....

Parafia Bożego Narodzenia w Rudzie Śląskiej - Halembie

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
Parafia Bożego Narodzenia w Rudzie Śląskiej - Halembie

ul. Leśna 37

41-706 Ruda Śląska - Halemba

NIEDZIELA 20 MAJA 2012
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

Wśród codziennego zabiegania często zastanawiamy się nad tym, jak patrzą na nas inni. Pan Bóg zapewnia nas dzisiaj, że On nie ocenia naszego wyglądu. Bóg nie ma też względu na osoby. Dla Niego liczy się nasza wierność. Wyrażamy ją w przestrzeganiu przykazań i osobistym świadectwie wiary. Dlatego bardziej powinno nas interesować to czy inni ludzie widzą naszą wierność Bogu i czy dostrzegają, że trwamy w Chrystusie i Jego miłości.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest ofiarą specjalną – kopertową przeznaczoną na dokończenie remontu dzwonnicy.
Dziś po każdej mszy św. w salce nr 3 można oddać swój głos w wyborach do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Listę kandydatów znajdziemy w gablotce parafialnej. Jest ona również zamieszczona na każdym formularzu, który otrzymamy przy głosowaniu. Spośród kandydatów można zagłosować na maksymalnie dwóch przez postawienie znaku „x” przy ich nazwiskach.
Jutro w kaplicy adoracja prowadzona przez Grupę Poniedziałek. Początek wyjątkowo o godz. 19.00.
Nowennę do Ducha Św. przed Uroczystością Zesłania Ducha Św. odmawiamy od poniedziałku do soboty w czasie mszy św. o godz. 7.00.
Zapraszamy na Godzinki i nabożeństwa majowe. Godzinki od poniedziałku do soboty o 6.30. Nabożeństwa majowe w dni powszednie o 17.30, a w niedzielę o 17.00.
Kolejne spotkanie Oazy Dorosłych we wtorek po mszy św. wieczornej.
W czwartek o 17.00 msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej.
Nauczycieli i emerytowanych pedagogów zapraszamy na kolejne spotkanie w piątek po mszy św. wieczornej.
W sobotę o 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.
Matki naszej parafii zapraszamy na mszę św. w ich intencji w sobotę o godz. 8.00.
Rodziców Dzieci Maryi zapraszamy w najbliższą sobotę na wspólne świętowanie Dnia Matki i Ojca. Początek o 17.30 nabożeństwem majowym. O 18.00 Eucharystia w intencji rodziców Dzieci Maryi, a po niej dalsza część programu w kaplicy i w salce nr 1.
W najbliższą sobotę w częstochowskiej katedrze święcenia kapłańskie przyjmie nasz parafianin diakon Rafał Omyła. Polecamy go modlitwie parafian.
Sakramentu chrztu św. udzielimy w przyszłą niedzielę o 14.30. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 16.30 w salce przy probostwie.
W przyszłą niedzielę pielgrzymka mężczyzn do Piekar Śląskich. Grupa piesza wyruszy z naszej parafii o godz. 5.00. Powrót i powitanie pielgrzymów około godz. 19.00 przy krzyżu na ul. Zamenhofa. Pielgrzymka zakończy się sakramentalnym błogosławieństwem w naszym kościele. Spowiedź dla pielgrzymów w sobotę od godz. 17.00.
Zapisy na Tyski Wieczór Uwielbienia, który odbędzie się w sobotę 2 czerwca w parafii bł. Karoliny w Tychach – w zakrystii. Cena przejazdu 10 zł. Wyjazd sprzed naszego kościoła o 16.30.
Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 18 czerwca, organizowaną z okazji 20 rocznicy powstania Straży Honorowej. Zapisy w zakrystii.

Jest nowy numer Gościa Niedzielnego i nasz informator parafialny.