....

PARAFIA FARNA p.w. Świętej Trójcy w Leżajsku

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: PARAFIA FARNA p.w. Świętej Trójcy w Leżajsku

Wniebowstąpienie Pańskie (20.05.2012 r.)

autor: Ks. Marek Cisek,
odsłony: 14
Nabożeństwo majowe połączone z nowenną przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego dziś o godz.17.30. Serdecznie zapraszamy dziś jak i w tygodniu.

Dzisiaj w naszej Archidiecezji święcenia diakonatu zaś w najbliższą sobotę święcenia kapłańskie w Archikatedrze. W kolejnych dniach nowenny do Ducha Świętego módlmy się za tych, którzy będą przyjmować świecenia kapłańskie, by jak najlepiej przygotowali się do podejmowanej posługi, stając się kapłanami wg Serca Jezusowego.

W czwartek po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie spotkanie rady duszpasterskiej. Bardzo prosimy wszystkich o niezawodne przybycie. Równocześnie mając w pamięci, że zmiana proboszcza pociąga za sobą obowiązek powołania nowej rady duszpasterskiej, prosimy o ewentualne zgłaszanie kandydatów do końca maja. Mamy też nadzieję, że wszystkie osoby uczestniczące do tej chwili w pracach rady będą nadal w niej służyć swoją pomocą, aby w tym samy składzie, choć pewnie uzupełnionym, dokończyć razem dzieła, które rozpoczęto przed kilkunastu laty.

W sobotę 26 maja przypada Dzień Matki. Z tej okazji pamiętajmy w modlitwie o naszych mamach, zarówno tych żyjących jak i zmarłych.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Bractwo Szkaplerza Św. organizuje wyjazd na XI Regionalne Spotkanie Rodziny Szkaplerznej do Sanktuarium MB Szkaplerznej w Nabrożu. Wyjazd w sobotę 26 maja o godz. 6.00 z parkingu przy kościele. Koszt ok. 35 zł. Zapisy w Siewcy lub zakrystii. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

Dzisiejsza taca mszalna jest przeznaczona na Diecezjalny Fundusz pomocy Parafiom Potrzebującym.

W Siewcy do nabycia prasa i publikacje katolickie. Są jeszcze książki i płyty ks. Marka Bałwasa, które serdecznie polecamy.