....

RZYMSKOKATOLICKA PARAFIA ŚW. JANA SARKANDRA Siemianowice Śląskie

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
RZYMSKOKATOLICKA PARAFIA ŚW. JANA SARKANDRA
ul. Bańgowska 25
41-103 Siemianowice Śl.

"NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJRozpoczynamy Wielki Tydzień, szczególnym przeżyciem jest Triduum Paschalne a więc czas (liturgia) od Wielkiego Czwartku do Niedzieli Zmartwychwstania


1

Dzisiaj młodzież na całym świecie spotyka się w katedrach, by wraz ze swoimi biskupami świętować XXVII Światowy Dzień Młodzieży – ( w Katowicach o g. 1400 )
2

Gorzkie Żale o godz. 1530, Droga Krzyżowa w Wielki Piątek – dzieci zapraszamy na godz. 1500, a pozostałych parafian na godz. 1830
3

Przyjmujemy zalecki za naszych zmarłych, za których modlimy się podczas tych nabożeństw oraz odprawiamy msze św.
4

W środę o g.1700 I Spowiedź św. kl. II, rodziców, chrzestnych i rodzeństwa
5

Odwiedziny chorych w czwartek od g. 800, zgłoszenia do środy w zakrystii.
6

Za przygotowanie kościoła dziękujemy, w Wielki czwartek, piątek i sobotę, po ceremoniach będziemy sprzątać kościół zapraszamy wszystkich chętnych.
7

Bóg zapłać! za ofiary na cele duszpasterskie, oraz za które złożymy przed kościołem na dekoracje i kwiaty do Bożego Grobu. W Wielki Piątek składamy dar na Boży Grób w Jerozolimie, w Wielkanoc kolekta powinowata w Poniedziałek Wielkanocny na Wydział Teologiczny UŚ i KUL.
8

Rozprowadzamy świece „Caritas” i zachęcamy do przekazania 1% podatku Fundacji Caritas Katowice – informacja w folderach i gazetce.
9

Gość Niedzielny: Przebaczyć, Jak i komu? O cudach które bł. JPII działał za życia. Mały Gość Niedzielny: Triduum, CD test dla gimnazjalistów. Tygodnik …..

Członkowie Klubu Abstynenta „Szafran” zapraszają w poniedziałek 2 kwietnia na „ Dzień Otwarty ” do swojej siedziby przy Al. Młodych 16 w godz. 10-21Prosimy o zgłaszanie się po „dary Caritasu” w środy po Mszach św., w których należy uczestniczyć, jako wyraz wdzięczności organizatoromW dalszym ciągu możemy składać podpisy pod protestem skierowanym do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w związku z dyskryminującą nas jako katolików decyzją i wykluczeniem Katolickiej Telewizji Trwam. "