....

Radocza - parafia pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Radocza - parafia pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego

Zesłanie Ducha Świętego


* Dzisiaj Msze św. o godz. 730, 1000, 1800. O godz. 17.30 nabożeństwo Majowe.
-------------------------------
* Zesłanie Ducha Świętego to udzielenie mocy tym, którzy należą do Chrystusa. Duch Święty jest z nami w każdym czasie, w każdych sprawach i w każdych czynnościach.
-------------------------------
* Przeżywamy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Można uzyskać odpust zupełny za pobożne odśpiewanie, bądź recytację hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź”.
-------------------------------
28 maja, Poniedziałek
* Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. W roku liturgicznym rozpoczyna sie okres zwykły.
-------------------------------
31 maja, Czwartek
* Po Mszy świętej wieczornej zakończenie nabożeństw majowych z procesją. Prosimy dzieci do sypania kwiatków, młodzież do niesienia feretronów.
-------------------------------
* Zapraszamy na Nowennę do Przemienienia Pańskiego wszystkich czcicieli Pana Jezusa Przemienionego, a w szczególności rodziny - dorosłych i dzieci, które w minionym tygodniu przyjęły obraz Pana Jezusa Miłosiernego. Będzie to wspólne podziękowanie za dar nawiedzenia domu przez Pana Jezusa i za Jego błogosławieństwo. Wszyscy uczestnicy nowenny mogą przyjąć Komunię Św. pod dwoma postaciami. Jak to było dotychczas, na nowennie możemy składać różne intencje, które będziemy powierzać Panu Jezusowi Przemienionemu. Przed nabożeństwem prosimy o wpisanie do księgi pamiątkowej nazwisk rodzin, które przyjęły obraz Jezusa Miłosiernego. Dobrze byłoby wpisać imiona wszystkich domowników, a także wg możliwości jakieś podziękowanie czy uwielbienie Boga. W dalszym ciągu zapraszamy solenizantów na nowennę. Niech wejdzie nam to w zwyczaj, byśmy tak obchodzili osobiste uroczystości.
-------------------------------
1 czerwca, Piątek
* Spowiedź z reacji pierwszego piątku od godz. 17.00. Po Mszy świętej wieczornej rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych.
-------------------------------
3 czerwca, Niedziela
* Uroczystość Najświętszej Trójcy. W archidiecezji krakowskiej kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
----------------------------
* Z racji zbliżającej się Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa pójdziemy w procesji do następujących ołtarzy:
1. Pod cmentarzem, przy figurze Pana Jezusa Miłosiernego.
2. Przy szkole podstawowej.
3. Przy kapliczce św. Marka.
4. Przy Górze Tabor.
W trakcie przejść będziemy śpiewac pieśni Eucharystyczne. Więcej informacji w przyszłym numerze.
----------------------------
* Trwa peregrynacja. W najbliższym czasie Obraz przyjmą rodziny: Jana Wiktora, Jana Paśnika, Andrzeja Wiktora, Barbary Paśnik, Marka Pytlowskiego, Ryszarda Frączka, Henryka Kuci. Antoniego Kasperka, Stanisława Matusiaka, Edwarda Peszla, Ewy Pilch, Tadeusza Ściery, Karola Drzyżdżyka, Mieczysława Folgi. Obraz przebywa dobę w każdym domu. W adoracji tego obrazu biorą udział wszyscy mieszkańcy danego domu. Ewentualne zmiany trasy prosimy zgłaszać u p. kościelnego.
-------------------------------
* W przyszłym tygodniu kościół sprzątają w sobotę o godz. 7.45 i organizują samochód do chorych na piątek (na godz. 8.15) osoby z rodzin: Jana Kraski, Sławomira Hatali, Henryka Bajorskiego, Henryka Nowakowskiego, Bożeny Litwy, Stanisława Nogali.
---------------------------------
* Na godzinki przed pierwszą Mszą św. zapraszamy mieszkańców Skawiska I, a na Koronkę do Miłosierdzia Bożego mieszkańców Łęgu II
---------------------------------
* Na składkę kopertową złożono 950 zł. Bóg zapłać za ofiary.
---------------------------------
* Składamy serdeczne życzenia wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny: Mariom, Urszulom, Janom, Zdzisławom, Justynom, Marcelionom, Piotrom, Karolom, Jaromirom, Justom, Magdalenom, Bogumiłom, Ferdynandom, Anielom, Petronelom, Erazmom, Marianom, Leszkom, Tamarom.
--------------------------------
* Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy w tym tygodniu obchodzą rocznicę sakramentu małżeństwa. Módlmy się również za tych, którzy już odeszli, w rocznicę ich śmierci.
---------------------------------
* Zachęcamy do kupowania gazet katolickich, ale równocześnie przypominamy, że nie są za darmo.