....

Parafia Świętego Krzyża i Świętego Mikołaja w Biezdrowie

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia Świętego Krzyża i Świętego Mikołaja w Biezdrowie


ogłoszenia parafialne 20.5.20121.Dzisiaj uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej parafii o 10.30 uroczystość pierwszej Komunii św., do której przystąpi 25 dzieci.

2. W poniedziałek msza św. o godz. 16.00. W czwartek nie będzie mszy św. w Wartosławiu, ponieważ trwa biały tydzień dzieci komunijnych.

3.W liturgii tygodnia czcimy:
- w czwartek NMP Wspomożycielki Wiernych i jest to dzień powszechnej modlitwy za Kościół w Chinach;
- w sobotę św. Filipa Nereusza.

4. We wtorek na Mszę św. o 18.00. i nabożeństwo majowe proszę uczniów klas pierwszych z gimnazjum. Wszyscy przynoszą książeczki do nabożeństwa.

5.W środę po nabożeństwie wieczornym krąg biblijny.
- W środę na mszę św. o 18.00 prosimy dzieci z klas trzecich, które w ubiegłym roku były u I Komunii św. na pierwszą rocznicę tej uroczystości.

6.W najbliższy czwartek w katedrze poznańskiej 19 diakonów przyjmie święcenia kapłańskie. Polecajmy Chrystusowi Dobremu Pasterzowi tych nowych pracowników w Winnicy Pańskiej.

7.W czwartek po mszy wieczornej katecheza dla rodziców i chrzestnych. Chrzty w sobotę o godz. 18.00.

8.W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Suma o godz. 10.30 w św. w intencji wszystkich rolników z gminy Wronki oraz członków organizacji rolniczych. Zielone Światki to od lat tradycyjne święto polskiej wsi.

9.W poniedziałek, 28 maja - święto NMP Matki Kościoła. Po mszy wieczornej w sali parafialnej zebranie Żywego Różańca, na którym omówione zostaną m. on. szczegóły pielgrzymki do Lichenia. Serdecznie zapraszamy matki różańcowe i pielgrzymów.

10.Kościół sprzątały rodziny rodziny: Krzysztofa Krzewińskiego, Piotra Walczaka, Lucyny Pogorzelczyk, Krzysztofa Henniga.
W przyszłym tygodniu kościół będzie sprzątać rodziny: Przemysława Nowaka, Janusza Nowaka, Bogumiły Wiczyńskiej Stanisława Bednarza, Renaty Frankowskiej.

11.Sakramentalny związek małżeński chcą zawrzeć:
7.Tomasz Kłosiński, stanu wolnego z Gorzowa Wlkp. z Agnieszką Katarzyną Odrobną stanu wolnego z Kłodziska. -3.
8.Mateusz Wika stanu wolnego z Ćmachowa z Natalią Buliczak stanu wolnego z Koninka. -1.
Kto by wiedział o przeszkodach związanych z planowanym małżeństwem winien zgłosić to Rządcy parafii.

12.Intencje Apostolstwa Modlitwy na maj:
- ogólna: Aby w społeczeństwie były promowane inicjatywy chroniące i umacniające rolę rodziny.
- misyjna: Aby Maryja, Królowa Świata i Gwiazda Ewangelizacji, towarzyszyła wszystkim misjonarzom głoszącym Jej Syna Jezusa