie).

5. Triduum Paschalne- Wielki Czwartek- Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00 i przeniesienie NS do ciemnicy, adoracja do godz. 21:00. Wielki Piątek- odwiedziny chorych od godz. 8:00. Droga Krzyżowa wokół kościoła o godz. 17:30. Początek Liturgii o godz. 18:00 i przeniesienie NS do Grobu Pańskiego oraz adoracja do godz. 22:00. Ochotnicza Straż Pożarna podejmuję wartę przy Grobie Pańskim do Liturgii Paschalnej. W Wielki Piątek zachowujemy abstynencję i post ścisły, oraz przedłużamy post do Liturgii Wigilii Paschalnej. Ofiary składane przy krzyżu przeznaczone są na Boży Grób w Jerozolimie. Wielka Sobota- poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny o godz. 8:00, 9:00, 10:00, 11:00. Liturgia Wigilii Paschalnej-(sobota) rozpocznie się wieczorem o godz. 19:00. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego- porządek Mszy Św. 6:00 (procesja rezurekcyjna), 9:00, 11:00. W święta nie ma Mszy Św. po południu.

6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę złożoną na cele parafialne. Do sprzątania świątyni w poniedziałek i sobotę (o godz. 11:30) proszę następujące osoby: Pieczonka Halina, Boratyn Wanda, Lech Jolanta, Nycz Anna, za torami: Hajdera Barbara, Kurc Teresa, Świeboda Jolanta, Rutkowska Agata.

Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia"